Çözüldü [MIUI 13] Pil İstatistikleri ve Ekran Süresi Problemi

Xiton

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Forumda araştırdım ama net bir cevap bulamadım. Tam şarj doldurduktan sonra %40'a kadar 6-7 saat ekran sürem vardı. Sonrasında %35 düştüğünde ekran sürem 5 saate indi. %10'dan sonra da erkan sürem 4 saate kadar indi. Konuyu şu an EU kullandığım için Xiaomi.eu bölümünde açtım ama bu sorunu Stock MIUI kullananlar da yaşıyor sanırım. Çok garip. Artık ne kadar ekran süresi aldığımıza da doğru şekilde bakamıyoruz. Bunun sebebi nedir acaba? Tam olarak ne ile alakalı, tecrübeli arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olurum

Çözüm
Peki tam olarak doğru veriye ulaşmamızın bir yolu var mı hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bahsettiğiniz bu formül biraz kafamı karıştırdı. Biraz daha detaylı anlatabilir misiniz acaba?

Neyse formülü, örneği boş verin hocam :D

O bölüm şarjdan bu yana ekranı ne kadar kullandığınızı değil sadece son 24 saat içindeki ekran kullanım sürenizi gösterir.

Hocam siz kullanım süresinin sorun olmadığını söylemişsiniz, arkadaş ise kalan sürenin doğru gösterilmediğini belirtmiş, bunlar farklı şeyler. Bende şuan Miui olmadığı için ekran görüntüsü paylaşamıyorum fakat "Ayarlar - Pil" bölümünde üst kısımda mevcut şarjınız ve altında tahmini kalan süreyi belirten bir bölme var. Sizinde dediğiniz gibi cihaz dünkü ondan önceki gün ve s...

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
Hocam siz kullanım süresinin sorun olmadığını söylemişsiniz, arkadaş ise kalan sürenin doğru gösterilmediğini belirtmiş, bunlar farklı şeyler. Bende şuan Miui olmadığı için ekran görüntüsü paylaşamıyorum fakat "Ayarlar - Pil" bölümünde üst kısımda mevcut şarjınız ve altında tahmini kalan süreyi belirten bir bölme var. Sizinde dediğiniz gibi cihaz dünkü ondan önceki gün ve s. kullanım verilerini toplar ve bunları karşılaştırarak kalan süre için ortalama bir değer belirler. Bu veriler sizin cihazınızda günlük yaptığınız işlemlerdir (hangi uygulamada ne kadar vakit geçirdiğiniz, uyku zamanınız ve s.). 3 gündür kurulan bir romu tam anlamıyla kullanmış olmazsınız (Günlük kullanımdan bahsediyorum) Bu yüzden cihaz yanlış değerler göstermiş. En az 4-5 gün sonra bu değerler normale dönecek, 2-3 hafta sonra ise doğruya yakın bir değer sunacaktır.
Oo Azerbaycanlıda taparmışam buralarda ))

Oyla:
Üst Alt