Rom Miui 13 tr romu flashlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Hocam sürücü imzayı devre dışı bıraktım dediğiniz gibi denedim yine kapandı cmd o kısımda bu arada arka tarafta sadece REDMİ 5g yazıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
CE İbaresi yokmu?

+ cihazı farklı bir USB 2.0 girişine takin takmadan önce flash allı çalıştırın sonra cihazı bağlayın pc'ye.

CE İbaresi yoksa çin versiyonu olabilir cihazınız.

scaniaman0102

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
genral mobil
Konular
15
CE İbaresi yokmu?

+ cihazı farklı bir USB 2.0 girişine takin takmadan önce flash allı çalıştırın sonra cihazı bağlayın pc'ye.

CE İbaresi yoksa çin versiyonu olabilir cihazınız.
Maalesef denedim sonuç aynı yine kapanıyor cihaz bootloopda olmasa valla bırakacam ama cihaz açılmıyor ne yapmalıyım valla kafayı yicem artık.Birde hocam cihazı kutudan çıkardığımda açtığımda bl açıktı sonradan farkettim.

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Maalesef denedim sonuç aynı yine kapanıyor cihaz bootloopda olmasa valla bırakacam ama cihaz açılmıyor ne yapmalıyım valla kafayı yicem artık.
Sanırım cihazınız çin versiyonu en son olarak bide şu versiyonu deneyin.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Konuya ne olmuş böyle yahu... Ancak bu kadar yanlış yönlendirilebilir, tebrikler. Birine zarar vermek istiyorsanız tam olarak bu şekilde davranmanız gerekli. punch~~

İlk mesaj haricindekiler hiç yazılmamış gibi devam edelim. Öncelikle cihazı fastboota alıp adb üzerinden fastboot oem device-info verin ve bootloader kilidinin açık olup olmadığını kontrol edin.

İlk mesaja eklediğiniz sste iki ciddi hata var. Birincisi rom dosyası yanlış yerde. Romu Masaüstüne indirmişsiniz ve rom dizin yolu içerisinde "masaüstü" yazıyor. Türkçe karakterler nedeniyle mi flash bu yolu tanımıyacaktır. Romu C sürücüsü içerisine alın.

İkincisi ise kilit kapatma butonu seçili kesinlikle bu butonu seçili bırakmayın, clean all seçili olması lazım.

Muhammed6034

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
mi 9t
Konular
130
Konuya ne olmuş böyle yahu... Ancak bu kadar yanlış yönlendirilebilir, tebrikler. Birine zarar vermek istiyorsanız tam olarak bu şekilde davranmanız gerekli. punch~~

İlk mesaj haricindekiler hiç yazılmamış gibi devam edelim. Öncelikle cihazı fastboota alıp adb üzerinden fastboot oem device-info verin ve bootloader kilidinin açık olup olmadığını kontrol edin.

İlk mesaja eklediğiniz sste iki ciddi hata var. Birincisi rom dosyası yanlış yerde. Romu Masaüstüne indirmişsiniz ve rom dizin yolu içerisinde "masaüstü" yazıyor. Türkçe karakterler nedeniyle mi flash bu yolu tanımıyacaktır. Romu C sürücüsü içerisine alın.

İkincisi ise kilit kapatma butonu seçili kesinlikle bu butonu seçili bırakmayın, clean all seçili olması lazım.
1' Masaüstüne çıkardınızdada rom atıyor romu o şekilde attık dün?
2' ADB komutlarini vs hepsini yaptık konuda mesajların olmaması teamwiver ile bağlandım PC'sine
3' cihazda driver eksikti pc cihazı görmüyordu bunuda sonradan gördüm halletim

4' sizlerin derdini anlamadım ben bir konuda bilip bilmeden atıp tutuyosunuz? madem çok yardim severdiniz niye yardım için konuya dahil olmadınız? sizler çok bilmiş gibi davranıyorsunuz fakat bilmiyorsunuz bazı şeyleri bundan dolayı lütfen bu 2'nci uyarım birdaha bana ithamda bulunmayın.

