Rom MiUI CT [Mi5-Mi5s] 9.7V2 Yayınlandı (22.07.2019)

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8

MIUI CT V9.4 (Mi5s Port)
China beta 9.3.28 ve 9.4.11 harmanlanmıştır.
Kernel, Vendor China developer beta 8.11.22

Biraz değişik bir port yaptım. Yaklaşık 3-4 gündür kullanıyorum. Bir hatayata rastlamadım. Ama ilk port denemem olduğu için bazı hatalar muhtemeldir. Geri dönüşlerinizi bekliyorum.

Kurulum

TWRP de en üstten ilk 4 ünü seçiyoruz.Yani veri hariç diğer şeyi siliyoruz.(Dalvik, Önbellek, Sistem, Satıcı)
Veriyi silmeden kurulumu yapıyoruz, ya da veriyi silsek bile Rom`u kurduktan hemen sonra TWRP'den çıkmadan Veriyi geri yüklüyoruz.

Özellikler
Kısa yol düğmesi çalışıyor
Tam ekran hareketlerini aktif etmek için System/build.prob'ta bu kodu bulup değerini "0" yapıp yeniden başlatın.
qemu.hw.mainkeys=1

Önceki CT sürümlerinde ki bir çok özellik eklendi
Tüm Apklar güncellendi.

MIUI CT Stabil V9.4
teşekkürler hocam daha yeni kurdum eski sürümü ,teşekkür etmek için bi açtım formu yeni sürüm gelmiş yahu :) neyse yine sıfırdan kurum yapacağız galiba

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
teşekkürler hocam daha yeni kurdum eski sürümü ,teşekkür etmek için bi açtım formu yeni sürüm gelmiş yahu :) neyse yine sıfırdan kurum yapacağız galiba
Daha iyi olmuş hocam. Eski sürümün üzerine veriyi silmeden 4 wipe yaparak kurun. Yorumlarınızı bekliyorum

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Daha iyi olmuş hocam. Eski sürümün üzerine veriyi silmeden 4 wipe yaparak kurun. Yorumlarınızı bekliyorum
sorunsuz problemsiz dediğin şekilde yükledim şimdilik iyi bir sorun yok yalnız (
Tam ekran hareketlerini aktif etmek için System/build.prob'ta bu kodu bulup değerini "0" yapıp yeniden başlatın.
qemu.hw.mainkeys=1
) bu işi nasıl yapacağım bir proğram mı kurman gerek.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
sorunsuz problemsiz dediğin şekilde yükledim şimdilik iyi bir sorun yok yalnız (
qemu.hw.mainkeys=1
) bu işi nasıl yapacağım bir proğram mı kurman gerek.
Hayır Hocam. Root atmanız yeterli. Ben size bir dosya yollamaya çalışayım. Twrpden yüklersiniz

meydeyy deneyin hocam

Ekli dosyalar

• Tam_ekran_hareketleri.zip
    130,9 KB · Görüntüleme: 6

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Hayır Hocam. Root atmanız yeterli. Ben size bir dosya yollamaya çalışayım. Twrpden yüklersiniz

meydeyy deneyin hocam
Yükledim ama pek hoş olmadı nasıl iptal edebilirim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Yükledim ama pek hoş olmadı nasıl iptal edebilirim
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ayarlardan tuşları kapatabilirsiniz hocam. Tam ekran hareketlerini seçin

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Ufak bir sorun fark ettim herhangi bir bildirim geldiğinde üstüne tıklayıp onu iptal etmek istediğimde beni normalde o bildirimi kapatmam için bildirim ekranı ayarları gelmesi lazım ama hiç bir şey olmuyor.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Ufak bir sorun fark ettim herhangi bir bildirim geldiğinde üstüne tıklayıp onu iptal etmek istediğimde beni normalde o bildirimi kapatmam için bildirim ekranı ayarları gelmesi lazım ama hiç bir şey olmuyor.
Gelen bildirimi sola çekerseniz ayarlar görünür hocam. Olmadı hangi uygulama ise Ayarlar- Uygulamaları yönet kısmından da ayar yapabilirsiniz

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Gelen bildirimi sola çekerseniz ayarlar görünür hocam. Olmadı hangi uygulama ise Ayarlar- Uygulamaları yönet kısmından da ayar yapabilirsiniz
Ben geri döndüm 9.3.2 ye bu rom daha iyi 9.4 bazan herhangi bir uygulama açtığımda durduruldu diyor sonra bir daha deniyorum açılıyor neyse pek hoşuma gitmedi anlayacağın teşekkürler

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Ben geri döndüm 9.3.2 ye bu rom daha iyi 9.4 bazan herhangi bir uygulama açtığımda durduruldu diyor sonra bir daha deniyorum açılıyor neyse pek hoşuma gitmedi anlayacağın teşekkürler
Anladım Hocam. Hata veren uygulamayı kaldırıpp tekrar kurabilirdiniz. Eğer 9.3.2 den direk gectiyseniz sürüm olarak biraz eski olduğu için ve mecburen veri silmeden yükleme yaptığımız için bu tür hatalar olabiliyor. Şuana kadar başka kimseden böyle bir geri dönüş almadım. Sizin yedeklerle ilgili muhtemelen. Geri bildiriminiz için teşekkürler.
9.3.2 yi herkes seviyor :)

Üst Alt