Rehber MIUI 9.5 Kararlı, 3.parti tema yükleme sorununun çözümü

3. Parti Tema

• Kullanılan toplam oy
    264

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
9.5 Kararlı, 3.Parti Tema Yükleme Sorununun Çözümü

Merhaba MUI Türkiye ailesi
Bu konuda size 9.5 Stabil (Kararlı) sürümde, 3.parti tema yükleme sorununun çözümü konusunda bir rehber hazırladım.

* İlk önce telefonumuza aşağıda vermiş olduğum "MI Rape.apk" dosyasını yüklüyorsunuz.
* Programı açıyoruz.
* Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sağ üst kısımda bulunan üç noktaya basıp açılan pencerede "Open Mtz file" tıklıyoruz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

* Ardından Dosya Yöneticisi kısmından uygulamak istediğiniz temayı seçiyorsunuz.

* Kısa bir süre sonra ekranda aşağıdaki resim çıkacak ve "desinger:null" yazan yere tıklıyoruz ve "Pack to Mtz" basıyoruz.

* Tekrar kısa bir işlem sonra sağda bulunan "APPLY" sekmesini uyguluyoruz.

* Ardından programdan ve Tema Mağazasından çıkış yapıp ana ekrana dönüyoruz ve tamamızın yüklendiğini görüyoruz.

* Programa bir daha giriş yapıp "desinger:null" yazan yere tekrar tıklıyoruz ve açılan pencerede "Delete this shit" basıyoruz.

* Gelen uyarıda "Yap" a tıklayıp programı kapatıyoruz.

* Son olarak Dosya Yöneticisini açıp, MiRape klasörüne girerek resimde görülen "Outpot ve Project" dosyalarını siliyoruz.

Artık 3. Parti temanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz :)
Tester farbi hocama teşekkür ederim.

* Yükleyeceğiniz tema içerisinde Font bulunuyorsa, mtz uzantılı dosyamızı 7zip veya WinRAR ile açıp, Fonts klasörünü silip tekrar uygulayın.

İyi forumlar.

Ek bilgi;
Eğer işlemleri yapıp başarılı oluyorsunuz fakat , belli bir süre sonra tema tekrar varsayılan temaya geçiyorsa aşağıdaki yönergeleri deneyiniz.
* Programa her şeyi silip tekrardan giriş yapın,
* Sağ üst kısımda bulunan üç noktaya basıp açılan pencerede "Open Mtz file" tıklıyın,
* Ardından Dosya Yöneticisi kısmından uygulamak istediğiniz temayı seçin,
* "desinger:null" yazan yere tıklıyoruz ve "Edit İnfo" ya basın,
* Karşınıza gelen ekranda
* Title, Desinger, Author, Version ve Description bölümlerine istediğiniz bir şey yazın
uiVersion yazan yere "9" yazın ve save yapın,
* Sizi ana ekrana atacaktır ve ardından "APPLY" sekmesini tıklayın.

Not: Programın hiç bir şekilde telefonunuza zarar verecek bir durumu yoktur. Sadece yükleyeceğiniz temaları iyi seçmelisiniz, biliyorsunuz ki bazı temalar telefonun "Bootloop"a düşmesine sebep olabiliyor. Bu gibi durumlarda"Şahsım ve forum.miuiturkiye.net" sorumlu değildir.

Ekli dosyalar

• MI Rape.apk
    989,6 KB · Görüntüleme: 2.179
Son düzenleme:

farbi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
XİAOMİ Mİ6
Konular
1
Mi6 Global 9.5.3.0 da denenmiştir. Ahmet hocama çok teşekkürler.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam, ben zaten sadece tek bir Tema kullanıyorum ve zaman zaman da sizin temalarınızı kullanmaktayım....Her ne kadar da başlıkta belirtmiş olmanıza rağmen, acaba belirtmiş olduğunuz kararlı rom dışındakilerde de başarılı olma şansı varmıdır....
Bu arada unutmadan... çok yararlı ve çözüm odaklı paylaşımınız içinde ayrıca teşekkür ederim

