Rehber MIUI 9.5 Kararlı, 3.parti tema yükleme sorununun çözümü

3. Parti Tema

• Kullanılan toplam oy
    264

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Arkadaşlar öncelikle selam herkese. Xiaomi ailesine yeni katılarak bende MIUI forumlarında bulduğum temaları yüklemek istediğimde aynı sizler gibi başaramadım. Ama önüme engeller konulmaya görsün hiç dayanamam bulurum bı yolunu
İlk önce vereceğim linkteki "mirape"
uygulamasını indirip kuruyoruz.

Sonra yüklemek istediğiniz temayı .zip şeklinde indirip eğer .mtz şeklinde ise dosya yöneticiden girip, ismi yeniden düzenleyerek sonuna .zip ekliyoruz.(tema.mtz.zip)şeklinde.Sonra zipli dosyayı zipten çıkarıyoruz.(çıkardığımız klasör bize lazım yerini kaybetmeyin) Sonra "mirape" uygulamasini açıp üstteki üç noktaya tıklayıp "New project" diyoruz. Resimdeki gibi isimleri kafanızı göre sallayıp "save" diyoruz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonra yeni projemizin üstüne gelip "edit project" sonra yine üstteki üç noktadan "import file" diyerek zipten çıkardığımız dosyaya ilerleyip resimdeki gibi ".xml" dosyası hariç tüm dosyaları işaretleyip "Ok" diyoruz.

Sonra yine "import file" diyip aynı şekilde zipten cikardiginiz dosyaya ilerleyip bütün klasörlere ayrı ayri girerek içindeki dosyaları seçip okeyliyoruz.(Not:boot klasörünün içinde bootanimation.zip olmayan temalar sorun cikarabiliyor.)klasörleri almıyoruz sadece içindeki dosyaları. İş bitiminde tüm dosyalar aynı dizinde olacak.
Sonra resimdeki ekrana gelip alttaki projemizin üstüne tıklayıp "Pack to DMZ" diyoruz ve temamiz yükleniyor.ilk etapta yuklenmezse tekrar Pack to DMZ diyip bı kaç kez deneyin.

Ben ios 11 i yükledim. Ekran görüntülerini ve telefonumun güncel bilgilerini paylaşıyorum.

Uzun uzun anlattım ki herkes anlasın arkadaşlar. Olayın mantığı kısaca kendi projemize, yukleyeceginiz temanin dosyalarını kopyalamak hepsi bu kadar.
Kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 1yyz094Cko9nsp80bkGSAYW-dOLsoyYvg.apk
    989,6 KB · Görüntüleme: 18

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
591
Arkadaşlar öncelikle selam herkese. Xiaomi ailesine yeni katılarak bende MIUI forumlarında bulduğum temaları yüklemek istediğimde aynı sizler gibi başaramadım. Ama önüme engeller konulmaya görsün hiç dayanamam bulurum bı yolunu
İlk önce vereceğim linkteki "mirape"
uygulamasını indirip kuruyoruz.

Sonra yüklemek istediğiniz temayı .zip şeklinde indirip eğer .mtz şeklinde ise dosya yöneticiden girip, ismi yeniden düzenleyerek sonuna .zip ekliyoruz.(tema.mtz.zip)şeklinde.Sonra zipli dosyayı zipten çıkarıyoruz.(çıkardığımız klasör bize lazım yerini kaybetmeyin) Sonra "mirape" uygulamasini açıp üstteki üç noktaya tıklayıp "New project" diyoruz. Resimdeki gibi isimleri kafanızı göre sallayıp "save" diyoruz

Sonra yeni projemizin üstüne gelip "edit project" sonra yine üstteki üç noktadan "import file" diyerek zipten çıkardığımız dosyaya ilerleyip resimdeki gibi ".xml" dosyası hariç tüm dosyaları işaretleyip "Ok" diyoruz.

Sonra yine "import file" diyip aynı şekilde zipten cikardiginiz dosyaya ilerleyip bütün klasörlere ayrı ayri girerek içindeki dosyaları seçip okeyliyoruz.(Not:boot klasörünün içinde bootanimation.zip olmayan temalar sorun cikarabiliyor.)klasörleri almıyoruz sadece içindeki dosyaları. İş bitiminde tüm dosyalar aynı dizinde olacak.
Sonra resimdeki ekrana gelip alttaki projemizin üstüne tıklayıp "Pack to DMZ" diyoruz ve temamiz yükleniyor.ilk etapta yuklenmezse tekrar Pack to DMZ diyip bı kaç kez deneyin.

Ben ios 11 i yükledim. Ekran görüntülerini ve telefonumun güncel bilgilerini paylaşıyorum.

Uzun uzun anlattım ki herkes anlasın arkadaşlar. Olayın mantığı kısaca kendi projemize, yukleyeceginiz temanin dosyalarını kopyalamak hepsi bu kadar.
Kolay gelsin

