Haber Miui 9

Arkadaşlar MIUI arayüzünün yenilenmesini bekliyorduk bununla ilgili sızdırılan haberlerden yola çıkarak sizlerle de bu bilgileri paylaşmıştık. MIUI9 olarak beklenen arayüzünün hangi özelliklele geleceği konusunda bazı bilgiler gelmeye başlandı. Bizlerde bu bilgileri sizler ile paylaşalım istedik.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1. Kullanıcıların geri dönüşleri sonrasında en çok şikayet alınan stok Kamera yazılımı geliştirilecek ve görüntü optimizasyonu düzeltilecek. ''Fotoğraf ve video çekimlerindeki eksiklerin giderilmesini vaat ediyor.''

2. Nadiren kullanılan bazı uygulamalar kaldırılacak ve Ram az kullanılark optimizasyon yapılacak. ''Hangi uygulamaların kaldırılacağı konusunda her hangi bir bilgiye sahip değiliz.'' Bilindiği üzere Çin ve Global Romlar arasında farklılıklar var.

3. MIUI 8 e kıyasla daha basit bir UI sahip olacak MIUI 9 arayüzü.

4. MIUI 9 arayüzünde Mi cihazların güç tüketimini ve pil performansı için ciddi bir iyileştirme olacak.

5. MIUI 9 arayüzünde ekran kaydedici üzerinde çalışmalar yapılıyor.

6. MIUI 9 arayüzünde akıllı asistan olacak. ''Akıllı asistan sizin ihtiyaçlarınıza göre çeşitli kolaylıkları sunacak.'' Örnek eğer kulaklık taktığınızda müzik dinlemeye devam etmek istiyorsanız, o soracak ve kullanım kolaylığı getirecektir.

7. MIUI 9 arayüzünde Xiaomi firmasının geliştirdiği cihazlar ve ugyulamalar için kolay ve hızlı ulaşım üzerinde çalışmalar yapılmaktadır, ''Mi Fit, YI aksiyon kamera, Gece lambası, vb gibi çok hızlı bir şekilde uygulama bilgileri kontrol edebilirsiniz.''

Sizlerde MIUI 9 arayüzünde olmasını istediğiniz özellikleri link üzerinden bildirebilirsiniz.

ayarsizherif

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
miui 7 ye geçemiyorum. illa bootloader kilidi açması gerekmiş. Android konusunda bilgim berbat. 5 dakika ekran açık kaldı yüzde 5 şarz gitti telefon daha yeni çıldıracam artık bu miui 8'in en iyi versiyonu hangisi sizce arkadaşlar ? Şuan bende en güncel versiyonu var global stabil sürüm. Yani pil performansı bakımından.

ozergul

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özer
Cihazım
redmi note 3
Konular
28
ana ekrana widget desteği gelmedikçe miui ÇÖPTÜR. android'in ios'tan en büyük farkı/artısı widget sistemidir adamlar onu çıkartmış :/

trabzoncity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4c
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Konular
5
5 de muhteşem de arka planda sadece kilitlediğin uygulama çalışıyor du şimdi arka planda hepsi yine çalışıyor hâlâ çalışıyor hâlâ hiç sevmedim sekizi ayrıca beta olduğu içinde rom yüklenmiyor kaldım ayazda stabil româ geçiş yapamıyorum...

Bilgisayar görmüyor teli taktığımda sadece şarj oluyor varsa bu sorunu çözen varsa bana da ulaşsın

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
ana ekrana widget desteği gelmedikçe miui ÇÖPTÜR. android'in ios'tan en büyük farkı/artısı widget sistemidir adamlar onu çıkartmış :/

Bahsettiğiniz widget nedir ?

Dornalı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Mi5
Konular
0
Aynen hocam widget desteği gitmiş son güncelleme ile.Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyince geliyor widget ama teli kapatınca widget lar tekrar siliniyor.Kendi uygulaması takvimin bile widgetı yok.Androidin farkı widget olması

trabzoncity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4c
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Konular
5
Aynen hocam widget desteği gitmiş son güncelleme ile.Uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyince geliyor widget ama teli kapatınca widget lar tekrar siliniyor.Kendi uygulaması takvimin bile widgetı yok.Androidin farkı widget olması
Bende öyle bir şey olmuyor ki widget ler hiç bir şekilde gitmiyor gayet de sabit çalışıyorlar stabil aynı durumdalar

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
5 de muhteşem de arka planda sadece kilitlediğin uygulama çalışıyor du şimdi arka planda hepsi yine çalışıyor hâlâ çalışıyor hâlâ hiç sevmedim sekizi ayrıca beta olduğu içinde rom yüklenmiyor kaldım ayazda stabil româ geçiş yapamıyorum...

Bilgisayar görmüyor teli taktığımda sadece şarj oluyor varsa bu sorunu çözen varsa bana da ulaşsın
Bildirim ekranını aşağı indirip sadece şarj bildirimine tıklayın. Gelecek olan menüden MTP 'yi seçin.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

harbor26

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
20
Şu Statu Barı düzeltsinler yeter. Kendi uygulamaları hariç, başka bir uygulama statu Bar'ı beyaz yapıyorsa iconları siyaha çevirmiyor. Bildiğin Ghost Statu bar oluyor :D Şuanda Miui8 den tek muzdarip olduğum konu bu :)

Ekli dosyalar

• 16996008_271433233280976_705566995315039927_n.jpg
    16996008_271433233280976_705566995315039927_n.jpg
    20,5 KB · Görüntüleme: 54
  • 16996335_271433236614309_1394422470366305487_n.jpg
    16996335_271433236614309_1394422470366305487_n.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 53

trabzoncity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 4c
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Konular
5
Bildirim ekranını aşağı indirip sadece şarj bildirimine tıklayın. Gelecek olan menüden MTP 'yi seçin.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
ona bastim mi ben power ayarlarina giriyor ekran cekip atarmisin kardesim rica etsem

Dornalı

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Mi5
Konular
0
Bende öyle bir şey olmuyor ki widget ler hiç bir şekilde gitmiyor gayet de sabit çalışıyorlar stabil aynı durumdalar

Hocam doğrudur ama son güncelleme den sonra bende araçlar gözükmuyor.2 gündür bir çözüm bulamadım eğer güncelleme den sonra çözülmezse miu benim için bitmiştir.widget olmadıktan sonra Android pek bir şeye yaramaz.

Üst Alt