Gesendet von meinem Redmi Note 4X mit Tapatalk

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam, ben zaten sadece tek bir Tema kullanıyorum ve zaman zaman da sizin temalarınızı kullanmaktayım....Her ne kadar da başlıkta belirtmiş olmanıza rağmen, acaba belirtmiş olduğunuz kararlı rom dışındakilerde de başarılı olma şansı varmıdır....
Bu arada unutmadan... çok yararlı ve çözüm odaklı paylaşımınız içinde ayrıca teşekkür ederim

Gesendet von meinem Redmi Note 4X mit Tapatalk
Teşekkür ederim hocam. Costom veya Developer (Gecelik) rom kullanan arkadaşlar bir şekilde temaları yükleyebiliyorlar. Bu programın asıl amacı Bootloader kapalı ve Garantili olarak alaınan cihazlarımızın kullandığı, Global (Stabil) sürümlerde 3.parti tema yükleme sorunu çözmesi.

slopelock

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Mi Mix 2 - 9.5.4.0 da denedim olmuyor. Sadece arkaplan resimleri yükleniyor :/

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Hocam Allah(c.c) razı olsun.Sonunda bir ustamız el attı.
benim anlamadıgım miui pro gibi romlarda neden bu hatayı vermeden direk yüklenebiliyor ?

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam Allah(c.c) razı olsun.Sonunda bir ustamız el attı.
benim anlamadıgım miui pro gibi romlarda neden bu hatayı vermeden direk yüklenebiliyor ?
Sizden de hocam :) Custom romlarda kullanılan "Temalar Uygulaması" modlu bir şekilde romun içine paketleniyor, bu yüzden bir sıkıntı çıkarmıyor. Ama Global romlar için bu durum geçerli değil.

Bulent75

Bilgi Paylaşıldıkça Güzeldir !!!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
7,0
Cihazım
xaomi mi6
Konular
1
9.5 Kararlı, 3.Parti Tema Yükleme Sorununun Çözümü

Merhaba MUI Türkiye ailesi
Bu konuda size 9.5 Stabil (Kararlı) sürümde, 3.parti tema yükleme sorununun çözümü konusunda bir rehber hazırladım.

* İlk önce telefonumuza aşağıda vermiş olduğum "MI Rape.apk" dosyasını yüklüyorsunuz.
* Programı açıyoruz.
* Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sağ üst kısımda bulunan üç noktaya basıp açılan pencerede "Open Mtz file" tıklıyoruz.

* Ardından Dosya Yöneticisi kısmından uygulamak istediğiniz temayı seçiyorsunuz.

* Kısa bir süre sonra ekranda aşağıdaki resim çıkacak ve "desinger:null" yazan yere tıklıyoruz ve "Pack to Mtz" basıyoruz.

* Tekrar kısa bir işlem sonra sağda bulunan "APPLY" sekmesini uyguluyoruz.

* Ardından programdan ve Tema Mağazasından çıkış yapıp ana ekrana dönüyoruz ve tamamızın yüklendiğini görüyoruz.

* Programa bir daha giriş yapıp "desinger:null" yazan yere tekrar tıklıyoruz ve açılan pencerede "Delete this shit" basıyoruz.

* Gelen uyarıda "Yap" a tıklayıp programı kapatıyoruz.

* Son olarak Dosya Yöneticisini açıp, MiRape klasörüne girerek resimde görülen "Outpot ve Project" dosyalarını siliyoruz.

Artık 3. Parti temanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz :)
Tester farbi hocama teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Not: Programın hiç bir şekilde telefonunuza zarar verecek bir durumu yoktur. Sadece yükleyeceğiniz temaları iyi seçmelisiniz, biliyorsunuz ki bazı temalar telefonun "Bootloop"a düşmesine sebep olabiliyor. Bu gibi durumlarda"Şahsım ve forum.miuiturkiye.net" sorumlu değildir.
[doublepost=1522953247,1522953071][/doublepost]Mi6 9.5.3 denedim. Olmuyor. Sadece arka plan resmi degisiyorve stok iconlar yukleniyor

Üst Alt