MIUI 9 7.9.15 Global Beta ROM Güncellemesi

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIUI 9 7.9.15 Global Beta ROM Güncellemesi ve Değişiklikler

Temalar
Optimizasyon - Şeftali Çiçeği ve Asfalt temaları güncellendi (09-14)

Kamera
Düzeltme - Dil destek sorunları (09-12)
Düzeltme - Mi Remote FC sorunları (09-12)

Ayarlar
Optimizasyon - Tanıtım Düğme ve hareket kısayolları (09-08)

Tarayıcı
Düzeltme - Tarayıcı'nın normal çalışmaması (09-12)

Mi 2/2S
Fastboot 864M

Recovery 591M

Mi 3 | Mi 4 (4G)
Fastboot 1122M

Recovery 732M

Mi Note
Recovery 711M

Fastboot 1131M

Mi 4i
Fastboot 1112M

Recovery 804M

Mi 5
Fastboot 1516M

Recovery 1235M

Mi Max 32 GB
Fastboot 1665M

Recovery 1387M

Mi Max 64G/128 GB
Fastboot 1665M

Recovery 1387M

Mi Note 2
Recovery 1268M

Fastboot 1549M

Mi 5s
Fastboot 1508M

Recovery 1238M

Mi 5s Plus 7.9.15
Recovery 1249M

Fastboot 1555M

Redmi 2 (WCDMA 4G)
Recovery 610M

Fastboot 1007M

Redmi Note Prime
Fastboot 1018M

Recovery 553M

Redmi Note 2
Fastboot 1344M

Recovery 948M

Redmi Note 3 Qualcomm
Fastboot 1512M

Recovery 1221M

Redmi Note 3 Special Edition
Fastboot 1624M

Recovery 1341M

Redmi Note 4
Recovery 1258M

Fastboot 1590M

Redmi 4
Recovery 1390M

Fastboot 1671M

Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4
Fastboot 2063M

Recovery 1465M

Redmi 4/Redmi 4X
Recovery 1228M

Fastboot 1811M

Redmi Note 4G
Fastboot 954M

Recovery 485M

Redmi 3S
Fastboot 1669M

Recovery 1382M

Redmi 3
Fastboot 1169M

Recovery 897M

J0LLYJ0KER

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat Gültek
Cihazım
Mi5
Konular
1
Dün gece güncellemeyi yükledim. Telefonun kulaklık sesi arttı fakat mobil bankacılık uygulamalarına giremiyorum

Oyla:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Dün gece güncellemeyi yükledim. Telefonun kulaklık sesi arttı fakat mobil bankacılık uygulamalarına giremiyorum
Ben şuan kararlı romu yükledim tavsiyem iyice betayı hizaya sokana kadar stabilde kalmanız.

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Peki şuanki durum nedir 4 çekirdekte çalışıyorumu ben şimdi stabil romu indirdim yükleyeceğim sizce beta dahamı iyi performans konusunda birde betada çok uygulama açınca performans bayağı düşüyor takılmalar oluşuyor stabilde böyle bir durum yoktu.

Söylediğim gibi 8.2.2.0 Global den geçtim ilk çıktığında betaya sonra bir süre kullandıktan sonra arka planda çalışan analytics, msa gibi programlara filan kızdım, 8.2.2.0 a geri döndüm ama işte miui 9 a alıştıktan sonra 2 gün dayanamıyor insan. Yine döndüm Global Beta kullanıyorum. 7.9.7 de navigasyon tuşlarına kızmıştım, şimdi o da düzeltildi tekrar, dünden beri de kullanıyorum ciddi bir sorunum yok.

Forumda neden bilmiyorum miui 9 beta pek sevilmiyor. Ben çok beğeniyorum arasıra kafaya taktığım konular dışında derdim yok.

Taktıklarım da işte navigasyon tuşları, arkada çalışan uygulamalar, bir de hızlı şarj neye göre optimize ediliyor anlamıyorum ona kızıyorum. Yoksa genel olarak pil süresi, performans, uygulama geçişleri, hiç bir sorun görmedim.

Android uzmanı değilim ama 10 yıldır aralıksız iPhone kullanan biri olarak ben performans sıkıntısı çekmiyorum, kullanım şeklim herhalde çok zorlayıcı değil. Bilemiyorum.

Oyla:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Söylediğim gibi 8.2.2.0 Global den geçtim ilk çıktığında betaya sonra bir süre kullandıktan sonra arka planda çalışan analytics, msa gibi programlara filan kızdım, 8.2.2.0 a geri döndüm ama işte miui 9 a alıştıktan sonra 2 gün dayanamıyor insan. Yine döndüm Global Beta kullanıyorum. 7.9.7 de navigasyon tuşlarına kızmıştım, şimdi o da düzeltildi tekrar, dünden beri de kullanıyorum ciddi bir sorunum yok.

Forumda neden bilmiyorum miui 9 beta pek sevilmiyor. Ben çok beğeniyorum arasıra kafaya taktığım konular dışında derdim yok.

Taktıklarım da işte navigasyon tuşları, arkada çalışan uygulamalar, bir de hızlı şarj neye göre optimize ediliyor anlamıyorum ona kızıyorum. Yoksa genel olarak pil süresi, performans, uygulama geçişleri, hiç bir sorun görmedim.

