İnceleme Miui Pro ROM - Tanıtım, Bağış, Kurulum

Serkankoc41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Mi 11lit
Konular
1
Arkadaşlar merhaba öncelikle anlatım için çok teşekkür ederim, süper bir anlatım gerçekten.Ben anlatılanlara göre herşeyi yaptım şuan 2 gün oldu mail falan gelmedi, bu kadar sürmesi normal mi?

hakyavuz96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
xiaomi mi9t pro
Konular
27
Arkadaşlar merhaba öncelikle anlatım için çok teşekkür ederim, süper bir anlatım gerçekten.Ben anlatılanlara göre herşeyi yaptım şuan 2 gün oldu mail falan gelmedi, bu kadar sürmesi normal mi?
Hocam ben 72 saat sonunda yine mail alamamış, miuipro forumu üzerinden rusça adamlara yazmıştım. Bilginiz olsun İngilizce falan yazınca banlıyor adamlar 1 hafta.

Serkankoc41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Mi 11lit
Konular
1
Arkadaşlar merhaba, öncelikle anlatım için teşekkür ederim çok güzel bir anlatım olmuş elinize emeğinize sağlık.Ben yukarıda anlatılan herşeyi yaptım ve 140 rup ödedim.2 gün bitmek üzere ama indirme için mail gelmedi.Acaba bu normal mi? Birde sizce miui.pro rom mu daha iyi yoksa miui room mu daha iyidir.Simdiden teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben 72 saat sonunda yine mail alamamış, miuipro forumu üzerinden rusça adamlara yazmıştım. Bilginiz olsun İngilizce falan yazınca banlıyor adamlar 1 hafta.
Çok teşekkür ederim o zaman bende dediğin gibi Rusça ya çeviri yaparak mail yazayım.

Termux

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 T
Konular
20
Mi room yükledim o özelliklerin çoğu var zaten xposed ve magisk modülleriylede pro nun prosu yaptım telefonu onlar bana bağış yapsın. drunk~~

Birdman45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yılmaz
Cihazım
LG G2
Konular
0
Bilgi için teşekkür ederim çok sağolasın
Nasıl yaptın anlatsana bende miui 11 var rootlu telefon mesela yüz tanıma ve Google kamera istiyorum ama anlatım bulamadım düzgün gcam APK yüklüyorum olmuyor.

Serkankoc41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Xiaomi Mi 11lit
Konular
1
Nasıl yaptın anlatsana bende miui 11 var rootlu telefon mesela yüz tanıma ve Google kamera istiyorum ama anlatım bulamadım düzgün gcam APK yüklüyorum olmuyor.
Konuyu forumda yada internette bulabilirsiniz.

ByMuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muharrem
Cihazım
Mı note 3
Konular
0
Herkese Selamlar;
Uzun bir süre farklı romlar denedim. Gerek EU romlar, gerek global beta veya stabil romlar gerekse AOSP romlar... Aradığımı bu romda buldum. Hem özelleştirme seviyesi çok iyi hem stabil hemde çok iyi batarya süresi sunuyor. Diğer romlara nazaran tek dezavantajı ücretli olması. Aylık 10 gibi bir ücreti var. Bir aylık ödeme yaptınız diyelim. Süre boyunca kullanıyorsunuz. Süre bitince ota dan güncelleme alamazsınız ama kullanmaya devam edersiniz. ROM Çin beta altyapısını kullanıyor olmasına rağmen Türkçe mevcut. Hatta çevirisini forumdan bir arkadaşımız yapıyor. Çin beta olduğu için en yeni özellikleri en hızlı şekilde alabiliyorsunuz. ROM un yapımcıları Rus. Temel özelliklerine değineyim.

