MIUI 13 MIUI Kontrol Merkezi, MIUI 13 güncellemesiyle değişti.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180

MIUI Kontrol Merkezi, yeni MIUI 13 güncellemesiyle değişti.​

MIUI 13'ün lansmanı ile tanıtılan yeni kontrol merkezi paneli, ancak MIUI 13 güncellemesi ile piyasaya sürülmedi.
Artık SystemUI Plugin uygulamasının bir güncellemesi ile kullanılabilir.

Xiaomi, Nisan 2020'den beri MIUI 12 ile gelen yeni Hızlı Ayarlar panelini kullanıyor.
MIUI 13 ile herkes bu panelin değişeceğini düşündü.
MIUI 13 tanıtımında bu panel farklı gibi görünse de MIUI 13 güncellemesi bu paneli etkilemedi.
Bugün gelen MIUI 13 güncellemesi ile hızlı ayarlar paneli değişiyor.
Yeni Kontrol Merkezi panelinde, alttaki parlaklık çubuğu, üstteki 4 hızlı ayar alanına taşındı.
Veri kullanımı ve bluetooth kısayolu kaldırıldı. Bunların yerine ses ve parlaklık çubuğu eklendi.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Şimdi sayfayı kaydırdığımızda artık ilk 4 hızlı ayar ile sağa ve sola kaydırılıyor.
Böylece daha hızlı ayarları görebiliriz.
Eskiden ayarları değiştirmek daha zordu ama şimdi daha kolay.

MIUI 13 cihazı olan bir cihazınız varsa aşağıdaki uygulamayı yükleyerek bu değişikliği kullanabilirsiniz.
Ancak bu uygulama MIUI 12.5 veya Android 11 tabanlı MIUI 13 cihazlarda herhangi bir değişiklik sağlamamaktadır.
O yüzden uğraşmana gerek yok.
Yalnızca Android 12 tabanlı MIUI 13 cihazlarda çalışır.

KAYNAK; Xiaomiui

Ekli dosyalar

• SystemUI-Plugin_V13.0.0.4.0_MSU.apk
    7,8 MB · Görüntüleme: 1.682

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Paylaşım için teşekkürler.

Önemli bir ekleme yapmak istedim

Bu güncellemede şu uyarı yayınlanmıştır:
Sadece Android 12 de kullanılabilir. Bu uygulamayı kurmak kendi sorumluluğunuzdadır. Bu uygulama, cihazınızın önyükleme yapmasına/brick olmasına neden olabilir. Ne yüklemek isterseniz, geliştirici ayarlarında usb hata ayıklamasını etkinleştirin, bricked durumunda bu uygulama güncellemesini adb aracılığıyla kaldırabilirsiniz.

caglayanomer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Yusuf
Cihazım
POCO M3 Pro 5G
Konular
0
Paylaşım için teşekkürler.

Önemli bir ekleme yapmak istedim

Bu güncellemede şu uyarı yayınlanmıştır:
Sadece Android 12 de kullanılabilir. Bu uygulamayı kurmak kendi sorumluluğunuzdadır. Bu uygulama, cihazınızın önyükleme yapmasına/brick olmasına neden olabilir. Ne yüklemek isterseniz, geliştirici ayarlarında usb hata ayıklamasını etkinleştirin, bricked durumunda bu uygulama güncellemesini adb aracılığıyla kaldırabilirsiniz.
Hocam neden bricke sebep oluyor?