Android uzmanı değilim ama 10 yıldır aralıksız iPhone kullanan biri olarak ben performans sıkıntısı çekmiyorum, kullanım şeklim herhalde çok zorlayıcı değil. Bilemiyorum.
Benide şimdi şu cpu olayı kızdırdı tam anlamıyla saçmalık bildiğiniz 4 çekirdekli telefonu 2 çekirdeğe düşürmüşler vede işlemci hızınıda düşürmüşler. Bu yüzden şuan stabile geri döndüm ilerki güncellmelerde düzlme olursa tekrar betaya geçe bilirim ama şuan görünen o ki daha çok baş ağırtacak beta.

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Benide şimdi şu cpu olayı kızdırdı tam anlamıyla saçmalık bildiğiniz 4 çekirdekli telefonu 2 çekirdeğe düşürmüşler vede işlemci hızınıda düşürmüşler. Bu yüzden şuan stabile geri döndüm ilerki güncellmelerde düzlme olursa tekrar betaya geçe bilirim ama şuan görünen o ki daha çok baş ağırtacak beta.

Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi ne tür bir deneme yapıyorlar bilemiyorum ama ben 4 çekirdek çalıştığını da 2 çekirdek çalıştığını da gördüm. Performans anlamında da duraksama, yavaşlama görmedim. En azından benim kullanımına uygun olarak böyle. Unutmadan ben geliştirici seçeneklerindeki miui optimizasyonu kapalı kullanıyorum. Belki ilgilidir.

Oyla:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi ne tür bir deneme yapıyorlar bilemiyorum ama ben 4 çekirdek çalıştığını da 2 çekirdek çalıştığını da gördüm. Performans anlamında da duraksama, yavaşlama görmedim. En azından benim kullanımına uygun olarak böyle. Unutmadan ben geliştirici seçeneklerindeki miui optimizasyonu kapalı kullanıyorum. Belki ilgilidir.
Miuı optimizasyonu ne işe yarıyor ben tam anlamış değilim yani o kapalıykende aynı açıkkende.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
badmana arkadaşım,

Sizin telefonda Snapdragon 820 işlemci var. Sizin telefonun markası neydi ?

Hanımın telefonu,LeEco Max2 marka Snapdragon 820 işlemci bir telefon.

LeEco Max2 telefona, sizin telefonun yazılımı yüklenebilir mi ?

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
badmana arkadaşım,

Sizin telefonda Snapdragon 820 işlemci var. Sizin telefonun markası neydi ?

Hanımın telefonu,LeEco Max2 marka Snapdragon 820 işlemci bir telefon.

LeEco Max2 telefona, sizin telefonun yazılımı yüklenebilir mi ?

Benim mi5. Android konusunda da uzman değilim. Sizin için baktım le eco 2 için MIUI uyarlama çalışmaları gördüm. Ancak resmi olarak bir telefon için çıkarılmamış her yazılım (ROM) bence biraz hobi olarak ele alınmalı. Demem o ki siz siz olun eşinizin telefonunu böyle maceralara sürüklemeyin. Sonunda ya kendi telefonunuzdan olursunuz el koyar, veya aile bütçeniz durduk yerde yeni telefon alma yükü ile yüzleşir.

Özetle; le eco 2 kullanan biri bulup, size her şey kusursuz çalışıyor bu ROM'la dediğini duymadıkça şahsi fikrim girmeyin oralara. 8=)

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Benim mi5. Android konusunda da uzman değilim. Sizin için baktım le eco 2 için MIUI uyarlama çalışmaları gördüm. Ancak resmi olarak bir telefon için çıkarılmamış her yazılım (ROM) bence biraz hobi olarak ele alınmalı. Demem o ki siz siz olun eşinizin telefonunu böyle maceralara sürüklemeyin. Sonunda ya kendi telefonunuzdan olursunuz el koyar, veya aile bütçeniz durduk yerde yeni telefon alma yükü ile yüzleşir.

Özetle; le eco 2 kullanan biri bulup, size her şey kusursuz çalışıyor bu ROM'la dediğini duymadıkça şahsi fikrim girmeyin oralara. 8=)

Yanıt için teşekkür ederim.

Hocam bende de, hanımda da telefonlar çifter çifter maşallah... :D

Ben de, Samsung note4 ve Mi max var.

Hanımda, Lenovo K5 ve LeEco max2 var.

LeEco max2 telefonu kapanana kadar kullanınca, şarja takılsa da bazen telefon açılmayabiliyor. Bu durumu aşmak için yeni bir adaptör aldım. Şimdi o adaptörle, şarj bitse de, telefon sorunsuz şarj olup açılabilmektedir.

Bir de garanti olsun diye, hanıma Lenovo K5 telefon aldım. Ayarlarını yaptım. kullandığı telefon sıkıntı çıkarırsa, sim kartı K5 telefona takıp kullanabilsin diye...

Hasılı; telefon yönünden sağlam durumdayız.

Sorumun maksadına gelince; malum miu yazılımlı telefonlarda, bataryayı doldurduktan sonra, telefonu kullanım zamanı biraz daha uzun olmaktadır.

Hanımdaki telefonun bataryası, li-po teknolojili, 3100 mah. Telefonun wifi'sini de sürekli açık tutunca, telefonun şarjı 1 günden az dayanıyor. İşte bu nedenle LeEco max2 telefona miu yazılım yüklersem, günlük batarya dayanımı biraz daha artar mı arayışındayım yani...

Oyla:
Üst Alt