Soru Miui Romlar arasındaki Batarya performansı en iyi olanı hangisi ?

wolver123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adın
Cihazım
M
Konular
18
Arkadaşlar artık rom değişmekten bıktım en son los 15.1 denedim 2,5 saat ekran süresi alıyorum , şuan miui.am iniyor kurmadan önce buraya bir yazayım dedim

Miui tabanlı romlarda en çok batarya performansı ve ekran süresi veren hangisi ?

Snnanar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Lg g2
Konular
14
Durumdan hiç memnun değilim aslında , benim mesele PİL meselesi aslında ya :D
Eskidi ise pil degis hocam direk bu sekilde biraz insani yorwr bezdirir valla basta zevkli geliyor ama sonra bayiyo acikcasi

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

prgali

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Eskidi ise pil degis hocam direk bu sekilde biraz insani yorwr bezdirir valla basta zevkli geliyor ama sonra bayiyo acikcasi

PİL'de tarminkar olsa MIUI'de bende kalıcamda kullanmaya gelmıo cihazı guzelde TUP yakıo

Oyla:

Snnanar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Lg g2
Konular
14
Valla hocam kardesimde not4x var bende mi5x cok iyi bataryalari gidiyor daha onceki hicbir cihazda bu pil surelerini gormedim not3 alcaktim aslında fazla beklemek istemedim batarya konusunda forumlarda ekstra birşeyler yapanlar vardir illaki tavsiye almak lazim kullandığımız cihaza gore

Oyla:

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Xiaomi mi 5 için konuşuyorum. Elinizde 2016 yılının en güçlü işlemcisi var ve hâla pil uzun gitsin diyenler var. Arkadaşlar öncelikle rom değiştirerek pilinizin kapasitesini artıramazsınız. 3000 mah pili 5000 mah yapamazsınız. Sadece daha verimli kullanılmasını sağlarsınız ve emin olun ki aktif kullanıcı için 1-1.5 saatten fazla oynamaz. Hele ki oyun oynuyorsanız hiç oynamaz. Normal bir kullanıcı için değişiklikler olabilir. Başka bir durum ise, miui ya da aosp farketmeksizin ne kurarsanız kurun gerek pil gerekse romun tam performansına 3 4 günlük kullanım sonucu ulaşabilirsiniz. Romu kurduktan 5 6 saat sonra bunun pili ya da performansı iyi değil demek doğru bir yorum değil. Sabırlı olmalısınız. Pixel Experience ve Priima kernel ile 3 haftadır mi 5 kullanıyorum ve 5 buçuk saat ekran sürem var...

Oyla:

vedatkenny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vedat
Konular
0
Suan miuipro 9.5 kullaniyorum 7 saat civari ekran süresi veriyor multirom bir tik daha iyi gibi ama kullandigim romlardan miuiproda ozellestirme daha cok o yuzden miuiproyu seviyorum

Hocam eu rom kullanıyorum beta ekran süresi ortalama 4 saat. 5 saati de bulduğu oluyor ama net sürekli açık bu normal mi sizce

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Xiaomi mi 5 için konuşuyorum. Elinizde 2016 yılının en güçlü işlemcisi var ve hâla pil uzun gitsin diyenler var. Arkadaşlar öncelikle rom değiştirerek pilinizin kapasitesini artıramazsınız. 3000 mah pili 5000 mah yapamazsınız. Sadece daha verimli kullanılmasını sağlarsınız ve emin olun ki aktif kullanıcı için 1-1.5 saatten fazla oynamaz. Hele ki oyun oynuyorsanız hiç oynamaz. Normal bir kullanıcı için değişiklikler olabilir. Başka bir durum ise, miui ya da aosp farketmeksizin ne kurarsanız kurun gerek pil gerekse romun tam performansına 3 4 günlük kullanım sonucu ulaşabilirsiniz. Romu kurduktan 5 6 saat sonra bunun pili ya da performansı iyi değil demek doğru bir yorum değil. Sabırlı olmalısınız. Pixel Experience ve Priima kernel ile 3 haftadır mi 5 kullanıyorum ve 5 buçuk saat ekran sürem var...
Bircok rom deneyip dediğiniz rom ve kerneli de 2 gündür kullanmama rağmen dediklerinize katıliyorum. 3000 mah telefona güçlü bir işlemci koyarak zaten kapasitesi az olan bir pil değerinin çalışma süresini daha da kısaltmış Xiaomi. Fakat bu değerde bir pil ve işlemci için 5.5 saat ekran süresi gayet yeterli bir değer bence. Çok zorlanirsa ( pil tasarrufu aktif vs gibi ) belki 7-7.30 saat görülür fakat kullanım tat vermez o durumda diye düşünüyorum ki gerek de yok bence.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Snnanar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
Lg g2
Konular
14
Hocam eu rom kullanıyorum beta ekran süresi ortalama 4 saat. 5 saati de bulduğu oluyor ama net sürekli açık bu normal mi sizce

Romlar arasinda batarya sureleri farklilik gosteriyor bende dedigim gibi multirom pil performans konusunda cok iyi ama miuipronun ozellestirmesi daha çok olduğu için miuipro yu tercih ettim ikisinide dene 3 5 gun kullan sonra secim yaparsin batarya suren eu romda bana az geldi acikcasi

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60

Miuipro romda 7 saat ekran süresi aldığınız cihaz mi5x mi mi5 mi hocam ?

Oyla:

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
Bircok rom deneyip dediğiniz rom ve kerneli de 2 gündür kullanmama rağmen dediklerinize katıliyorum. 3000 mah telefona güçlü bir işlemci koyarak zaten kapasitesi az olan bir pil değerinin çalışma süresini daha da kısaltmış Xiaomi. Fakat bu değerde bir pil ve işlemci için 5.5 saat ekran süresi gayet yeterli bir değer bence. Çok zorlanirsa ( pil tasarrufu aktif vs gibi ) belki 7-7.30 saat görülür fakat kullanım tat vermez o durumda diye düşünüyorum ki gerek de yok bence.

Teşekkür ederim hocam GM discovery den beri bu rom işinin içindeyim ve mevcut işlemcinin gücünü hep zorlamışımdır. Android tarafında kullandığım en güçlü cihaz mi 5 ve herkese bu gücün tadını çıkarmalarını tavsiye ederim. Pil olmazsa olmaz diyen birinin tercihi 5000 mah kapasiteli Lenovo p2 olmalıdır aşağısı kurtarmaz :)

Oyla:

vedatkenny

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vedat
Konular
0
Romlar arasinda batarya sureleri farklilik gosteriyor bende dedigim gibi multirom pil performans konusunda cok iyi ama miuipronun ozellestirmesi daha çok olduğu için miuipro yu tercih ettim ikisinide dene 3 5 gun kullan sonra secim yaparsin batarya suren eu romda bana az geldi acikcasi

Anladım hocam teşekkür ediyorum doğru diyorsunuz öyle yapacam

Oyla:
Üst Alt