Yardım Miui hesabımı telefondan kaldırmadan sildim?

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
Yeni miui hesabı açmak için, Miui hesabımı tarayıcı üzerinden sildim. Sanırım ilk önce telefonda açık olan hesabı telefondan kaldırmak gerekiyordu. Acele edince bir an ki gaflet ile bu yanlışı yaptım.
Telefondan şöyle bir uyarı geliyor.
Şifremi giriyorum fakat telefondan hesabı kaldırmadan sildiğim için kabul etmiyor.
Telefonu şuan kullanabiliyorum.
Fabrika ayarlarına dönsem sıkıntı olur mu, düzelir mi, ne yapmam lazım?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-25-22-31-48-302_com.xiaomi.account.png
    Screenshot_2019-06-25-22-31-48-302_com.xiaomi.account.png
    236,4 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_2019-06-25-22-31-28-589_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-06-25-22-31-28-589_com.android.chrome.png
    273,1 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Nasıl çözüldü şuan mi hesabına kayıtlı bile değilim. E-posta şifre sıfırlama bu durumda çalışmaz bu aşağıda resimde paylaştığım hesap ID sine şifre yenileme mi yapacak yoksa kendileri bu ID yi komple silecek mi?
silinen id yi tekrar aktif edecekler. gönderdiğin bilgilerdeki e mail yada tel numarasından birinide o hesaba tanımlayacaklar.

Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
Bilgileri göndermiştim.
Şimdi cevap gelmiş.
Bilgilerin onlara ulaştığını ve ilgili departmana iletildiğini, üzerinde çalıştıklarını ve kısa bir zamanda bana geri döneceklerini,sabırlı olmamı biraz beklememi rica etmişler.

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support and sharing the snapshots. I am Saloni and sorry to know that you are facing issue with the Mi Account.
I would like to inform you that we are forwarding your details to our concern department for proper handling. They are working on the same and will get back to you shortly with the proper resolution. Till the time, I would request you to keep some patience and wait for some time. We will try to resolve your complaint at earliest.

Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
12 gün sonra gelen cevap bu;
Google çeviri ile okudum ama benden tam olarak ne istemişler.
İmei ler de sıkıntı yok tekrar tekrar kontrol ettim.
"I regret to inform that the account restore failed as the IMEI information didn't match our records. I request you to place a new request with the correct details. Also check if the Mi account was previously associated with another device with a different set of IMEI numbers."

Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
Benım çözüldü. Ikı defa chat ıkı defada farklı yerlere global ve amerıkaya maıl attım. Ama 1 haftayı buldu cozmelerı. Aynı sorun oldu bende de
Bana son gelen maili bundan önceki mesaja yazdım.
Sizede böyle "imei bilgileri onlardaki kayıtlarla eşleşmediğinden hesap geri yükleme başarısız olmuş"gibi mail geldimi?

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Bana son gelen maili bundan önceki mesaja yazdım.
Sizede böyle "imei bilgileri onlardaki kayıtlarla eşleşmediğinden hesap geri yükleme başarısız olmuş"gibi mail geldimi?
almaya çalıştığın mi hesabını başka xiaomide açmadın değil mi? bana bu şekilde bi mail gelmedi hiç bi zaman. gelenler genelde otomatik cevap gibi sorunu anlamadan yazılan klasik cevaplardan oldu ama 1-1.5 haftada çözüldüydü

Oyla:

Nooname

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NooName
Cihazım
X5
Konular
0
İyi forumlar. Sorun için bu kadar uğraşmanıza gerek yok. Başka Mi hesabı ile giriş yapın. Daha sonra Mi hesabı ile cihazı bağlayın. Sıfırlama yaptıktan sonra mi hesabını kaldırabilirsiniz.

Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
almaya çalıştığın mi hesabını başka xiaomide açmadın değil mi? bana bu şekilde bi mail gelmedi hiç bi zaman. gelenler genelde otomatik cevap gibi sorunu anlamadan yazılan klasik cevaplardan oldu ama 1-1.5 haftada çözüldüydü
Mi band 2 de de aynı e-posta adresimi kullandım.
Mi band 2 bozuldu. Şuan kullanmıyorum. Onda da başka bir ID Numarası vardı. Yani Aynı Epostaya birden çok Xiaomi cihazı tanımlasam bile Xiaomi Her birine ID denilen farklı bir numara tanımlıyor.
Onun için imeiler ile ilgili bir karışıklık olmaması gerekiyor.

Resimde kırmızı içine aldığım ID numarası 6192926261 Redmi Note 7 de açtığım Mi hesabına ait ve bu yukarıda yazdığım aynı eposta adresine tanımlıydı ben mi hesabını web üzerinden silince böyle uyarı veriyor.Çünki hesabı sildim. Şuan bu 6192926261 numaralı ID Hesabı boşta arafta kalmış gibi oldu.Çünki bu ID numarası kaldırmış olduğum eposta hesabı ile ilişkiliydi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İyi forumlar. Sorun için bu kadar uğraşmanıza gerek yok. Başka Mi hesabı ile giriş yapın. Daha sonra Mi hesabı ile cihazı bağlayın. Sıfırlama yaptıktan sonra mi hesabını kaldırabilirsiniz.
Bu hesabı şifreyi kabul etmediği için telefondan kaldıramıyorum ki yeni hesap açabileyim.
Web üzerinden yeni hesap açsam bile bu hesabı cihaza bağlayabilmem için ilk önce bu silmiş olduğum hesabın aktif olması gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-10-14-16-12-739_com.xiaomi.account.png
    Screenshot_2019-07-10-14-16-12-739_com.xiaomi.account.png
    165,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
Aynı maili service.uk@xiaomi.com adresine de gönderdim. Cevap geldi.
Yedek alıp dedikleri şekilde fabrika ayarlarına dönsem mi bilemedim?
Zenex hocam ne dersiniz?
Gelen cevap;
"Cihazınız tam olarak kilitlenmediğinden, şu anda bir çözünürlük sağlayamıyoruz. Ancak, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak kilitli cihazı yeniden oluşturmayı deneyebiliriz. Bu adımdan sonra, telefonunuz bir asma kilit simgesiyle birlikte “Bu cihaz kilitli” diyecektir.

Lütfen bu ekrana sahip olduğunuzda bize bildirin, böylece cihazın kilidini açarak işlem yapabiliriz."

Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Aynı maili service.uk@xiaomi.com adresine de gönderdim. Cevap geldi.
Yedek alıp dedikleri şekilde fabrika ayarlarına dönsem mi bilemedim?
Zenex hocam ne dersiniz?
Gelen cevap;
"Cihazınız tam olarak kilitlenmediğinden, şu anda bir çözünürlük sağlayamıyoruz. Ancak, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak kilitli cihazı yeniden oluşturmayı deneyebiliriz. Bu adımdan sonra, telefonunuz bir asma kilit simgesiyle birlikte “Bu cihaz kilitli” diyecektir.

Lütfen bu ekrana sahip olduğunuzda bize bildirin, böylece cihazın kilidini açarak işlem yapabiliriz."
Döndürürseniz kilitleyecek hocam o kodla yardımcı olacaklardır

Oyla:

bark_41

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Konular
4
Döndürürseniz kilitleyecek hocam o kodla yardımcı olacaklardır
Sorun çözüldü. Fabrika ayarlarına döndüm, şifre vs.istemedi. Yeni mi hesabı ile giriş yaptim. Sanırım "telefonu mu bul" ayarını daha önceden kapattığım için açılışta şifre istemedi.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt