Haber MIUI 9 Çok Yakında Gelecek! Güncellemeye Hazır mısınız

MIUI 9 Çok Yakında Gelecek! Güncellemeye Hazır mısınız?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Merhaba MIUI-ers,

MIUI şu anda dünya çapında 200 milyondan fazla kullanıcısıya sahip ve rakamlar büyümeye devam etmekte. MIUI, dikkat çekici kullanıcı arayüzü, son derece özelleştirilmiş temalar ve kullanışlı yararlı özellikleriyle Android için en popüler özel ROM'lardan biridir. Kasım ayında, geliştiricilerimizin MIUI 9 için geliştirme çalışmaları başlattıklarını duyurduk. O zamandan beri, MIUI-ers tarafından birçok geri bildirim ve özellik isteği aldık. Beklemek neredeyse sona erecek, her zaman harika bir şeyin yaşanacağına inanıyorum.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Weibo'da yayınlanan bir yazıya göre, MIUI, MIUI 9'un yakında hayata geçirileceğini doğruladı. Yaklaşan MIUI 9'un, mevcut MIUI 8'e kıyasla daha basit bir kullanıcı arabirimi olacağı bildiriliyor. MI cihazlarının performansını, kararlılığını arttırmak ve güç tüketimini azaltmak, MIUI 9'un ana öncelikleri arasında yer alıyor.

2017'nin başından beri, geliştiricilerimiz MIUI optimizasyonları üzerinde yoğun çaba sarf etmektedir. Yorgunluk ve yorulmanın üstesinden gelmek hiç bu kadar kolay olmamıştı, ancak ilerideki savaşta kahramanlar gerekiyor. Başarılı bir sonuç elde etmek için Geliştirici Ekibi, kullanıcı deneyimini ve sistem optimizasyonunu iyileştirmeye odaklı, gelişme aşamasına giriyor.

Yukarıdaki açıklama, admin tarafından MIUI 8 Global / China Beta / Developer ROM'un mevcut durumu hakkında bir duyuru dizisinde yapıldı. Bu cihazların kapalı geliştirme aşamasından sonra tekrar destekleneceğini lütfen unutmayın. Geliştiriciler bizim için büyük bir şeyler hazırlıyor.

MIUI 7: “Yours by Design”

MIUI 8: "Simplify Our Life"

MIUI 9: ______________ ?

Daha fazla bilginin açıklanmasını beklerken, yaklaşan MIUI 9 için yakışıklı bir slogan önerelim!

Son düzenleme:

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
MIUI 9 : "Hele şükür geldi..." :D

Mept

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mept
Cihazım
Mi5s
Konular
3
Android 7 isteyen arkadaşlara bir soru sorabilir miyim
Neden sürekli Android 7 istiyoruz Android 8 istiyoruz diyorsunuz

Sent from my iksiyayomi mi beşes

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Konuya dahil olma ihtiyacı hissettim. MIUI açılımını 6 senedir zaten MI User Interface olarak düşünürüm. Fakat burada bahsi geçen Arayüz tanımından ne anladığımız önemli. Aslında herkes kendince farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Standart olarak arayüz denince akla gelen şey, telefonu açtığımızda gördüğümüz görüntüdür. Bu düşünce ile baktığımızda MIUI sadece bir arayüzden ibaret değil, Android'in temel yapısını kullanan başlı başına bir işletim sistemi denebilir. Aynı Linux dağıtımları gibi. Ama örneğin marketteki Miui Launcher uygulamasını alıp yüklerseniz evet bu arayüz olur. Çünkü sadece görüntüyü değiştirir. Uygulamalar değişmez. Fakat MIUI'de uygulamalar da Mi'ye aittir. Xiaomi mühendislerinin kendi yazdıkları kodlarla ürettikleri uygulamalar kullanılmaktadır. Sadece çekirdek kodlar Google'a aittir. Nasıl ki Ubuntu'ya Linux tabanlı Ubuntu işletim sistemi, Pardus'a Linux tabanlı Pardus işletim sistemi deniyor, MIUI'ye de arayüz demek mümkün değildir. Bu arada Linux'un kökeninin de UNIX olduğunu, Android'in kökeninin de Linux olduğunu unutmamak gerekir. Derinlere indikçe yazacak şey çok. Bu yüzden yüzeysel olarak bakmak ve MIUI'nin bir işletim sistemi olduğunu söyleyip geçmek gerekir.
Yalnız hocam size pek katılmıyorum bu konuda çünkü ; her firma samsung,lg,htc kendi uygulamalarını barındırıyor ama hepsinin temeli android'e dayanıyor ve hepsinin arayüzü var xioamide ki gibi yani demek istediğim şu miui uygulamalar evet xioami firmasına ait olabilir ama uygulama yazmak size farklı bir işletim sistemine sokmaz c++ ve java programlarıyla yazılıyor yani arayüzler sadece görüntü değiştirir miui de tıpkı tounchwiz ve sense gibi bir arayüzdür buna işletim sistemi demek doğru olmaz.

