Rom MiUI CT [Mi5-Mi5s] 9.7V2 Yayınlandı (22.07.2019)

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
hocam romu kurdum gayet güzel,yalnız tarama uygulaması çalışmıyor.
Çalışmıyor derken hiç mi açılmıyor yoksa tarama mı yapmıyor?
Uygulamaları yönetten girip uygulama verilerini silin tekrar deneyin hocam. Yine Olmazsa linkteki dosyayı TWRP ile yükleyin

Son düzenleme:

coldfire

Herkes kendi ateşini başkasının Cehenneminde sınar
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Gölpinar
Cihazım
poco F5
Konular
7
Çalışmıyor derken hiç mi açılmıyor yoksa tarama mı yapmıyor?
Uygulamaları yönetten girip uygulama verilerini silin tekrar deneyin hocam. Yine Olmazsa linkteki dosyayı TWRP ile yükleyin

uygulamaya basınca açmadan atıyor.
önerdiklerinizi yaptım.çalışmadı.zip dosyasını TWRP ile yükledim.yine uygulama çalışmadı.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Murat2231

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xioami mi5s
Konular
5
mi 5s icin link yokmu

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Eu romda bulamadığım stabillik ve batarya performansını bu romda buldum. Ekran süresi olarak uzun zamandır 5 saati görmüyordum. Bu romda bunuda elde ettim. Teşekkürler hocam.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Eu romda bulamadığım stabillik ve batarya performansını bu romda buldum. Ekran süresi olarak uzun zamandır 5 saati görmüyordum. Bu romda bunuda elde ettim. Teşekkürler hocam.
Ben teşekkür ederim hocam. Güzel günlerde kullanın

fthkll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maymun
Cihazım
mi5
Konular
1
dün yüklemeye çalıştım ama yeniden kkaldırmak zorunda kaldım. öncelikle güncel kurulum anlatımı yok. yani artık veriyi silip kurabiliyorsun gibi. küçük bir videolu anlatım daha kolay ve hızlı olur sanırım. acemi olmamama rağmen bazı sorunlar yaşadım. aosp pie dan geldim şarj sorunu nedeni ile ki yoksa her hali ile muhteşen pie. sonrasında global stabil flash ile yükledim. tam kurulum yaptıktaan sonra, üzerine sizin son versiyonu yükledim mi5 için 4 wipe ile. bu arada 4 wipe twrp son versiyonda wipe gelişmiş seçeneklerdeki üstten 4 taneyi işaretlemek demekmiş. uzun bir yeniden başlama süresi sonunda açıldı ama play store sürekli durduruldu. yeniden twrp den yükledim üzerine. bu sefer kurulum bitince cache wipe da yaptım. sıfırdan geldi. sanki nozmrl gibi tüm programları yükledim falan derken. whatsapp yükledim play store dan. açık mavi bi tema ile geldi whats. ve kişi sohbet arka planında mavi noktalı tuhaf bi arka plan vardı. anlayamadım. arka planı değiştirebiliyorum falan ama whatsapp daki orjinal yüklü halde değişiklikler beni neden diye düşündürdü. bende kaldırdım. gloable döndüm tekrar bildirim sorunlarına çözüm arıyordum sizin romda da uygulama bazında bildirim sesi değişiyordu ama. bu sorun yüzünden kaldırmak zorunda kaldım. son olarak lütfen yanlış anlaşılmasın ve alınılmasın emeğe saygı tabi ama açılış animasyonu bizim gibi orta yaş üzeri insanlar için çok uygun değil gibi. sanki biraz basit ve alışıllmadık geliyor. daha sade universal bişey olabilirdi sanki. yapıcı eleştri olarak alın lütfen.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
dün yüklemeye çalıştım ama yeniden kkaldırmak zorunda kaldım. öncelikle güncel kurulum anlatımı yok. yani artık veriyi silip kurabiliyorsun gibi. küçük bir videolu anlatım daha kolay ve hızlı olur sanırım. acemi olmamama rağmen bazı sorunlar yaşadım. aosp pie dan geldim şarj sorunu nedeni ile ki yoksa her hali ile muhteşen pie. sonrasında global stabil flash ile yükledim. tam kurulum yaptıktaan sonra, üzerine sizin son versiyonu yükledim mi5 için 4 wipe ile. bu arada 4 wipe twrp son versiyonda wipe gelişmiş seçeneklerdeki üstten 4 taneyi işaretlemek demekmiş. uzun bir yeniden başlama süresi sonunda açıldı ama play store sürekli durduruldu. yeniden twrp den yükledim üzerine. bu sefer kurulum bitince cache wipe da yaptım. sıfırdan geldi. sanki nozmrl gibi tüm programları yükledim falan derken. whatsapp yükledim play store dan. açık mavi bi tema ile geldi whats. ve kişi sohbet arka planında mavi noktalı tuhaf bi arka plan vardı. anlayamadım. arka planı değiştirebiliyorum falan ama whatsapp daki orjinal yüklü halde değişiklikler beni neden diye düşündürdü. bende kaldırdım. gloable döndüm tekrar bildirim sorunlarına çözüm arıyordum sizin romda da uygulama bazında bildirim sesi değişiyordu ama. bu sorun yüzünden kaldırmak zorunda kaldım. son olarak lütfen yanlış anlaşılmasın ve alınılmasın emeğe saygı tabi ama açılış animasyonu bizim gibi orta yaş üzeri insanlar için çok uygun değil gibi. sanki biraz basit ve alışıllmadık geliyor. daha sade universal bişey olabilirdi sanki. yapıcı eleştri olarak alın lütfen.
Eleştirilerinizin hepsini olumlu alıyorum hocam merak etmeyin. Herkesin sorunları ile tek tek ilgilenmeye çalışıyorum. Şuan telegram ve burası dahil ortalama 100un üzerinde kişi sorunsuz bir şekilde kullanıyor ve geri dönüşleri de olumlu. Sorun yok mu, tabi ki de var. Kul yapısı sonuçta. Ama çıkan sorunların çoğu kullanıcıların kendilerinden kaynaklı. Magisk modülleri veya eski yedeklerinden gelen uyumsuz veriler vs. Konunun ilk sayfasından detaylı kurulum rehberi var. Zaten bu konular ile ilgilenenler artık herşeyi biliyor bilmeyenlere de yine özel olarak yardımcı oluyoruz. Mi5 için veri silmeden yükleme yapmak ayrı bir özellikti bu sürümden önce ama şimdi normale döndüğü için tekrar belirtme ihtiyacı duymadım. Bu bir Custom Romdur. Yani çoğu şey özelleştirilmiştir. Kullanıcılar da bu yüzden tercih ediyor. Daha çok özeleştirme ve kişiselleştirilme istiyorlar. Whatsapp da bu şekilde Custom rom olduğu için biraz özelleştirdim ama tabi ki de kullanıcılarıma sorarak. Kaldırmak isteyene de tarifini veriyorum. Aosp Romlardan geçişte bazı sorunlar yaşanıyor. Çoğu kullanıcı Mi flash tool ile stock rom yukledikten sonra, istediği özel Romu sorunsuz kurabildiklerini söylüyorlar. Açılış animasyonu geliştirilebilir evet ama bunu orta yaşa ayrı, gence yaşlıya ayrı şekilde değiştirmek maalesef mümkün değil.

