MIUI 13 Miui kamera kalite ayarı

Hitmantextil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
11
Arkadaşlar çok kafamı karıştıran bir soru var bugün AVM'de Poco f2 pro ya baktım kendi telefonum da poco f2 pro 256 gb versiyonu ama oradaki telefonun kamerasını açıp yan yana koyduğumda benimkinden daha canlı görüntüler veriyordu parlaklığı renk paletini falan da değiştirdim hala daha iyi çekiyordu android 10 kuruluydu telefona bunun nedeni nedir yazılımsal mı donanımsal bir şey mi acaba 😂

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Her iksiide olabilir, demo telefonlarda daha iyi lens kullanımına gitmiş olabilirler hocam. En sağlıklısı aynı telefonu kullanan birisi ile karşılaştırmak.

muluka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
S2
Konular
7
Hocam çok hakim değilim konuya ama lenslerin belli bir poz sayısı oluyordu, kalite düşüyor ileri zamanlarda. Böyle bir durum olabilir, kullanım kaynaklı kameraya toz girmiş olabilir ama bence sizin durum komşunun bahçe daha yeşil gözükürmüş durumu gibi. :)

Hitmantextil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
11
Her iksiide olabilir, demo telefonlarda daha iyi lens kullanımına gitmiş olabilirler hocam. En sağlıklısı aynı telefonu kullanan birisi ile karşılaştırmak.
Karşılaştırdım benimki yine daha farklı çekiyor hocam ya, sanki kendi kamerası değil gibi ekranı bile daha canlıydı :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam çok hakim değilim konuya ama lenslerin belli bir poz sayısı oluyordu, kalite düşüyor ileri zamanlarda. Böyle bir durum olabilir, kullanım kaynaklı kameraya toz girmiş olabilir ama bence sizin durum komşunun bahçe daha yeşil gözükürmüş durumu gibi. :)
Toz değil de sensörler farklı gibiydi kamea 1x de iken bile uzaklıkları daha farklıydı ve renk tonları o telefonda daha canlı duruyordu. Çok çekim yapmaktan düşüyor olsaydı bence benimki daha kaliteli çekerdi çünkü kamerayı hiç kullanmıyorum bile ve orada her gün test ediliyor o telefonlar çok şaşırtıcı acaba neden olabilir başka yine de cevaplarınız için teşekkür ederim :))

cagri0102

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
15
Android 10 da kullanılan lib dosyaları farklıdır. Lib dosyalarını driver gibi düşünebilirsiniz. Sizde android 10 kursaniz aynı sonuçları alma ihtimaliniz var. Tabi bu sadece ihtimal hocam

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Bendede vardı not 10s yurtdış eea rom yüklü ' arkadaşım aldı yurtiçi global rom yüklü' video çekimlerinde benim telefon daha güzel çekmişti. Ayarları falan oynadık değişmedi. Belki farklı romdan veya telefonların Avrupa için Hindistan Endonezya gibi ülkelere farkl üretim yaptığından olabilir

mesdv

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emin
Cihazım
11T Pro
Konular
28
Ekran ayarlarından olabilir. Renk şemasını aynı ayarlara alarak test etmelisiniz. Bir de kullanılan ekran paneli vs. farklı olabilir. Aynı global ürünlerde farklı panel kullanıyordu bir ara.

Hitmantextil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
poco f2 pro
Konular
11
Android 10 da kullanılan lib dosyaları farklıdır. Lib dosyalarını driver gibi düşünebilirsiniz. Sizde android 10 kursaniz aynı sonuçları alma ihtimaliniz var. Tabi bu sadece ihtimal hocam

Evet o ihtimal aklıma geldi hocam ama sanırım sürüm düşürme haricinde rootlu bir yolu yok cam gibi çekiyordu ya
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bendede vardı not 10s yurtdış eea rom yüklü ' arkadaşım aldı yurtiçi global rom yüklü' video çekimlerinde benim telefon daha güzel çekmişti. Ayarları falan oynadık değişmedi. Belki farklı romdan veya telefonların Avrupa için Hindistan Endonezya gibi ülkelere farkl üretim yaptığından olabilir
Belki de ama bence android 10 olduğundan dolayı öyle iyi çekiyor malum planlı eskitme meselesi var... Kameramızı da bu olaya dahil etmişler sanırsam (:

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Lib'lerden kaynaklı hocam, cihaza magisk modülle kurulan miui kameralarda fark etmiştim. Cihaz aynı cihaz, kamera sözde aynı kamera ama farklı lib kullandıkları için çok daha iyi çekiyordu.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Bence bilerek kamerayı kötü yaptılar. Üstelik sürüm düşürünce düzelmiyor 🥲. Bir sürü sürüm denedim, benim begonia'nın kamerası düzelmedi. Hep bulanık çekiyor

Üst Alt