-Batarya için ekstra optimizasyonlar mevcut,
-Gelişmiş Reboot menüsü var (Power tuşuna basılı tutunca Recovery ve Download menüsü çıkıyor)
-Mağaza dışı temaları yükleyebiliyorsunuz,
-Bildirim çubuğunu kaydırdığınızda bulunduğunuz lokasyon ve hava durumu gözüküyor,
-Batarya seviyesini gösteren simge gizlenebiliyor (Sevdiğim bir özellik. Sadece yüzde şeklinde bırakıyorum o kısmı. Dar olan çentik kısmı daha iyi gözüküyor)
-Çift tıklama ile ekran kapama ve açma mevcut. Normalde açma var ama kapatma yok.
-VoLTE ve VoWifi açık ve aktif şekilde geliyor. Diğer romlarda kod yazmanız lazım.
-İçerisinde Magisk Manager aktif bir şekilde kurulu geliyor,
-Titreşim önleme modu aktif,
-10 adet farklı liste animasyonu var,
-Yüz tanıma aktif,
-Ekran süresi uygulaması mevcut. Hangi uygulamada ne kadar vakit ayırdığınız gözüküyor,
-Aşırı pil tasarruf modu aktif,
-Durum çubuğundaki 4G, bluetooth, vpn, gps, alarm, kulaklık gibi simgeleri gizleyebiliyorsunuz,
-Bildirimler durum çubuğunda 10 saniyeye kadar ayarlanabiliyor,
-Saat boyutu ve pil yüzdesi boyutu değiştirilebilir,
-Gereksiz uygulamalar yok,
-Arayüz çok daha akıcı ve tepkisel,
-Önyüklü olarak gelen klavye çok iyi,
-Henüz fark edemediğim birçok özelleştirme ve iyileştirme.

Kullanmak ve denemek istersiniz diye güncel bir şekilde bağış ve kurulum kısmını anlatacağım. Adım adım takip edin. Cihazınız kullanılamaz hale gelirse sorumluluk kabul etmem. Öncelikle ROM indirmeyi ve bağış kısmını anlatayım daha sonra yükleme adımlarını anlatacağım. Şu siteye girin:
Aşağıdaki görüntüde gözüktüğü gibi dil değiştirin. Rusça çok karışık ve anlaşılmaz gözüküyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hemen sağ kısımda üyelik bölümü var oradan bir üyelik açın ama mail adresinizi kesinlikle doğru yazın. Doğrulama maili gelirse onaylayın. Daha sonra bir Yandex üyeliği açın. Ardında şu siteye girip Yandex üyeliği ile giriş yapın:
Tekrar Miui Pro sitesine dönelim. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi "REQUISITES" butonuna tıklayın.

Şimdi tekrar ekran görüntüsündeki gibi doldurulması gereken kısımları doldurun. Donate tıklayın.

Sistem sizi bankanızın güvenlik sayfasına atacaktır. O kısımda bildiğiniz gibi telefonunuza secure ödeme için şifre vs gelecek. Onaylayın. Ardından aşağıdaki ekran çıkacak bu ekranın görüntüsünü alın. Görüntüde benim 200 ruble yani 20 tl dolayısıyla 2 aylık bağış yaptığımı göreceksiniz. Açıklama kısmına ise yazdığım kısmı görebilirsiniz. Ekran görüntüsünü masaüstüne kaydedin.

Buraya kadar tamamsa devam ediyorum. Şimdi şu siteye tıklayın;

İlk satıra Miui Pro sitesine kayıt olurken girdiğiniz mail adresini yazın. İkinci satıra Miui Pro sitesine kayıt olurken yazdığınız kullanıcı adını yazın. Üçüncü kısımda Yandex Money tıklayın. Rusça yazıyor ama simgeden anlarsınız zaten. Son kısımda "dosya ekle" butonuna tıklayıp yukarıda masaüstüne kaydedin dediğim ödeme yapıldığına dair ekran görüntüsünü seçin. Son olarak göndere tıklayın. İşlem tamamdır. Sonraki süreçte mail adresinize işlemin tamamlandığına dair Miui Pro ekibinden mail gelecektir. Ben akşam işlemleri yaptım sabah kalktığımda mail gelmişti. Gecikme yaşanabilir, endişeye gerek yok.

Mailinizin geldiğini ve ROM kurma aşamasına geldiğinizi farz ederek devam ediyorum. Cihaz kesinlikle bootloader kilidi açık olmalı. Daha sonra siteye girip "FİRMWARE" butonuna tıklayın.

Aşağıda cihazınızı seçin, yanlış olmasın dikkat edin. Benim cihaz Mi 8 ama açılan menüler birbirine benziyor. Anlatacağım şekilde yapabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi indirme butonuna tıklayın bir yandan rom inmeye başlasın. Eğer her şeyi düzgün yaptıysanız rom inmeye başlar yanlış bir şey varsa uyarı verip indirme yapılmaz. İndirme olmaz uyarı verirse adımları kontrol edin. İndirilme başlarsa "Forum" butonuna tıklayın. En üstteki kısım en son rom versiyonudur. Tarih yazıyor oradan kontrol edersiniz.

