Yardım Miui Güncelleme Hakkında (Basit bir konu, yardımcı olursanız sevinirim)

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 10 8.0 EU Beta
Telefon Modeli
Mi5
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar,
Mi5 cihazımda xiaomi.eu beta miui10 rom var. Root magisk ile var ve twrp de var cihazımda.
Geçenlerde miui güncellemesi geldi telefona, güncelledim. Twrp'yi açtı telefon. Daha sonra telefon hafızası 0mb olarak gördü vs. bütün hatıralarım, fotoğraflarım hepsini sildim, öyle sorunu çözebildim. Birdaha olsun istemiyorum.

Şimdi tekrar yeni güncelleme geldi. Yapmak istiyorum. Miui Güncelleme uygulamasından yükle dediğimde karşıma (Dahili depolama alanınız şifrelenir. Kurtarma modunda şifreyi girerek devam ediniz) yazıyor. Ne yapmam lazım.?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Merhabalar,
Mi5 cihazımda xiaomi.eu beta miui10 rom var. Root magisk ile var ve twrp de var cihazımda.
Geçenlerde miui güncellemesi geldi telefona, güncelledim. Twrp'yi açtı telefon. Daha sonra telefon hafızası 0mb olarak gördü vs. bütün hatıralarım, fotoğraflarım hepsini sildim, öyle sorunu çözebildim. Birdaha olsun istemiyorum.

Şimdi tekrar yeni güncelleme geldi. Yapmak istiyorum. Miui Güncelleme uygulamasından yükle dediğimde karşıma (Dahili depolama alanınız şifrelenir. Kurtarma modunda şifreyi girerek devam ediniz) yazıyor. Ne yapmam lazım.?
Hocam direk twrp yi açtığnızda hala şifreli mi görülüyor?

Oyla:

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hocam direk twrp yi açtığnızda hala şifreli mi görülüyor?
Hocam şimdi önceki yaptığım güncelleme işleminde direk güncelleme üzerinden güncelledim. Twrp'ye gidince hiçbir şifre girmedim. 0mb görmeye başladı.
Şimdi de aynı durum olmasın diye, netleştirmek istiyorum. Şuan hiçbir problem yok.

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Twrp yüklemek stock recovery yi (mi recovery) devre dışı bıraktığı için gelen güncellemeyi her kurduğunuzda bu hatayla karşılaşacaksınız ve tüm verileriniz silinecek ..
Bu yüzden gelen güncellemeyi indirme ve otomatik yükleme tiklerini ayarlardan kaldırın ve güncelleme yapmak istediğizde, güncellemenin twrp den yüklenen versiyonunu netten indirip gerekli veri yedeklerinizi aldıktan sonra flaşlayın ..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

besiktaslikrmz

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Şafak
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Twrp yüklemek stock recovery yi (mi recovery) devre dışı bıraktığı için gelen güncellemeyi her kurduğunuzda bu hatayla karşılaşacaksınız ve tüm verileriniz silinecek ..
Bu yüzden gelen güncellemeyi indirme ve otomatik yükleme tiklerini ayarlardan kaldırın ve güncelleme yapmak istediğizde, güncellemenin twrp den yüklenen versiyonunu netten indirip gerekli veri yedeklerinizi aldıktan sonra flaşlayın ..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam cevap için çok teşekkür ederim. Bilgilendirici bir cevaptı.
Güncelleme dosyası .zip formatında, ota üzerinden indirdim. Bu dosyayı twrp üzerinden manuel kursam olur mu?

Oyla:
Üst Alt