Progressive

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
3
Basit bir örnekle olayı çözelim. Ubuntu, linux mint gibi sistemler var linux dağıtımı. Onlar da özelleştirilmiş linuxlar. Bu saydıklarım işletim sistemiyse MIUI de işletim sistemi oluyor.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
lazye hocama katılıyorum sonuçta saf android olsa bile ui arayüzü var. Miui bence işletim sistemi değil arayüzdür.

Progressive hocm ubuntu ,mint işletim sistemi çünkü linux çekirdeği üzerine her türlü katmanı inşa edip son kullanıcı seviyesine getirmişler fakat saf androidi bile son kullanıcı rahat kullanabiliyor. Miui bu şekilde kıyaslarsak cinnamon, plasma gibi masaüstü ortamı gibi görmek lazım

Miui 8 şu an,4.4'te de var, 6.0'da da var.

Son düzenleme:

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Neeen android 7 istiyoruz mesela çoklu pencere kullanmak istiyoruz yeniliklerden faydalanmak istiyoruz. Telefonlarımızı aldığımızda diğer markalar android 7 vermişti bizimkide vereceğini vaadetti her yerde verilecek cihazların listeleri yayınlandı. Şimdi haklı olarak diyorumki hani güncelleme nerede beta bile yok! Olsada işe yaramayacak neden miui 9 gelmeden biz bu özellikleri kullanamazmışız hadi birde bunu bekleyeceğiz toplam bekleme sürem 8 ayı buldu telefon eskidi modeli geçti daha android 7 ortada yok. Bence Xiaomi bu konuda utanmalı rezillik bu. Bakın telefonumda çift kamera var ne işe yaradığı belli değil tamamen göstermelik. Defalarca farklı ayarlarla denedim çift kamera kullandığımda daha kötü çekim yapıyor. Telefonun performansı ve piline sözüm yok o konuda memnunum.

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Bakıyorumda arkadaşlar miui arayüz mü işletim sistemi mi diye tartışıyor. Sizi bilememde ben müşteriyim arayüz marayüz olmuş beni şahsen ilgilendirmez. Ben istediğim özellikler geldi mi gelmedi mi ona bakarım. Bu firmanın çinli rakipleri bu kahrolası güncellemeyi geçen sene verdiler bakın geçen sene diyorum. Bizimki diyorki müjde! Mühendislerimiz yazılımcılarımız çalışıyor!!! Miui 9 geliyor!!! Ee ne zaman tarih? Önce Çin'e siz bekleyin bize ne zaman? Sonra eu romlar çin romlar en son global güncelleme gelir ne zaman ben buraya not düşeyim android 7 ve miumi9 desteği şu telefonuma kasımdan önce gelmez. Zaten erken gelemeyeceğini forumun üstatlarıda türlü şekillerde belirtmişler oradan bunu güvenle iddia ediyorum.

Diğer markalarında arayüzleri var onlarda uğraşıyor onlarda çok sayıda model için çalışıyor onlar nasıl oluyorda 7-8 ay önce bu işi bitirmişken bizimki daha betalara bile geçemiyor? Bu ne gevşekliktir bu ne vurdumduymazlıktan bu ne bana dokunmayan yılan binyaşasıncılıktır :)

Neyse ucuz aldık ya 3-4 ay daha bekleyeceğiz artık. Yalnız umarım toplamda 1 yıla yakın bekledikten sonra vaadedilen özellikle gelir umarım duvar kağıtlarını ve dandik melodileri dayayıp aha size güncelleme demezler.

