Rehber MIUI Cihazları Gereksiz Uygulamalardan Arındırma (Debloat bloatware)

• Konbuyu başlatan r00t88
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 128
  • Görüntüleme 30K

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Bilgisayar olmadan uygulamaları devre dışı bırakmak istiyorsan veya uygulamalarını deneyebilirsin.
Teşekkürler hocam her iki uygulamayi denedim çok eski uygulamalar bazı sistem uygulamalarini sildim "silmiş gibi yapdi " ama uygulamalar olduğu gibi yerinde caliwmadi

r00t88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
9
Teşekkürler hocam her iki uygulamayi denedim çok eski uygulamalar bazı sistem uygulamalarini sildim "silmiş gibi yapdi " ama uygulamalar olduğu gibi yerinde caliwmadi
Dondurmak istiyorum dediğin için özellikle disable eden uygulamaları bulmaya çalıştım ama silmek istiyorsan ve telefonun root'lu ise (Magisk olduğunu tahmin ediyorum çünkü SuperSU kullanmamalısın. Çinli bir firmaya satıldı ve teknoloji camiası SuperSU'yu listelerinden çıkardı) Magisk'in Debloater modülünü kullanabilirsin. Bilgisayar olmadan sadece telefon ile istediğin uygulama/servisleri silebilirsin.

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
mi 5s android stock rom kullanıyorum. root suz. bu dediklerinizi yapsam silebilir miyim acaba yada dondurabilir miyim.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Dondurmak istiyorum dediğin için özellikle disable eden uygulamaları bulmaya çalıştım ama silmek istiyorsan ve telefonun root'lu ise (Magisk olduğunu tahmin ediyorum çünkü SuperSU kullanmamalısın. Çinli bir firmaya satıldı ve teknoloji camiası SuperSU'yu listelerinden çıkardı) Magisk'in Debloater modülünü kullanabilirsin. Bilgisayar olmadan sadece telefon ile istediğin uygulama/servisleri silebilirsin.
Bulduğunuz için teşekkürler hocam yani dondurdum olmadı sonra sildim oda olmadı bu yüzden.Evet magisk var ama vaz gecdim şuanda kurcalayib telefonu bozmak hiç iyi olmaz 1 kac gune PC elime geçince eu rom kurarim magsik+modüllerini kurarim o mis olur zahmet verdim hocam teşekkürler yinede

r00t88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
9
Bulduğunuz için teşekkürler hocam yani dondurdum olmadı sonra sildim oda olmadı bu yüzden.Evet magisk var ama vaz gecdim şuanda kurcalayib telefonu bozmak hiç iyi olmaz 1 kac gune PC elime geçince eu rom kurarim magsik+modüllerini kurarim o mis olur zahmet verdim hocam teşekkürler yinede
Anlayamadım neden olmadığını. Arkadaşımda denedim oldu ve çok basit bir şekilde silindi uygulamalar. Hata olarak ne aldınız Magisk modülünde?

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Anlayamadım neden olmadığını. Arkadaşımda denedim oldu ve çok basit bir şekilde silindi uygulamalar. Hata olarak ne aldınız Magisk modülünde?
Yok hocam NoBloat Free bu birde uygualamarini söyledim modulu demiyordum yalnis anlaşılma olmuş

r00t88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
9
Yok hocam NoBloat Free bu birde uygualamarini söyledim modulu demiyordum yalnis anlaşılma olmuş
Anladım. Modülü denediniz mi?

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Anladım. Modülü denediniz mi?
Hayır hocam PC yok yakinimda telefonu bozarım falan kötü olur diye risk etmedim custom eu roma geçeceğim PC elime geçince eskidende çok kullandım iyi romdur bu cihazimdada kullandım iyiydi ama merakdan romu kurcaladım Kernel degiwdirdim bozdum mecbur global roma gecdim

r00t88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
9
Hayır hocam PC yok yakinimda telefonu bozarım falan kötü olur diye risk etmedim custom eu roma geçeceğim PC elime geçince eskidende çok kullandım iyi romdur bu cihazimdada kullandım iyiydi ama merakdan romu kurcaladım Kernel degiwdirdim bozdum mecbur global roma gecdim
Magisk modülünü yüklemek için bilgisayara ihtiyacınız yok ki. Konuda Magisk modülünü bahsettiğim yere bakarsanız göreceksiniz. İhtiyacınız olan tek şey telefonunuz ve internet.

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
Ellerinize sağlık hocam çok yararlı konu olmuş ama küçük sorum olacak yazdıklarınizi okudum ama göremedim ve ya bulamadım ben uygulamaları telfonda PC olmadan dondurmak devredışı birkamak istiyorum rootlu halde Greenify artık denedim
PC olmadan Hidden setting ile durdurup dondurabilirsin Xiaomi cihazlar için 10 numara

Üst Alt