Maalesef sonuç olumsuz. aynı şekilde 1 saat sonra varsayılan temaya geri dönüyor.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
Maalesef sonuç olumsuz. aynı şekilde 1 saat sonra varsayılan temaya geri dönüyor.
aynen öyle neyi hangi yöntemle yaparsanız yapın geri dönüyor bir süre sonra, komple engellemiş adamlar.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
2 saat kadar oldu bende hala yeni tema mevcut ama sorunu az çok tahmin edebiliyorum. Biz ne kadar mirape programı ile tema yuklesekte, telefondaki tema programında hala eski tema kullanılıyor olarak görünüyor. Bir şekilde yeni temayı da burada aktif etmek gerekiyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Edit: tam ta bunu yazdıktan 3 sn sonra benim ki de eski temaya döndü:)
MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yavuz_08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yavuz
Cihazım
mi6
Konular
5
Merhaba saygı değer xiaomi kullanıcılari. Mi 6 telefonuma kilidi acip 9.2.20 sürümünü kurdum tema bölümü normaldi tema yükledim sonra böyle Çince oldu Sonra tekefonun ikinci alalinda temalqr normaldi temayi ordan yükleyince düzeldi. Başka tema yukledim bu sefer iki alandada Çince ve tema yukleyemiyorum. Aşağıdaki gibi hata veriyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-06-25-12-09-17-500_com.android.thememanager.png
    Screenshot_2018-06-25-12-09-17-500_com.android.thememanager.png
    427,4 KB · Görüntüleme: 83
  • Screenshot_2018-06-25-12-05-24-760_com.android.thememanager.png
    Screenshot_2018-06-25-12-05-24-760_com.android.thememanager.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 79

Necdeat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Necdet
Cihazım
Mi6
Konular
0
İmkani yok olmuyor 7x7 tema yaptim 40 dk düzenleme ile uğraştım stock temaya atti sonra 2. Yontemi yaptım bu sefer olmaz diye yine duzen yaptım okadar srock temaya atti post silinsin olmuyor zaten

altunkeser

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atilla
Cihazım
mi mix
Konular
2
Mui 10 için bir program varmı..

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Font klasörünü silerek tekrardan yükleme yaptım. Oldu. Lakin 10 dakika sürmüyor. Stok temaya default dönüyor.
Aynı şey bendede oluyor. (Mi Note 3 MIUI GLOBAL 9.6 Kararlı) Sanırım sadece 9.5 altı için geçerli.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Delete this shit ve MiRape klasöründeki "Outpot ve Project silme işlemlerini yapmayın birde hocam.
Yine aynı Hocam. En fazla yarım saat dayanıyor. Sonra yine ana temaya dönüyor. (Mi Note 3 MIUI GLOBAL 9.6 Kararlı)

bahsel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
0
9.5 Kararlı, 3.Parti Tema Yükleme Sorununun Çözümü

Merhaba MUI Türkiye ailesi
Bu konuda size 9.5 Stabil (Kararlı) sürümde, 3.parti tema yükleme sorununun çözümü konusunda bir rehber hazırladım.

* İlk önce telefonumuza aşağıda vermiş olduğum "MI Rape.apk" dosyasını yüklüyorsunuz.
* Programı açıyoruz.
* Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sağ üst kısımda bulunan üç noktaya basıp açılan pencerede "Open Mtz file" tıklıyoruz.

* Ardından Dosya Yöneticisi kısmından uygulamak istediğiniz temayı seçiyorsunuz.

* Kısa bir süre sonra ekranda aşağıdaki resim çıkacak ve "desinger:null" yazan yere tıklıyoruz ve "Pack to Mtz" basıyoruz.

* Tekrar kısa bir işlem sonra sağda bulunan "APPLY" sekmesini uyguluyoruz.

* Ardından programdan ve Tema Mağazasından çıkış yapıp ana ekrana dönüyoruz ve tamamızın yüklendiğini görüyoruz.

* Programa bir daha giriş yapıp "desinger:null" yazan yere tekrar tıklıyoruz ve açılan pencerede "Delete this shit" basıyoruz.

* Gelen uyarıda "Yap" a tıklayıp programı kapatıyoruz.

* Son olarak Dosya Yöneticisini açıp, MiRape klasörüne girerek resimde görülen "Outpot ve Project" dosyalarını siliyoruz.

Artık 3. Parti temanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz :)
Tester farbi hocama teşekkür ederim.

* Yükleyeceğiniz tema içerisinde Font bulunuyorsa, mtz uzantılı dosyamızı 7zip veya WinRAR ile açıp, Fonts klasörünü silip tekrar uygulayın.

İyi forumlar.

Ek bilgi;
Eğer işlemleri yapıp başarılı oluyorsunuz fakat , belli bir süre sonra tema tekrar varsayılan temaya geçiyorsa aşağıdaki yönergeleri deneyiniz.
* Programa her şeyi silip tekrardan giriş yapın,
* Sağ üst kısımda bulunan üç noktaya basıp açılan pencerede "Open Mtz file" tıklıyın,
* Ardından Dosya Yöneticisi kısmından uygulamak istediğiniz temayı seçin,
* "desinger:null" yazan yere tıklıyoruz ve "Edit İnfo" ya basın,
* Karşınıza gelen ekranda
* Title, Desinger, Author, Version ve Description bölümlerine istediğiniz bir şey yazın
uiVersion yazan yere "9" yazın ve save yapın,
* Sizi ana ekrana atacaktır ve ardından "APPLY" sekmesini tıklayın.

Not: Programın hiç bir şekilde telefonunuza zarar verecek bir durumu yoktur. Sadece yükleyeceğiniz temaları iyi seçmelisiniz, biliyorsunuz ki bazı temalar telefonun "Bootloop"a düşmesine sebep olabiliyor. Bu gibi durumlarda"Şahsım ve forum.miuiturkiye.net" sorumlu değildir.
Miui 10 da denedim Ottoman temasini.herseyi harfiyen uyguladim ama olmadı.varsayilan temaya dönüyor telefon.sadece duvar kagidi değişti.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
127
Miui 10 da denedim Ottoman temasini.herseyi harfiyen uyguladim ama olmadı.varsayilan temaya dönüyor telefon.sadece duvar kagidi değişti.
Hocam şu anda dediğiniz gibi belli bir süre sonra varsayılan temaya dönüyor maalesef :(

Üst Alt