gungfu155

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cüneyt
Cihazım
redmi note 8
Meslek
yakın dövüş uzmanı
Konular
19
Ben bu roma aosp tabanlidan geçerken de
4 wipe ile geçiyorum
Stabil eu costum de ikende 4 wipe ile geçiyorum.

Mi kilidini kaldırıyorum
USB hata ayıklama aktif ediyorum
Datadan kendime ait lazım olanları ayiklayip herşeyi siliyorum
Twrp den de sadece 4 wipe yapıp titanium Back-Up ile geri kurulum yapıyorum.

Bu sebebden netfilix Google fotoğraflar ve facebook gibi bazı uygulamalar hata veriyor hangi romu kurarsam kurayim silip onları tekrar yüklüyorum.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fthkll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maymun
Cihazım
mi5
Konular
1
cevap için teşekkürler açılış için zaten orta genç ayrımı demek istemedim. daha sade şık bişey olabilir sanki deyip kapatayım orayı. romu aynen tarif üzerine kurdum zaten flash ile orjinal global tam yükleme yapılmış hali üzerine. veri silmeden sorun oluştu play store durdu sorunu, veri silip tekrar kurup kurulum sonrası cache wipe ile sıfırdan sorunsuz başladı tüm prgramlar tmm ama dediğim gibi whaatsapp sanki bilmiyorum ama renkler çok karışık geldi. en azından uygulamaların temaları ile oynanmadan yada yukarıda söylediğiniz gibi whatsapp tuhaf gelen değişiklikleri stok halinde nasıl kullanabilirim. ? gerekirse tekrar sıfırdan yükleyip denerim. global stabile geçtim ama hala nadirde olsa bildirim sorunları yaşıyorum. gmail skype vs.

Üst Alt