El7is

Azerbaycan'dan Selam.
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
El7is
Cihazım
Note 4X SD
Meslek
Mak. Müh.
Konular
25
Konunun başında anket yapılmış soru şu: "
Miui 9'un geleceğine inanıyor musunuz"
Bu nasıl bir sorudur yahu Yani şunun gibi birşey galaxy s9 geleceğine inanıyor musunuz veya android 8 geleceğine inanıyor musunuz gibi birşey haksız mıyım?

Demekki Xiaomi alırsam telefonumun ilk büyük güncellemesi 1 yıl sonra gelirmiş bunu öğrenmiş oldum. Açıkçası bunu önceden bilseydim 600-700 lira daha verir Huawei mate 9 alırdım direkt android 7 ile geldi zaten.

S9 değil S99 da gelecek elbet. Olay burada ilan edilen tarihten önce yayınlanacak mı?

Miui 9 un 16 Ağustos tan önce geleceğine dair bir haber. Yani bu tarihten önce geleceğine inanıyorsanız, firmaya güveniniz var demek oluyor. Ben bunu ölçmeye çalıştım.

Keşke forumda biraz vakit geçirseydiniz.
Elimdeki cihazı Türkiye'ye gelir gelmez satmak zorunda kaldım. ( Arkadaş zorla aldı. )
Şu an tekrar xiaomi cihaz arayışındayım.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
S9 değil S99 da gelecek elbet. Olay burada ilan edilen tarihten önce yayınlanacak mı?

Miui 9 un 16 Ağustos tan önce geleceğine dair bir haber. Yani bu tarihten önce geleceğine inanıyorsanız, firmaya güveniniz var demek oluyor. Ben bunu ölçmeye çalıştım.

Elimdeki cihazı Türkiye'ye gelir gelmez satmak zorunda kaldım. ( Arkadaş zorla aldı. )

Kardeşim hepimiz biliyoruzki miui 9 global güncelleme gecikecek. Birbirimizi kandırmayalım. Bunu herkes biliyor gecikmeyecek diyenler alta yorum yazsın o gün görüşürüz. Önce Çine gelir biz aylarca bekleriz,.

hakanxml

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0

Ayrıca inan bana forumda bolca zaman geçiriyorum. Neden bu gecikme tahmininde bulundum çünkü forumun genel görüşü bu yönde. Baktımki çoğunluk gecikir diyor bende 7-8 aydır telefonuma birkaç duvar kağıdı ve melodiden başka neredeyse hiçbir şey gelmeyince anladımki yine gecikecek. Yav diğer firmalar android 8 haberlerine başladı bizimki daha 7'yi vermeye ancak hazırlanıyor daha hazır bile değil. Ben bunu söylediğimde bazı kişiler bana forumda tepki gösteriyor. Arkadaş Xiaomi bu android 7 ve miui 9 muhabbetini geçen sene kasım ayında başlattı web sitelerinde hep haberini okuduk sizin sitede de vardı bu haber. Bak neredeyse senesi geldi hala ortada güncelleme yok. Bu nasıl bir gevşekliktir bu nasıl bir tembellik ve müşteriyi sallamamaktır ben anlamış değilim. Yetişmez tabii bir modelin yok Çin romu, yok efendim eu romu, yok efendim prime modeli, s modeli, plus modeli bir telefonun birkaç çeşit modelini üretirsen işte böyle güncellemelerde yetişmez.

O zaman şöyle yazsan daha net olmaz mıydı?

Mesela: Xiaomi'nin güncellemeleri zamanında verdiğine inanıyor musunuz?

Veya: Xiaomi diğer firmalara göre sizce güncelleme hızı konusunda başarılı mıdır?

Daha açık ve net bir soru olmaz mıydı?

Bence birde öyle sor bakalım sonuç ne çıkacak bende merak ediyorum doğrusu.

Üst Alt