MIUI 9 7.9.15 Global Beta ROM Güncellemesi

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIUI 9 7.9.15 Global Beta ROM Güncellemesi ve Değişiklikler

Temalar
Optimizasyon - Şeftali Çiçeği ve Asfalt temaları güncellendi (09-14)

Kamera
Düzeltme - Dil destek sorunları (09-12)
Düzeltme - Mi Remote FC sorunları (09-12)

Ayarlar
Optimizasyon - Tanıtım Düğme ve hareket kısayolları (09-08)

Tarayıcı
Düzeltme - Tarayıcı'nın normal çalışmaması (09-12)

Mi 2/2S
Fastboot 864M

Recovery 591M

Mi 3 | Mi 4 (4G)
Fastboot 1122M

Recovery 732M

Mi Note
Recovery 711M

Fastboot 1131M

Mi 4i
Fastboot 1112M

Recovery 804M

Mi 5
Fastboot 1516M

Recovery 1235M

Mi Max 32 GB
Fastboot 1665M

Recovery 1387M

Mi Max 64G/128 GB
Fastboot 1665M

Recovery 1387M

Mi Note 2
Recovery 1268M

Fastboot 1549M

Mi 5s
Fastboot 1508M

Recovery 1238M

Mi 5s Plus 7.9.15
Recovery 1249M

Fastboot 1555M

Redmi 2 (WCDMA 4G)
Recovery 610M

Fastboot 1007M

Redmi Note Prime
Fastboot 1018M

Recovery 553M

Redmi Note 2
Fastboot 1344M

Recovery 948M

Redmi Note 3 Qualcomm
Fastboot 1512M

Recovery 1221M

Redmi Note 3 Special Edition
Fastboot 1624M

Recovery 1341M

Redmi Note 4
Recovery 1258M

Fastboot 1590M

Redmi 4
Recovery 1390M

Fastboot 1671M

Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4
Fastboot 2063M

Recovery 1465M

Redmi 4/Redmi 4X
Recovery 1228M

Fastboot 1811M

Redmi Note 4G
Fastboot 954M

Recovery 485M

Redmi 3S
Fastboot 1669M

Recovery 1382M

Redmi 3
Fastboot 1169M

Recovery 897M

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Ben kontrol ettim sorun yok. Mi5 Prime.
Tabii bazen 2 çekirdeği güç tasarrufu amaçlı durdurabilir. Ama şu an gördüğüm bunlar.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Kaç MB lık bir güncelleme geldi?

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben mi5s kullanıyorum benim cihaza 147mb boyutunda bir güncelleme geldi.
Ben kontrol ettim sorun yok. Mi5 Prime.
Tabii bazen 2 çekirdeği güç tasarrufu amaçlı durdurabilir. Ama şu an gördüğüm bunlar.

Mi5s kullanıyorum bende telefonu yeniden başlattığımda cpuz ye baktığımda bütün işlemciler çalışıyor ve olması gereken performansta ama bekleme moduna aldığım zaman tekrar telefonu açtığımda cpu-z'ye baktığımda işlemci hızının 2.15 den 2 ye düştüğünü vede 2 çekirdeğin çalışmadığını görüyorum. Yani sistem uyku moduna alınca güç tasarrufu amaçlı 2 çekirdeği pasif hala alıyor ama anladığım kadarıyla sistemsel bir problemden dolayı gerek duyulduğunda tekrar başlatamıyor o 2 çekirdeği yani sistemsel bir bug var sanırım ve bu sorunun önümüzdeki güncelleme ile düzeltileceğinide sanmıyorum çünkü bu güncellemede düzelttiklerini söylemişler ama hala problem devam etmekte yani sorun anlaşılan sandığımızdan daha büyük ve miui geliştiricileride bu sorunu tam tespit edebilmiş değil. Ben kararlı sürüme tekrar geri döneceğim çünkü anladığım kadarıyla şuan bayağı bir sorunu var.

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Cpu konusunda ne yaptıklarını bilmemek yerine bilinçli olarak güç yönetimi yapıyor veya kötü niyetli olarak Apple gibi eski ürüne yazılımla performans sınırları oluşturuyor olabilirler belki de. Şimdi tekrar denedim. Bu sefer de tamamıyla farklı gösteriyor. Az önce yaptığım paylaşımlar hemen telefon açıldıktan sonra değildi burada yazılanları görünce almıştım ekran görüntülerini şimdi cevap gelince yaklaşık 1 saat sonra aldığım görüntü de bu. Bu arada şu an şarjda dikkat edilirse ve bu nedenle bile ısınma olmasın diye hızı düşürür, iki çekirdeği kapatabilirler. Bu konu bayağı derin sanki.

