Rehber Mıuı Romlara Dil Ekleme BARS [Escobar1945] Anlatım

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
üstadım iyi geceler beta romlar, testler gelmeye başladı mi10 için bars TR tabanı aynı mı bunu kullanayım mı? yoksa güncelleme gelecek mi?
Çeviri miui 9 için yapıldı kullanabilirsiniz ama eksik bölümler olacaktır dil reposunu yenilemem gerekiyor..

EpicRom Developer Team

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
teşekkürler denedim ama işi hemen bitiriyor yani çalışmıyor sanırım. acaba jar dosyası mı sorunlu
dosyaları yeniden indirip deneyeceğim.
aaa şimdi farkına vardım ben 7.0 port rom deniyorum ondan olabilir mi?
Edit:
özür dilerim yeni rom heyecenı ile dikkatsizlik oldu
dosya system.img pardon

Son düzenleme:

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
üstad program tıkır tıkır çalışıyor .
Dün Miui10 7.0 hydrogen den kenzo ya portlanmış 5 dil mecvut olan açık sistem romu da tr yaptım.
kurulumunda tr eklenmiş seçtim ama rom komple ingilizce nasıl bir çözüm bulabilirim.
ayrıca Miui10 güncellemesi yapabilcen mi?
Kocaman teşekkürler

canmrtcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
0
Merhaba miui Türkiye
Sizlere bu anlatımımda mıuı romlara Türkçe dil nasıl sorunsuz eklenir onun anlatımını yapacağım.Öncelikle şunu belirtmek isterim bu anlatım türkiyede ilk ve tek ve siz miui Türkiye ailesine özel bir anlatım.Konu yabancı forumdan (Rus MULTIROM) Sitesinden alınmıştır ve orijinal konu orasıdır ben sadece programı kendi çabalarımla beraber kullanılır hale getirdim.Programın buradaki anlatımı bana aittir Miui Türkiye dışındaki forumlarda buradaki anlatım ve linkler kaynak olarak gösterilmemesi halinde hakkım kimseye helal değildir.Zira ben burada programı sahiplenmiyorum keza çoğu kullanıcı miui rom kullanmak ve cihazlarında görmek istiyor ve JBART ile yaşanan uyumsuzluklardan dolayı artık dil eklemede büyük sıkıntılar yaşanıyor.APKTOOL ilede apkları parçalamada ve toplamada yaşananlarda cabası.İşte tam burada da MULTIROM geliştiricileri devreye girince ortaya harika bir program çıkmış oldu.Zaten forumda kullanmış olduğum cihaz için dil ekleyip editlediğim rom vardı şimdiye kadar sorunsuz kullandım.. Şimdi ise sizlerle paylaşıyorum.Bu işlemleri yaparken tüm sorumluluk size aittir şahsım ve Miui Türkiye sorumlu değildir.Sormak istediğiniz yada anlamadığınız durumlarda yardımcı olmak boynumuzun borcudur...
NOT:
Şimdi gelelim programın anlatımına öncelikle çevirisini yapacağınız zip formatının içeriği system.new.dat yada system.img formatında olmaması gerekli program sadece açık sistem dosyalarınının çevirisini yapıyor jbart da olduğu gibi..
Dat.ve img uzantılı dosyaları ayrıştırma işlemleri için @sw33tking arkadaşımızın anlatımından faydalanabilirsiniz..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle bilgisayarımıza java ve python sürümlerini kuruyoruz kurulu ise eğer bu adımı geçebilirsiniz..
-Java SE Runtime Environment 8

-Python Windows

BARS::

Herşey tamam ise BARS uygulamasını bir klasöre çıkartıyoruz ve TOOL-TRANSLATE jar dosyasını sağ tık yaparak birlikte aç:Java (TM)Platform SE Binary tıklayarak açılmasını bekliyoruz..

Açılan uygulamada fırmware kısmında çevirisi yapılacak zip formatındaki dosyayı seçiyoruz.
translation dir:BARS dosyamızın içindeki PROJE ROM dosyasını seçiyoruz.Dil dosyalarını son güncellenen dil dosyası olarak ben hazırladım.İsteyen olursa sürekli güncellerim.replace config ve out name tikleri işaretli olacak herşey resimde olduğu gibi olsun..

herşey tamam ise build firmware butonuna basarak işlemi başlatıyoruz..10 ila 15 dakika içerisinde çevirisi yapılmış romumuz build dosyasında hazır olacak..Logs bölümünden hata verecek olursa şayet takip edebilirsiniz kayıt tutabilirsiniz..