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Hocam neden bricke sebep oluyor?
Hocam Android 12 için geliştirilen bir uygulamayı / ek'i daha düşük Android sürümlerinde kurmaya çalışırsanız doğru bir şekilde kurulum gerçekleşmez, gerçekleşse bile doğru şekilde işlevini yerine getiremez. SystemUI sistem uygulamalarından birisidir, üzerinde herhangi bir yanlış işlem yapılırsa ve ya yapılan güncelleme doğru şekilde kurulmazsa sistem bozuluyor. Bunun nedeni, Miui tabanlı rom'larda sistem uygulamaları sistemin kendisiyle bir bütün oluşturuyo. Yani sistem uygulamasında bir sorun oluşursa, sistemin önyüklenmesi zamanı kodun bir kısmında boşluk ve ya hata oluşturur. Kodun bir kısmındaki ufak hata yüzünden sistem doğru şekilde yüklenemez ve tüm sistem her açılışta çöker, yani cihaz bootloop'a düşer. Her ne kadar gereksiz uygulama gibi gözükse de SystemUI gerekli bileşenlerden birisidir. Bu yüzden kurulum yapmadan önce cihazınızla tam uyumlu olmasına dikkat edin. Tabikide dünyanın sonu değil, işletim sistemi hasar görürse yeninden yükleyerek ve ya hataya neden olan uygulamanın güncellemesini kaldırarak geri getirile bilir. Ama bunlar uğraştırıcı işlemler ve boş-boşuna hem veri hemde zaman kaybınız olur. O yüzden indirmeden önce kurulum sayfasını 2 kere okumanızda fayda var. Umarım yardımcı ola bilmişimdir, iyi günler :)

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Bekliyorum, bir yiğit çıkacak ve bu uygulamayı Android 11 ve MIUI 12.5'e portlayacak.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Ben bu halini yani değişmeyen halini daha çok beğeniyorum.

Ademg23

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem GVRCN
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel Güvenlik
Konular
29
hocam paket geçersiz göründüğünden uygulama yüklenemedi hatası alıyorum

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Ben bu halini yani değişmeyen halini daha çok beğeniyorum.
Değişmeyen halinde önemli sıkıntılar var hocam. Yatay ekranda kontrol merkezini genişlettiginizde kapatmak tam bir ızdırap, örneğin oyun oynarken vs. Can cekisiyorsunuz aynı şekilde dikey ekranda da genişlettiginizde çokta rahat bir kontrol sunmuyor. Sürekli aşağı yukarı kayma hissi veriyor genişletilmiş hali

caglayanomer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Yusuf
Cihazım
POCO M3 Pro 5G
Konular
0
Hocam Android 12 için geliştirilen bir uygulamayı / ek'i daha düşük Android sürümlerinde kurmaya çalışırsanız doğru bir şekilde kurulum gerçekleşmez, gerçekleşse bile doğru şekilde işlevini yerine getiremez. SystemUI sistem uygulamalarından birisidir, üzerinde herhangi bir yanlış işlem yapılırsa ve ya yapılan güncelleme doğru şekilde kurulmazsa sistem bozuluyor. Bunun nedeni, Miui tabanlı rom'larda sistem uygulamaları sistemin kendisiyle bir bütün oluşturuyo. Yani sistem uygulamasında bir sorun oluşursa, sistemin önyüklenmesi zamanı kodun bir kısmında boşluk ve ya hata oluşturur. Kodun bir kısmındaki ufak hata yüzünden sistem doğru şekilde yüklenemez ve tüm sistem her açılışta çöker, yani cihaz bootloop'a düşer. Her ne kadar gereksiz uygulama gibi gözükse de SystemUI gerekli bileşenlerden birisidir. Bu yüzden kurulum yapmadan önce cihazınızla tam uyumlu olmasına dikkat edin. Tabikide dünyanın sonu değil, işletim sistemi hasar görürse yeninden yükleyerek ve ya hataya neden olan uygulamanın güncellemesini kaldırarak geri getirile bilir. Ama bunlar uğraştırıcı işlemler ve boş-boşuna hem veri hemde zaman kaybınız olur. O yüzden indirmeden önce kurulum sayfasını 2 kere okumanızda fayda var. Umarım yardımcı ola bilmişimdir, iyi günler :)
Hocam ama ben MIUI 13/Android 12'ye kurdum sıkıntı olmaz değil mi?

Üst Alt