Miui Rom Şebeke Dosyası Yardım

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
35
Başlıktanda anlaşılacağı gibi bana romdaki telefonun şebekesini etkileyen dosyalar lazım . Bunlar hangileri ve nerede bulunur ?

Teşekkürler

haqanguven

нεя güη αчηι şεчℓεя
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
346
RE:

MiuiSystemUI.apk / res / drawable-hdpi nin içinde png formatındaki dosyalardır...

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
35
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cvp: Miui Rom Şebeke Dosyası Yardım

haqanguven' Alıntı:
MiuiSystemUI.apk / res / drawable-hdpi nin içinde png formatındaki dosyalardır...
bu dosyalar şebekenin sinyal gücüyle mi alakalı?

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
35
RE:

baktım oraya ama o png dosyaları benim söylediğimle alakalı değil :D bana görsel değil işlevsel olanı lazım ^^

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu konu aslında biraz çetrefilli. Çünkü yazılım ile sinyali gücünü arttırmak yada azaltmak bana biraz zor geliyor. Çünkü bunlar donanımsal durumlardır. Yazılım, sinyalin gücünü ölçerek ona göre davranışlarda bulunabilir. Mesela 3G ise 2G 'ye dönüş yapabilir yada statusbardaki sinyal gösteren resmi değiştirebilir. Ama güç ile oynamak, çok fazla ihtimal vermiyorum.
Donanımsal olan herşey, benim bildiğim kadarıyla Kernel ile alakalıdır. Bahsettiğiniz bu dosyalar da Kernel içinde olmalı.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
35

chatin_62' Alıntı:
Bu konu aslında biraz çetrefilli. Çünkü yazılım ile sinyali gücünü arttırmak yada azaltmak bana biraz zor geliyor. Çünkü bunlar donanımsal durumlardır. Yazılım, sinyalin gücünü ölçerek ona göre davranışlarda bulunabilir. Mesela 3G ise 2G 'ye dönüş yapabilir yada statusbardaki sinyal gösteren resmi değiştirebilir. Ama güç ile oynamak, çok fazla ihtimal vermiyorum.
Donanımsal olan herşey, benim bildiğim kadarıyla Kernel ile alakalıdır. Bahsettiğiniz bu dosyalar da Kernel içinde olmalı.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

İşte banada o kernel lazım :D

Oyla:

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Aslında tam olarak kernel ile ilgili değil şebeke, marka ve modele bağlı olarak şebeke yazılımı "radio image"  olarak adlandırılır. Mi2, mi3 ve bazı oppo modellerinde NON-HLOS.bin radio imaj dosyasıdır.
İmaj dosyalarının içeriğini hiç incelemedim.

Kernel boot.img olarak geçer.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128

Evde şebekenin yeterli olmayışı nedeniyle bende daha önce bu konuda bazı araştırmalar yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım.. :(

Oyla:

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128

ayrıca şunu da eklemek isterim, sebeke göstergesinde bir hile yoksa eğer, şu an kullandığım kitkat tabanlı miui rom jelly bean'e göre daha iyi çekiyor. Bu da şebekenin yzılımsal değişikliklerle iyileştirilrbileceğini gösteriyor fakat bu müdahalenin sar değerine bir etkisi olurmu bilemiyorum..

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Bildiğim kadarıyla radio yazılımı telefonun temel işlevleri olan şebeke bağlantısı, GPS ve Wi-Fi gibi işlevleri kontrol ediyor ve donanımla olan bağlantıları düzenliyor. 

Bazı cihazlarda android versiyonu değiştirildiğinde (örneğin JB'den Kitakat'a geçildiğinde) sadece rom ve kernel flashlamak yeterli olmuyor bir de radio flashlamak gerekiyor. Aksi halde wifi veya şebeke gibi problemlerle karşılaşılıyor. Hatta dikkat ederseniz hemen hemen tüm alpha romlarda önemli bug'lar arasında şebeke, wi-fi veya GPS yer alır. Zanediyorum bu sorunların asıl kaynağı Radio yazılımının hazırlanmasının rom portlanmasına göre daha zor olması.

Bu yazdıklarım için maalesef bir kaynak gösteremem çünkü bunlar bozduğum telefonları tamir etmeye çalışırken elde ettiğim sonuçlardan çıkardığım cümleler. Yani tamamen yanılıyor da olabilirim :D

Oyla:
Üst Alt