Build dosyasında imzalanan ve zip haline gelen romumuzu artık kurtarma modunda (twrp.cwm)ile flaşlayarak miui romumuzu Türkçe olarak kullanabilirsiniz..
Bu işlemi yapmadan önce lütfen yedeğinizi alınız her türlü olumsuzluklara karşı...

Başka bir anlatımda buluşmak üzere iyi forumlar dilerim.....

Thanks to MULTIROM teams..
Orijinal konu link:
Merhaba ! Konuyla alakası yok ama çok araştırdım lütfen yardım edin elimde cin mali zte ba611t mediatek x64 bir cihaz var ve dil secenegi yok. Ayarlar dil bölümüne türkçe dil seçeneği nasıl yerleştirceğim. Çeviride problem yok. Hiç bir yerde bulamadım. Birde Şebeke 3g 4g vs butonlari aktif değil. Cihaz ilk geldiginde dil butonlari vardi dil eksik olsada ve sebeke bolumu aciktim ben guncelledim hersey gitti. Satan cinli yapmis bu ayaralari geri vermediler. Lütfen biliyorsanız yardım edin sadece apk sino ve yreini söylemeniz yeterli.

Resul_yildiz42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Resul
Cihazım
Le max 2
Konular
0
Lemax 2 için Miui 10 rom buldum, yalnız Türkçe dil desteği yok. Bu işlemi yapabilir miyim.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
escobar1945 ustam rahatsız etmiyor isem son bir geri bildirim yapayım.
MIUI 10 8.7.23 beta china
rom (MM) by Hailapas

Rom deodex
Erased legacy application app
Inbuilt Magisk v16.7
Android version: 6.0.1
Security Patch: 1st July
Theme Store in English (no Chinese themes)

bu romu Bars da çeviri yaptımgayet güzel il yaptı. Ancak romu 3.2.2.0 TWRP den flashladım sorunsuz. ancak soft brick oluyor.
Ancak romu olduğu gibi flashlarsam sorun yok çözümü varmı? Bars ile ilgili

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Bars çeviri programı meta info dosyasına ve bot.img ye müdahale etmez farklı twrp sürümü ile deneyin sonucu görelim twrp sürümü düşürün.
escobar1945 ustam rahatsız etmiyor isem son bir geri bildirim yapayım.
MIUI 10 8.7.23 beta china
rom (MM) by Hailapas

Rom deodex
Erased legacy application app
Inbuilt Magisk v16.7
Android version: 6.0.1
Security Patch: 1st July
Theme Store in English (no Chinese themes)

bu romu Bars da çeviri yaptımgayet güzel il yaptı. Ancak romu 3.2.2.0 TWRP den flashladım sorunsuz. ancak soft brick oluyor.
Ancak romu olduğu gibi flashlarsam sorun yok çözümü varmı? Bars ile ilgili

EpicRom Developer Team

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
teşekkürler deneyip dönerim. birde bu romda kamera sorunlu. dışarıdan neyi kurduysam aniden durduruluyor hatası alıyorum.
bu tür sorunlarda kullanıcı olarak nasıl bir müdahele yapabiliriz romu açmadan. es dosya veya mixexplorer ile .

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Twrp modlu 3.2.1 e düşürdüm sorunsuz flashlandı ancak Miui10 6.0.1 olan rom tamamen Türkçe olmuyor.
Ayarlar hiç olmamış. ya bazı uygulama adı ve bazı içeriği veya systemin bazı içeriği Türkçe olmuş o yüzden paylaşamadım.
ayrıca bu bars ile .mtz uzantılı çin karakterli temayı ne şekilde TR yapabiliriz? denedim ama hemen bitti diyor
Kocaman teşekkürler ustam şimdiden

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-07-25-00-04-44-430_com.miui.home.png
    Screenshot_2018-07-25-00-04-44-430_com.miui.home.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2018-07-25-00-04-50-577_com.miui.home.png
    Screenshot_2018-07-25-00-04-50-577_com.miui.home.png
    2,7 MB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2018-07-25-00-05-18-355_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-07-25-00-05-18-355_com.android.settings.png
    95,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Escobar1945

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Bars içindeki translation dil dosyasini her çeviriden sonra silin,tekrar orjinal dil dosyalarini atin çunku ceviri bittikten sonra her dil dosyasinin icinde sonu tbt.ile biten kalinti dosyalar olusuyor bu da dil ekledikten sonra çalismasini engelliyor..

EpicRom Developer Team

Üst Alt