Forum butonuna tıklayınca yeni bir sekme açılacaktır. Aşağıdaki görüntüde attım. Alt kısımda "OPERATİNG TWRP" butonuna tıklayın. Rom için gerekli olacak olan TWRP sürümü inmeye başlayacaktır. Son sürüm TWRP kabul etmeyebilir ama bu forumda paylaşılan TWRP sürümleri Miui Pro Romlarla tam uyumludur. TWRP indirip cihazınıza yükleyin. Bu forumda nasıl yükleneceği ile ilgili başlıklar var oradan bulabilirsiniz.

Herşey tamam. Şimdi cihazı Recovery moduna alın. Romu cihazın hafızasına kopyalayın, ana dizinde olsun. Wipe kısmında "Format Data" seçin ve "Yes" yazıp onaylayın. "İnstall" kısmından Romu seçip flashlayın. Uzun sürebilir. Diğer romlardan daha uzun sürüyor. Eğer hata verirse TWRP den kaynaklanıyordur, sürüm değiştirin. Flashlandıktan sonra "Wipe data cache, system, data" yapın. Son olarak "Reboot" seçip "System" tıklayın. İlk açılış uzun sürüyor eğer açılmazsa tekrar recovery girip "Format Data" yapın.
Her şey tamamdır. Rom açılınca Mi Hesabınızla cihazınıza giriş yapın. Ayalarlardan "Cihazım" kısmına dokunun ardından "Miui Sürümü" dokunun. Sağ üst köşede üç noktaya dokunup "Otomatik Güncellemeler" dokunun en altta "OTA'ya erişmek için" yazan yere dokunun. Bu kısma Miui Pro sitesindeki üyelik adınızı yazın tamam deyin.

Daha sonra Miui Pro sitesini açın. Üyeliğinizle giriş yapıp profilinizi açın. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi bir ekran açılacaktır. Orada önemli kısım "MİUİ ID".
Miui ID bölümü için telefonunuzun Ayarlar bölümünü açın. En üstte giriş yaptığınız mi hesabı adınızı seçin. Profil fotoğrafına tıklayın. Mi hesap kimliği bölümünde sayılar göreceksiniz. O sayıları Miui Pro sitesindeki az önce söylediğim Miui ID kısmına yazın. En altta "Update Your Profile" tıklayın. İşlem tamamdır.

Şimdi telefonunuzdan OTA ya girdiğinizde güncelleme geldiğini göreceksiniz. İndirip flashladığınız rom güncel değil. Asıl rom her şeyi yaptıktan sonra OTA dan gelen güncellemedir.

Her şeyi detaylı anlatmaya çalıştım. Hatam varsa affola. Takıldığınız yerleri bu konu beni etiketleyerek belirtebilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca ekibin telegram hesabı var. Ekibe oradan ulaşabilirsiniz. Haydi kolay gelsin.
Konu faydalı ve toplu derli olmuş ilk defa alış veriş yapacaklar için fakat bende ekteki gibi hata veriyor yardımcı olablicek varmı banka Qnb finans bankayı aradım konuyla ilgili güvenlik amacıyla politikalarımaz uygun degildir diyorlar ama kısa bir süreligini izniniz dahilinde açılablir onaylıyorum fakat gene aynı hatayı veriyor izin verildigi halde karta 06.22.2020 sinden beri banka ile bu konu üstünde ugraşıyoruz ama bir arpa boyu kadar yol kadedilmedi yardcımı olursanız benimle birlikte aynı hatayı alanlar'da konudan yararlanmış olurlar teşekürler şimdiden

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
mi 6 için miuipro V9.5.6.0 sürümünü kurdum bugün cihaza. tek kelimeyle efsane. bi' dünya özellik var ve çok stabil, çok seri. özlemişim eskiyi. indirmeyi düşünenler mutlaka indirsin isteyene özelden linkini atarım herhangı bi' cihaz için herhangi bi' miuipro sürümünü

ByMuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muharrem
Cihazım
Mı note 3
Konular
0
mi 6 için miuipro V9.5.6.0 sürümünü kurdum bugün cihaza. tek kelimeyle efsane. bi' dünya özellik var ve çok stabil, çok seri. özlemişim eskiyi. indirmeyi düşünenler mutlaka indirsin isteyene özelden linkini atarım herhangı bi' cihaz için herhangi bi' miuipro sürümünü
bana atabilirmisin alış verişte hata alıyorum mi note3 için miuipro linki

Üst Alt