Uygulama Hidden Settings MIUI - HyperOS v6.18

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Ekran goruntusu atarmisiniz.
Ekte mevcut hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bi yerde bi sıkıntı var ama çözemedim hala
Cihaz yeni bl vs kapalı önceki cihazımda da öyleydi ama tüm uygulamalar gözüküyordu sistem dahil

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-01-17-05-19-974_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-05-01-17-05-19-974_com.android.settings.jpg
    217 KB · Görüntüleme: 79
Son düzenleme:

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Ekte mevcut hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bi yerde bi sıkıntı var ama çözemedim hala
Cihaz yeni bl vs kapalı önceki cihazımda da öyleydi ama tüm uygulamalar gözüküyordu sistem dahil
Hocam yukarıda "Tüm uygulamalar" yazan yere basıp çıkan menüde sistem uygulamalarını göster'i seçin.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Hocam bir de sistem uygulamarı görünmüyor demişsiniz ama ekran görüntüsünde bir çok sistem uygulaması var, örneğin "ayarlar" gibi..

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Hocam yukarıda "Tüm uygulamalar" yazan yere basıp çıkan menüde sistem uygulamalarını göster'i seçin.

Malesef o bölümde sistem uygulamaları yazmıyor bende tüm uygulamalar yüklü uygulamalar ve devre dışı yazıyor.

Bir önceki telefonumda aynı yerde tüm sistem vb. Uygulamalar vardı.
Normal ayarlardan girip baktığımda sistem uygulamalarıyla birlikte 290 adet gözüküyor.
Ayarlar sistem uygulaması var diyorsunuz da bu ekran görüntüsünde olan uygulamalar harici diğerleri sonradan yüklenen uygulamalar var çözemedim bu durumu ben yani toplasam 100 adet uygulama var burada tüm sistem uygulamaları gözükmüyor google uygulamaları da dahil gözükmüyor ne yapmam gerek bu durumda. Bl için başvuru yaptım 168 saat 1 haftam var.

Recovery den wipe yapıp denesem mi acaba değişiklik olur mu ?

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Malesef o bölümde sistem uygulamaları yazmıyor bende tüm uygulamalar yüklü uygulamalar ve devre dışı yazıyor.

Bir önceki telefonumda aynı yerde tüm sistem vb. Uygulamalar vardı.
Normal ayarlardan girip baktığımda sistem uygulamalarıyla birlikte 290 adet gözüküyor.
Ayarlar sistem uygulaması var diyorsunuz da bu ekran görüntüsünde olan uygulamalar harici diğerleri sonradan yüklenen uygulamalar var çözemedim bu durumu ben yani toplasam 100 adet uygulama var burada tüm sistem uygulamaları gözükmüyor google uygulamaları da dahil gözükmüyor ne yapmam gerek bu durumda. Bl için başvuru yaptım 168 saat 1 haftam var.

Recovery den wipe yapıp denesem mi acaba değişiklik olur mu ?
Bl ve wipe ile alakalı değil hocam, eski cihazınızda android 9 yenisinde 10 varsa bundan kaynaklı olabilir çünkü her android versiyonunda bazı yeni sistem uygulamaları eklenirken bazıları da kaldırılır..

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Bl ve wipe ile alakalı değil hocam, eski cihazınızda android 9 yenisinde 10 varsa bundan kaynaklı olabilir çünkü her android versiyonunda bazı yeni sistem uygulamaları eklenirken bazıları da kaldırılır..

RN8 di eski cihazım şimdiki de öyle android versiyonları aynı biliyorsunuzdur sizde. Custom rom kullanmadım henüz.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
RN8 di eski cihazım şimdiki de öyle android versiyonları aynı biliyorsunuzdur sizde. Custom rom kullanmadım henüz.
Hocam biliyorsunuzdur bunlar cihazınızda zaten var olan ayarlar, ben müdahale edemiyorum, sadece bunlara erişilecek kısayolları uygulamamda topluyorum, son zamanlarda uygulama üzerinde de herhangi bir oynama yapmadım hatta "uygulama yöneticisi" kısayolu bir yıldır sabit dokunmadım bile. Bi durumda cihazınızda önce olan şimdi olmayam sistem uygulamaları hakkında başka bir fikrim yok maalesef.

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Biliyorum dokunmadığınızı da ben yinede sormak istedim google uygulamaları çıkmadı demiştim onu geçtim facebook app manager, facebook services gibi uygulamalar da yok. Normal ayarlardan uygulamalara girip baktığımda görebiliyorum herşeyi buna takıldım o yüzden sordum size tool all in one diye bir programdan hallettim hepsini

Janisary76

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Turizm
Konular
16
Güncelleme v3.1 ;
  • Karanlık mod desteği

Güncelleme v3.0 ;
  • Android 10
  • Andorid 9 için yeni secenekler

Güncelleme v2.1 ;
  • Android 9 desteği.
  • Türkçe dil eklendi.
  • Arayüz yenilendi.
  • Tema seçeneği (Dark - Light)
  • Ve şu an hatırlayamadığım diger değişiklikler :)

Miui ile yeniden tanışalı sadece bir kaç gün oldu fakat bu kısa sürede bile telefonu rootlamadan telefonda yüklü gelen bazı uygulamaları devredışı bırakamayacağımızı öğrenmem canımı yeterince sıkmaya yetti. Bu soruna miui'da bulunan bazı gizli ayarlara ulaşarak çözüm buldum ve bunu sizler için daha basit bir hale getirmek için bir uygulama yaptım.

Uygulama ile rootsuz telefonunuzda miui'da bulunan bir takım gizli ayarlara ulaşarak istemediğiniz bazı sistem uygulamalarını (google uygulamaları gibi) devre dışı bırakabilirsiniz.

Güç tasarufu için uygulamaları optimize edeceğiniz menüye erişebilirsiniz.

Cihazınız ile ilgili bazı istatistiklere ulaşabilirsiniz..

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

GooglePlay

Hocam Hızır gibi yetistin teşekkür ederim.Aradigim program buydu şimdi devre dışı bıraktım teşekkür ederim emeğine sağlık ♥️

CARDEX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selim
Cihazım
xiaomi mimix
Konular
3
Ben linki bulamadım.