Miui İle İlgili Bikac Sorum Olacak

ogunzafer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
9
Arkadaslar Ögrenmek İstedigim Bazı Detaylar Var , Hepsini Tek Bir Konu Altından Bildiriyim İstedim . Bilen Arkadaslardan Ricam Acıklayıcı Yanıtlar , Tesekkürler ;

1 - 1100 Liradan Kayıtsız 16 GB Mi 4 mü Yoksa , 900 Liradan Kayıtlı 64 GB Mi 3 mü Daha Mantıklı ?
2 - Cihazın Orjinali Rootlu Bir Halde mi Geliyor ? Satan Arkadas Böyle Söyledi
3 - Türkce V5 Kuruluymus Cihazda , Ota Güncelleme Alınabilir mi ? Flash Yapılmadan Cihaz Üzerinden V6'ya Gecilebilir mi ?
4 - 3.Sorunun Yanıtı Evetse , Yine Satan Arkadasın Verdigi Bilgi Bu ki ; Suan Güncelleme Geliyor Cihaza Güncelleyebilirsin ve Türkce Silinir Demisti Yani Bu Dogru mu ? Türkce Kurulu Bir Cihaza Ota Güncelleme Alınır mı ? Güncellendiginde Türkce Silinir mi ? Alınırsa Temiz Orjinal Romda mı Güncellemek Daha Mantıklı Yoksa Bu Haldede Problem Olmadan Güncellenir mi ?

- Cok Tesekkürler Simdiden .

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Miui İle İlgili Bikac Sorum Olacak

ogunzafer' Alıntı:
Arkadaslar Ögrenmek İstedigim Bazı Detaylar Var , Hepsini Tek Bir Konu Altından Bildiriyim İstedim . Bilen Arkadaslardan Ricam Acıklayıcı Yanıtlar , Tesekkürler ;

1 - 1100 Liradan Kayıtsız 16 GB Mi 4 mü Yoksa , 900 Liradan Kayıtlı 64 GB Mi 3 mü Daha Mantıklı ?
3 - Türkce V5 Kuruluymus Cihazda , Ota Güncelleme Alınabilir mi ? Flash Yapılmadan Cihaz Üzerinden V6'ya Gecilebilir mi ?
4 - 3.Sorunun Yanıtı Evetse , Yine Satan Arkadasın Verdigi Bilgi Bu ki ; Suan Güncelleme Geliyor Cihaza Güncelleyebilirsin ve Türkce Silinir Demisti Yani Bu Dogru mu ? Türkce Kurulu Bir Cihaza Ota Güncelleme Alınır mı ? Güncellendiginde Türkce Silinir mi ? Alınırsa Temiz Orjinal Romda mı Güncellemek Daha Mantıklı Yoksa Bu Haldede Problem Olmadan Güncellenir mi ?

Bildiklerimi yazayım.
1. Buna sizin karar vermeniz lazım. Özellik olarak aralarında bu kadar fiyat farkı edecek bir fark yok. Ancak ben MI3 kullanamam çünkü G2'den büyük. G2'yi zor kullanıyorum.
2. Normal şartlarda Miui cihazları root'lu bir şekilde gelir. Ayarlardan Root yetkisini açmak yeterlidir.
3. Resmi romlarda henüz Türkçe yok. Bu nedenle forumdaki birçok arkadaşımızın hazırlamış olduğu dil paketi, Xiaomi.eu tarafından multi romlara entegre edilerek verilir. Yada siz burada açılmış olan jbart konularından yardım alarak kendiniz eklersiniz. Ancak bu romlarda OTA çalışmaz. Güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir.
Ancak çok yakında resmi rom ile Türkçe desteği gelecek. Çalışmalar sanırım bitmek üzere. Bundan sonra böyle bir problem olmayacak.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

yükselmetin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
yüksel
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
4
@chatin_62 hocam güzel açıklama yapmış . birinci madde hariç yazdıklarına katılıyorum .mi3 kullanıcısı olarak

Oyla:

ogunzafer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım Cok Tesekkur Ederim . Mantık Mi3 Diyor Evet Cunku Fiyat Cok Uygun . ve Anlasılan Aldıgımda Orjinal Rom Flashlamak Zorunda Kalıcam . Tekrar Tesekkurler . 

