Haber Miui 9

Arkadaşlar MIUI arayüzünün yenilenmesini bekliyorduk bununla ilgili sızdırılan haberlerden yola çıkarak sizlerle de bu bilgileri paylaşmıştık. MIUI9 olarak beklenen arayüzünün hangi özelliklele geleceği konusunda bazı bilgiler gelmeye başlandı. Bizlerde bu bilgileri sizler ile paylaşalım istedik.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1. Kullanıcıların geri dönüşleri sonrasında en çok şikayet alınan stok Kamera yazılımı geliştirilecek ve görüntü optimizasyonu düzeltilecek. ''Fotoğraf ve video çekimlerindeki eksiklerin giderilmesini vaat ediyor.''

2. Nadiren kullanılan bazı uygulamalar kaldırılacak ve Ram az kullanılark optimizasyon yapılacak. ''Hangi uygulamaların kaldırılacağı konusunda her hangi bir bilgiye sahip değiliz.'' Bilindiği üzere Çin ve Global Romlar arasında farklılıklar var.

3. MIUI 8 e kıyasla daha basit bir UI sahip olacak MIUI 9 arayüzü.

4. MIUI 9 arayüzünde Mi cihazların güç tüketimini ve pil performansı için ciddi bir iyileştirme olacak.

5. MIUI 9 arayüzünde ekran kaydedici üzerinde çalışmalar yapılıyor.

6. MIUI 9 arayüzünde akıllı asistan olacak. ''Akıllı asistan sizin ihtiyaçlarınıza göre çeşitli kolaylıkları sunacak.'' Örnek eğer kulaklık taktığınızda müzik dinlemeye devam etmek istiyorsanız, o soracak ve kullanım kolaylığı getirecektir.

7. MIUI 9 arayüzünde Xiaomi firmasının geliştirdiği cihazlar ve ugyulamalar için kolay ve hızlı ulaşım üzerinde çalışmalar yapılmaktadır, ''Mi Fit, YI aksiyon kamera, Gece lambası, vb gibi çok hızlı bir şekilde uygulama bilgileri kontrol edebilirsiniz.''

Sizlerde MIUI 9 arayüzünde olmasını istediğiniz özellikleri link üzerinden bildirebilirsiniz.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Katılıyorum. Bide çekmediği yerlerde sanki daha çok tüketiyor gibi eğer psikolojik olarak bana öyle gelmiyorsa tabi :)

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Sürekli geçişlerde ve çekmediği zaman fazla şarj tüketir. Onu dikkate alın.

Redmi Note 3 cihazımdan gönderildi
3g devam :)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
uygulamalari kapatinca gitmiyor demişsiniz ilginç bende sorun yok :) ben kapattigim zaman tekrar acana kadar kapaniyor
Yok öyle drgil anlatamadim :). Mesela ac tarayiciyi ordayken son uygulamaları ac. Tarayicida cikiyor. Kapat tarayiciyi orda ama altda kapanmaz tarayici. Ordan cikinca tarayici yine orda :)

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
o zaman gitmemesi normal kardesim cunki hala acik. Sen iceride iken kapiyi kitlemek gibi bisey olur senin istediğin :)

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
o zaman gitmemesi normal kardesim cunki hala acik. Sen iceride iken kapiyi kitlemek gibi bisey olur senin istediğin :)
Bak iste iphonedeki gibi sen oraya gelince uygulamada sayfa olarak oraya gelir. Kapatinca sanki o sayfayi koparmissin gibi gider :)

Şöyle :)
Oyle uygulama üstüne acilmasin uygulamada asagi gitcek sekilde olsun :)

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
3g devam :)

Kesinlikle :)
Bizim evde ilginç bir şekilde 3G daha iyi çekiyor 2G'den o yüzden WiFi açıkken bile 3G şebekeyi aktif bırakıyorum. Çünkü düşük diş çekmesi daha fazla şarj tüketimi demek :)

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Kesinlikle :)
Bizim evde ilginç bir şekilde 3G daha iyi çekiyor 2G'den o yüzden WiFi açıkken bile 3G şebeke aktif bırakıyorum. Çünkü düşük diş çekmesi daha fazla şarj tüketimi demek :)

4g den 3g ye gectim harbiden 4g sarjimi iciyormus suan onu farkettim :)

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
4g den 3g ye gectim harbiden 4g sarjimi iciyormus suan onu farkettim :)

Evet hocam çünkü her yerde çok iyi çekmiyor ve düşük çektiği yerde hemen 3G'ye geçiyor işte o geçişler şarjı sömürüyor.

dispanserZ

Mi5 64gb
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
28
Evet hocam çünkü her yerde çok iyi çekmiyor ve düşük çektiği yerde hemen 3G'ye geçiyor işte o geçişler şarjı sömürüyor.

Bugün Allahın izniyle bunlarla ilgili dev bir konu acicam. Mi 5 cihazi olanların tüm sıkıntılarına yardım edecek sekilde. Bakalım konuda bunlarada yer vericem :)

Üst Alt