Uygulama Hidden Settings MIUI - HyperOS v6.18

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Hocam android fazla tüketiyor sadece pil optimize etsem sorun çıkar mı ?
Çıkmaz ise özellikle hangilerini optimize edeyim ?
Önceden sorulmuş olabilir ama 52 sayfayı tek tek okuyamadım
Uygulama çok iyi bu arada ellerinize sağlik .
Bir sorum daha var
Sizce Chromeyi devre dışı birakip Operayi indirsem daha iyi olmaz mi ?
Optimize edilen uygulamalar telefonu yeniden başlattıktan sonra sıfırlanıyor maalesef, yani uğraşmaya değmez bence.

Ben şahsen Chrome kullanıyorum ama tabi tercih meselesi, operayı daha çok begeniyorsanız Chrome yerine kullanabilirsiniz.

Enes Genç

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F1
Konular
11
Hocam android fazla tüketiyor sadece pil optimize etsem sorun çıkar mı ?
Çıkmaz ise özellikle hangilerini optimize edeyim ?
Önceden sorulmuş olabilir ama 52 sayfayı tek tek okuyamadım
Uygulama çok iyi bu arada ellerinize sağlik .
Bir sorum daha var
Sizce Chromeyi devre dışı birakip Operayi indirsem daha iyi olmaz mi ?
Opera Beta kur ya da Firefox Preview Nightly ben ikisini kullanıp memnun kaldım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam örnek uygulama söylermisiniz çok denedim hiçbiri kaldırmıyor kaldırıldı diyor duruyor yani normal uygulama kaldırır gibi tek tuşla komple kaldırsın istiyorum
ES Dosya ya da Root dosya yöneticisi ile gir sistem klasörüne al bir yere taşı ya da direk sil gitsin yeniden başlat kalkmış olur uygulama
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer isterseniz bana kaldırmak istediğiniz uygulamaların paket isimlerini bir liste halinde verin (misal: com.android.gallery, com.miui.calculator) eğer olursa ben size özel bir şey yapmaya çalışırım. Ama sileceginiz uygulamaları dikkatli seçin, doğabilecek bir olumsuzlukta sorumluluk kabul etmem.
Uygulamaya bunun gibi özellik koysan paket adı sistem yolu sistemdeki görevi ve uygulama mesela adam atıyorum mi videoyu kullanmıyor

muluka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
S2
Konular
7
Ethin hocam merhaba, mesajları okudum ama bununla ilgili bir mesaj göremedim. Benim telefonum Redmi S2, Android 9, MIUI V11.0.3 Global Stable telefonum var, markette uygulamanız için sürümünüz uygun değil diyor.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Ethin hocam merhaba, mesajları okudum ama bununla ilgili bir mesaj göremedim. Benim telefonum Redmi S2, Android 9, MIUI V11.0.3 Global Stable telefonum var, markette uygulamanız için sürümünüz uygun değil diyor.
Hocam cihazınızın işlemcisinin mimarisi muhtemelen 32bit olduğu içindir. Google geliştiricilerin uygulamalarını 64bit'i desteklenmesini zorunlu kılıyor. Uygulamamı yazdığım Python'ın Kivy kutuphanesi hem 32bit hem 64bit desteğini aynı uygulamada sağlamadığı için piyasadaki cihazların büyük bir çoğunluğu 64bit olduğunu da göz önüne alarak seçimimi 64bit'den yana kullandım maalesef.

muluka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
S2
Konular
7
Hocam cihazınızın işlemcisinin mimarisi muhtemelen 32bit olduğu içindir. Google geliştiricilerin uygulamalarını 64bit'i desteklenmesini zorunlu kılıyor. Uygulamamı yazdığım Python'ın Kivy kutuphanesi hem 32bit hem 64bit desteğini aynı uygulamada sağlamadığı için piyasadaki cihazların büyük bir çoğunluğu 64bit olduğunu da göz önüne alarak seçimimi 64bit'den yana kullandım maalesef.
Evet hocam, 32bit. Teşekkürler cevabınız için. Uygulamanız için elleriniz dert görmesin, ileri zamanlarda başka bir cihazda kullanmak nasip olur belki.

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Evet hocam, 32bit. Teşekkürler cevabınız için. Uygulamanız için elleriniz dert görmesin, ileri zamanlarda başka bir cihazda kullanmak nasip olur belki.
Ben teşekkür ederim hocam :)

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Çok teşekkür ederim yeni almıştım note 8 root yapmadan play müzik vs devre dışı bırakabildim sonunda

TUFFGONG

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
2
Ethnic Hocam 2 kez sıfırladıktan sonra hem rootlu hem rootsuz denedim uygulamayı açtığım anda kendisi direkt kapanıyor hiç hata vermeden cihaz: Mi9t android 10, miui 11.0.4.0

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Ethnic Hocam 2 kez sıfırladıktan sonra hem rootlu hem rootsuz denedim uygulamayı açtığım anda kendisi direkt kapanıyor hiç hata vermeden cihaz: Mi9t android 10, miui 11.0.4.0

Öncellikle geribildiriminiz için çok teşekkür ederim hocam. Mi9t de bu sorun var farkındayım fakat uygulamanın bu cihazda neden böyle bir hata verdiğini anlamam için ya alimde o cihazın olması lazım (ki malesef yok) yada sizin yardımınızın olması lazım. Bu sorun ile ilgili forumda konu bile açtım fakat sorunu anlayacak derecede geribildirim alamadım.

Eğer yardımcı olmak isterseniz ve cihazınız rootluysa bana /data/data/com.ceyhan.sets/files/app/.kivy/logs yolundaki uygulamanın log kayıtlarını atabilirsiniz. Eğer belirttiğim yolda log kaydı oluşmamışsa da cihazınızı pc'ye bağlayıp adb ile "adb shell" ardından "logcat" komutu verip telefondan uygulamayı açmaya çalışırken PC de beliren log kaydını bana atabilirsiniz.

SydraX

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa K.
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Fitness Coach
Konular
2
Öncelikle böyle bir uygulamayı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim. Programın "Özel DNS Ayarları" kısmına girmek istediğimde program kendini anında sonlandırıyor. Kullanmakta olduğum cihaz Mi 9T Pro. Rom ise; xiaomi.eu MIUI v20.3.19. Bilginize. Yes~~

Üst Alt