Birde @yükselmetin Cihazın Boyutu Cok mu Büyük ? Benide Mi4 İle Baktıgımızda Düsündüren Teksey Boyutlar . Hem Daha Büyük Hemde Cerceveler Cok Kaba . Ama Mi4'den Daha Şık Duruyor . Özellikle Arkası .

Oyla:

ogunzafer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
9
Evet . Bu Arada Cihazı Aldım , Türkce Yüklü Olmasına Rağmen OTA Güncelleme Geldi ve Suan İndiriyor . Normalde Gelmemesi Gerekmiyor muydu ?

Oyla:

ogunzafer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
9
Cvp: Miui İle İlgili Bikac Sorum Olacak

chatin_62 pid=12913 dateline=1415938910' Alıntı:
ogunzafer pid=12908 dateline=1415916439' Alıntı:

Bildiklerimi yazayım.
1. Buna sizin karar vermeniz lazım. Özellik olarak aralarında bu kadar fiyat farkı edecek bir fark yok. Ancak ben MI3 kullanamam çünkü G2'den büyük. G2'yi zor kullanıyorum.
2. Normal şartlarda Miui cihazları root'lu bir şekilde gelir. Ayarlardan Root yetkisini açmak yeterlidir.
3. Resmi romlarda henüz Türkçe yok. Bu nedenle forumdaki birçok arkadaşımızın hazırlamış olduğu dil paketi, Xiaomi.eu tarafından multi romlara entegre edilerek verilir. Yada siz burada açılmış olan jbart konularından yardım alarak kendiniz eklersiniz. Ancak bu romlarda OTA çalışmaz. Güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir.
Ancak çok yakında resmi rom ile Türkçe desteği gelecek. Çalışmalar sanırım bitmek üzere. Bundan sonra böyle bir problem olmayacak.

Hocam Cihaz Turkceyken OTA Guncelleme Geldi , 4.11.10 Suan Son Güncelleme Yuklendi ve Hala Turkce . Turkcede Silinmedi Nasil Oldu Bu , Olmaz Demistiniz Ama Yanlis Bisey mi Var ?

Oyla:

ogunzafer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
9

chatin_62 pid=12962 dateline=1416012744' Alıntı:
@ogunzafer Buna diğer hocalarım daha doğru cevap verebilir. Belki de yakında resmi olarak gelecek diye bahsettiğimiz durum gerçekleşmiş olabilir.

Miui 4.11.14 Degil mi Son Sürüm ? Cihaz Türkceyken Güncelledim ve Hala Türkce . Peki Bu Sürümde Miui 6 mı Kullanıyorum Suan ? Aynı Numara İle Miui 5 Kullanıyor Olabilir miyim ?

Oyla:

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

ogunzafer pid=12963 dateline=1416013500' Alıntı:
chatin_62 pid=12962 dateline=1416012744' Alıntı:
@ogunzafer Buna diğer hocalarım daha doğru cevap verebilir. Belki de yakında resmi olarak gelecek diye bahsettiğimiz durum gerçekleşmiş olabilir.

Miui 4.11.14 Degil mi Son Sürüm ? Cihaz Türkceyken Güncelledim ve Hala Türkce . Peki Bu Sürümde Miui 6 mı Kullanıyorum Suan ? Aynı Numara İle Miui 5 Kullanıyor Olabilir miyim ?
Cihazınızda xiaomi.eu multi romu yüklü anladığım kadarıyla. Ota gelse bile 500mb gibi yüksek bi mebla indirirmişsinizdir. Otaları her hafta her romda olmasada ara ara çalışmakta ama full rom indirmektir. Resmi xiaomi romlarında ise ota patch olarak gelmektedir yani full rom indirmezsiniz.

Oyla:
Üst Alt