Ironsides hocam bu arkadaş 2'nci kez bana ithamda bulunuyor ve sanırım benimle alıp vermediği birşeyi var. Kendisini tanımam etmem.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Romun c sürücüsünde olmasına gerek yok. Masaüstü konumu ve ismi itibariyle çok uzun değilse ve de karakter sorunu yoksa , orada da çalışır.

Lütfen, sözlerimizi dikkatli seçelim.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
1' Masaüstüne çıkardınızdada rom atıyor romu o şekilde attık dün?
2' ADB komutlarini vs hepsini yaptık konuda mesajların olmaması teamwiver ile bağlandım PC'sine
3' cihazda driver eksikti pc cihazı görmüyordu bunuda sonradan gördüm halletim

4' sizlerin derdini anlamadım ben bir konuda bilip bilmeden atıp tutuyosunuz? madem çok yardim severdiniz niye yardım için konuya dahil olmadınız? sizler çok bilmiş gibi davranıyorsunuz fakat bilmiyorsunuz bazı şeyleri bundan dolayı lütfen bu 2'nci uyarım birdaha bana ithamda bulunmayın.

Ironsides hocam bu arkadaş 2'nci kez bana ithamda bulunuyor ve sanırım benimle alıp vermediği birşeyi var. Kendisini tanımam etmem.

Neyse ki resim var da yazdıklarınızın gereksizliği son derece ortada. TW ile bağlanmış olmanız çözüm ürettiğiniz anlamına gelmiyor. HATALI İŞLEM YAPMIŞSINIZ! Aşağıya arkadaşın eklediği resim üzerinden açıklayarak ekliyorum lütfen inceleyin, yanlış yönlendirdiğiniz ve hatalı işlem yaptığınız bu resimden ve yazdıklarınızdan bile belli...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Size kaçıncı defa yazdığımı hatta nickinizi bile hatırlamıyorum. Forumda hatalı bilgi yazanı gördüğümde yazarım ve kim olduğu da fark etmez. Forumu temiz tutmak, forumda doğru bilgilerin yer almasını sağlamak hepimizin görevi. Eğer sizi eleştirmemden rahatsız oluyorsanız emin değilseniz yazmazsınız olur biter. Her hangi birinin yanlışa yanlış dediğim için uygulayacağı bir yaptırımın bu durumu değiştireceğini düşünmeniz en basit tabiri ile çocukluk...

Romun c sürücüsünde olmasına gerek yok. Masaüstü konumu ve ismi itibariyle çok uzun değilse ve de karakter sorunu yoksa , orada da çalışır.

Lütfen, sözlerimizi dikkatli seçelim.

Son derece dikkatli seçtim zaten hocam ve yukarıya da resim olarak ekledim. Allah aşkına Mi flash Rom dosyasını böyle bir dizin altında okur mu? Bu dizine roma atıp da rom yüklemeye çalışan kişiye bu şekilde mi yardımcı olunur? En basit sonuç olarak forumun saygınlığına zarar verir bu durum. ilk mesaj sahibi arkadaşımız farklı platformda bu kadar basit olan "doğru" çözüme ulaştığında doğru bilgi vermeyi beceremeyen xxxx isimli üye değil miui türkiye forumu olmayacak mı? Bu doğru bilgiyi aktarmak siz yöneticilerin olduğu kadar biz üyelerin de görevi değil midir?

Bunları dahi bilmeden "yardımcı olmak" adı altında bir forum üyesine zarar veren başka bir üyeyi uyarmış olmam ve bu üyenin gereksiz savunma çalışmaları son 3 mesajın özetidir. Dilerseniz ben mesajımı sileyim ve üyeyi siz uyararak doğru bilgiyi ve yönlendirmeyi ekleyin ama lütfen daha sonra konuyu okuyacak kişiler için forumda "doğru" bilgi bulunmasını engellemeyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt