MIUI Haftalık Güncelleme 5.4.17

Uslu3rt@n

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Konular
14
Gecen haftaki sürümde de mobil veri çok yavaşlıyor. Bunda kamera bozuk neden stabil versiyona dil yapmazlar.. En stabil beta versiyon hangisi bari onu yüklenelim..

Beşiktaş..

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25
GM 5.4.17 sorunsuz. :)

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
minote kamera gitmişti bi önceki versiyonun kamera apk sini sisteme atıp yeniden başlattım sıkıntı yok şuan.

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
92
@cantara

ben ilk deneme ön izlemelerimde zaten belirttim. kendi kamera programı kapanıyor. bu her model cihazda olacak diye birşey yok ama arkadaşlar netden benim gibi farklı yazılımlar yüklediklerinde fotoğraf veya video çekme işlemlerini zaten yapabileceklerdir

her hata her modelde yok arkadaşlar. ve hemen paniklemeyin. kendi forumunda birçok insan farklı yerden farklı hata bildirimleri zaten yapıyor. ama en önemli olay hatayı yazan kişinin kullandığı cihaz ile sizin cihaz arasındaki farklar.

ayrıca.....
bu beta versiyon olup zaten hata çıkması gayet normal. hemen paniklemeye gerek yok
sürekli bu tür hatalar ile uğraşmak veya görmek istemiyorsanız yapacağınız en son yayınlanmış sorunsuz bir rom a dönüş yapmaktır.

ben burda denk geldiğim hataları reel bir şikayet veya firmayı kötülemek olarak yazmıyorum. o şekilde anlaşıldı ise ifade şeklimde sorun var demektir. eğer firmayı kötüleyecek olsam firmanın cihazını kullanmaya ve çevremdekilere önermeye devam etmem

ama şu bir gerçekki..
2-3 haftadır beta kullanmaya başladım ve en kötü beta bu haftaki sanırım. hepsi zaten mi-band almam ile başlayan bir macera idi :D

hatalar olsun ki yazılımcılar daha iyisini ve sorunsuz olanı yazabilsinler. hem hata belki kasdi olarak konulmuş ve cihazlardaki kullanıma bağlı tepki ölçümü de olabilir. bunlar doğal olaylar

Give Miiiiiii 5

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
@TosunPASA hocam bu hata romdan kaynaklanan bir hata değil, Türkçe çeviriden kaynaklanıyor. :) Dil değiştirilerek ya da eski sürüm romun içerisindeki kamera uygulaması kurularak da giderilebilir.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
92
@cantara

ne günlere kaldık arkadaş ya....   başımıza taş yağacak...  :D

dediğin gibi dili değiştirdik incilizce yaptığğğğğ... gamera normale döndü.. eyimi

hiç aklıma gelmeyen veya gelmicek olan bir sorun. dün rom portlayan arkadaş Türkçe de sorun var. o sebeple gecikti dmeişti de ben anlamamış idim. demek sorun bu.. ama hala anlamış da değilim. sonuçda dil dosyaları xml dosyası.. neyi nasıl etkiliyor anlamış değilim.. neyse bir sonrakine artık kısmet ise...

diğer hatalar için veya istekler için iletişime geçebilen veya geçebilecek varmı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ynt: RE: MIUI Haftalık Güncelleme 5.4.17

TosunPASA' Alıntı:
@cantara

ne günlere kaldık arkadaş ya....   başımıza taş yağacak...  :D

dediğin gibi dili değiştirdik incilizce yaptığğğğğ... gamera normale döndü.. eyimi

hiç aklıma gelmeyen veya gelmicek olan bir sorun. dün rom portlayan arkadaş Türkçe de sorun var. o sebeple gecikti dmeişti de ben anlamamış idim. demek sorun bu.. ama hala anlamış da değilim. sonuçda dil dosyaları xml dosyası.. neyi nasıl etkiliyor anlamış değilim.. neyse bir sonrakine artık kısmet ise...

diğer hatalar için veya istekler için iletişime geçebilen veya geçebilecek varmı ?

Hocam multi ROM kullanıyorsunuz galiba... Çeviri icin Celaleddin hocamla, ROM sorunları icin de miro ile iletişime geçebilirsiniz. :)

http://translate.miui.com/project/miui-v6/tr

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dekadans

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
dekadans
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
20
Arkadaşlar son güncelleme ile benim mi3 te de kamera hata veriyor ve kapanıyor. Bu güncelleme çok kotu oldu üstelik bu hafta kamera bana bir hayli lazım olacak ne yapmalıyım?

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
dekadans' Alıntı:
Arkadaşlar son güncelleme ile benim mi3 te de kamera hata veriyor ve kapanıyor. Bu güncelleme çok kotu oldu üstelik bu hafta kamera bana bir hayli lazım olacak ne yapmalıyım?

MI 3W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dünden beri belki 10'dan fazla cevabı okudum. Üstelik MIUI rom kullanmıyorum.
1. Olarak İngilizce dil yaparsanız sorun olmuyor. Çünkü sorun Türkçe dil dosyalarında.
2. Olarak bir önceki romun kamera uygulaması apk dosyasını system/priv–app klasörüne yani sytemde kamera uygulamasının olduğu yere kopyalayıp eskisinin üzerine yazar ve gerekirse izinlerini de eski apk'nın izinleri ile aynı yaparsanız cihazı kapatıp açtığınızda problemsiz olarak kullanabilirsiniz.
3. Olarak recovery'e girip oradan yedek işletim sistemini aktif edebilirsiniz.
4. Olarak bir önceki haftanın romunu yükleyebilirsiniz.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
@chatin_62 bende system/priv–app hocam yanlış olmasın sytemde kamera uygulamasının olduğu yere kopyalayıp eskisinin üzerine yazmak diye tabir edersek belki yapılmayacak bi hatanında önüne geçeriz

Üst Alt