Oyla:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Cpu konusunda ne yaptıklarını bilmemek yerine bilinçli olarak güç yönetimi yapıyor veya kötü niyetli olarak Apple gibi eski ürüne yazılımla performans sınırları oluşturuyor olabilirler belki de. Şimdi tekrar denedim. Bu sefer de tamamıyla farklı gösteriyor. Az önce yaptığım paylaşımlar hemen telefon açıldıktan sonra değildi burada yazılanları görünce almıştım ekran görüntülerini şimdi cevap gelince yaklaşık 1 saat sonra aldığım görüntü de bu. Bu arada şu an şarjda dikkat edilirse ve bu nedenle bile ısınma olmasın diye hızı düşürür, iki çekirdeği kapatabilirler. Bu konu bayağı derin sanki.

Bana sorarsanız Xiaomi gibi bir firmanın böyle performans sınırlaması yapacağını sanmıyorum,bence şarj konusunda daha verimli ola bilmesi için yeni bir sistem üzerinde çalışıyorlar ve bu sistemde normal şartlarda 2 çekirdek gerek duyulmadığında kapatılır ve daha fazla batarya performansı sağlanır vede gerek duyulmadığında işlemci hızını düşürüp ihtiyaç duyulduğunda tam performans çalışır. Ama anladığım kadarıyla bu sistemi daha tam oturtamamışlar saten beta sürümü böyle şeyler olması mümkün ama bu sorunun uzun süre düzeltileceğini sanmıyorum.

Oyla:

Erol44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
laedri
Cihazım
RedMi Note3
Konular
2
Arkadas keske gecmeseydim miui 9 a.sol tus secenekleri yok etmisler..durmadan secenek aramasi yapmaktan bunaldim

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Arkadas keske gecmeseydim miui 9 a.sol tus secenekleri yok etmisler..durmadan secenek aramasi yapmaktan bunaldim

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mi5'de miui 9 Global Beta 7.9.7 ile navigasyon tuşları değişmiyor idi ama şimdi Global Beta 7.9.15 de düzeltildi. Seçeneklerde var artık. Güncelleme yaptınız mı son sürüme?

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4
Bana sorarsanız Xiaomi gibi bir firmanın böyle performans sınırlaması yapacağını sanmıyorum,bence şarj konusunda daha verimli ola bilmesi için yeni bir sistem üzerinde çalışıyorlar ve bu sistemde normal şartlarda 2 çekirdek gerek duyulmadığında kapatılır ve daha fazla batarya performansı sağlanır vede gerek duyulmadığında işlemci hızını düşürüp ihtiyaç duyulduğunda tam performans çalışır. Ama anladığım kadarıyla bu sistemi daha tam oturtamamışlar saten beta sürümü böyle şeyler olması mümkün ama bu sorunun uzun süre düzeltileceğini sanmıyorum.

Apple yaptıktan sonra yıllarca mağduru oldum, kimseye güvenmiyorum. Umarım yapmazlar. Bu arada performans anlamında bir sorun yaşadığım için de demiyorum. O kadar işlemci hızına ihtiyacım da yok. Miui 8 e geri döndüm dayanamadım tekrar miui 9 beta yaptım çünkü işlemci hızını kesin bilemem ama kullanıcı deneyimi açısından genel performans iyi düzeyde. Ben Beta olsa da memnunum.

Oyla:

badmana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
badmana
Cihazım
Mi5
Konular
4

Şarjın sonuna geldim. Google Street View de geziyordum. Merak ettim. Tekrar baktım. 4 çekirdek de çalışıyordu. Hiz da 2.15 olmuş gene.

Oyla:

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12

Şarjın sonuna geldim. Google Street View de geziyordum. Merak ettim. Tekrar baktım. 4 çekirdek de çalışıyordu. Hiz da 2.15 olmuş gene.
Peki şuanki durum nedir 4 çekirdekte çalışıyorumu ben şimdi stabil romu indirdim yükleyeceğim sizce beta dahamı iyi performans konusunda birde betada çok uygulama açınca performans bayağı düşüyor takılmalar oluşuyor stabilde böyle bir durum yoktu.

Oyla:
Üst Alt