Haber Miui 9

Arkadaşlar MIUI arayüzünün yenilenmesini bekliyorduk bununla ilgili sızdırılan haberlerden yola çıkarak sizlerle de bu bilgileri paylaşmıştık. MIUI9 olarak beklenen arayüzünün hangi özelliklele geleceği konusunda bazı bilgiler gelmeye başlandı. Bizlerde bu bilgileri sizler ile paylaşalım istedik.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1. Kullanıcıların geri dönüşleri sonrasında en çok şikayet alınan stok Kamera yazılımı geliştirilecek ve görüntü optimizasyonu düzeltilecek. ''Fotoğraf ve video çekimlerindeki eksiklerin giderilmesini vaat ediyor.''

2. Nadiren kullanılan bazı uygulamalar kaldırılacak ve Ram az kullanılark optimizasyon yapılacak. ''Hangi uygulamaların kaldırılacağı konusunda her hangi bir bilgiye sahip değiliz.'' Bilindiği üzere Çin ve Global Romlar arasında farklılıklar var.

3. MIUI 8 e kıyasla daha basit bir UI sahip olacak MIUI 9 arayüzü.

4. MIUI 9 arayüzünde Mi cihazların güç tüketimini ve pil performansı için ciddi bir iyileştirme olacak.

5. MIUI 9 arayüzünde ekran kaydedici üzerinde çalışmalar yapılıyor.

6. MIUI 9 arayüzünde akıllı asistan olacak. ''Akıllı asistan sizin ihtiyaçlarınıza göre çeşitli kolaylıkları sunacak.'' Örnek eğer kulaklık taktığınızda müzik dinlemeye devam etmek istiyorsanız, o soracak ve kullanım kolaylığı getirecektir.

7. MIUI 9 arayüzünde Xiaomi firmasının geliştirdiği cihazlar ve ugyulamalar için kolay ve hızlı ulaşım üzerinde çalışmalar yapılmaktadır, ''Mi Fit, YI aksiyon kamera, Gece lambası, vb gibi çok hızlı bir şekilde uygulama bilgileri kontrol edebilirsiniz.''

Sizlerde MIUI 9 arayüzünde olmasını istediğiniz özellikleri link üzerinden bildirebilirsiniz.

marslan81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tasarım Teknisyeni
Konular
1
Miui 9'un ne zaman geleceği ile ilgili haber var mı?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Şuranın en büyük elden geçirilmesi olan yer bence :D. uygulamada basınca uygulama yine geliyor kapatınca uygulama gitmiyor felan. Çok kötü be bura
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kesinlikle şöyle bişy olması gerekiyor. Hem şık hem çok stabil yani

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Bence habire yenilik için uğraşmasa iyi olacak. Xiaomi'nin nostaljiye ihtiyacı var. Miui v5'in yeri bende bi başka. ;)

GT-N7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Şuranın en büyük elden geçirilmesi olan yer bence :D. uygulamada basınca uygulama yine geliyor kapatınca uygulama gitmiyor felan.Kesinlikle şöyle bişy olması gerekiyor. Hem şık hem çok stabil yani

Hocam uygulamayı kilitli konuma getirirseniz kapanması gayet normal.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Şuranın en büyük elden geçirilmesi olan yer bence :D. uygulamada basınca uygulama yine geliyor kapatınca uygulama gitmiyor felan.Kesinlikle şöyle bişy olması gerekiyor. Hem şık hem çok stabil yani

Hocam uygulamayı kilitli konuma getirirseniz kapanması gayet normal.

Hocam okadards degil yani :DDD gorsel internetden alinti. Miui rom portlayan birine hakaretdi resmen. O degil hocam gir wp ye son uygulamalari ac wpde oraya gelir. Kapa onu wp yi kapa yani ama ordan cikinca wp yine durur. Anlatamiyorum burdan :D

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Hocam okadards degil yani :DDD gorsel internetden alinti. Miui rom portlayan birine hakaretdi resmen. O degil hocam gir wp ye son uygulamalari ac wpde oraya gelir. Kapa onu wp yi kapa yani ama ordan cikinca wp yine durur. Anlatamiyorum burdan :D

Estağfurullah o amaçla söylemedim. Ekran görüntüsünü atıp o özelliği bilmeyen arkadaşlar var halen. O şekilde sandım. Fakat şahsımca sevdiğim bir özellik ve değiştirilmesini istemem. Zaten iphone özentisi diye çıkmış adımız bide bu bela olmasın başımıza :)

Üst Alt