Soru Mıuı 12 güncelleyenler

Ferhatkaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Karanlık mod olayını bozmuşlar, şuan için en sinir olduğum konu bu. Şöyle ki önceden cihaz karanlık modda iken uyumlu uygulamalarda karanlık mod kullanıyordu, diğerleri normal şekilde kalıyordu.

Şimdi ise cihaz karanlık modda iken miui sistemi tüm uygulamaları karanlık mod'a zorluyor ve çoğu uygulamada da sorunlar çıkıyor. Barkod uygulamasında barkodun arka planını siyah yapıyor, haliyle makineler barkodu okumuyor. Bu tür sorunlar çoğu uygulamada var, kimisinde siyah yazılara gri koyu gri arkaplan koyuyor yazı okunmuyor.

Ayarlarda istenilen uygulamalarda bu özellik devredışı bırakılabiliyor fakat tek tek sorun çıkartan tüm uygulamalar için bu işlevi kapatmak gerek, birde zorlama işi saçma. Bırak uygulama uyumluysa kendisi karanlık moda geçsin ne gerek var uygulamayı kurcalıyorsun.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Şarjı nasıl hocam? Onunla ilgili çok şikayet varmış. Takılma donma filan oluyormu?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Şarjı nasıl hocam? Onunla ilgili çok şikayet varmış. Takılma donma filan oluyormu?

Hocam bu cihazdan cihaza değişir, sürüm aynı da olsa model farkı olunca sonuçlar,hatalar çok farklılık gösteriyor. Benim cihaz mi 9 bu arada.
Şarj konusunda pek bir fark göremedim. Birde miui 12 ile aynı zamanda mi band kullanmaya başladım BT 24 saat açık ve mi fit uygulamasında sürekli çalışıyor. Ne kadar etkisi var bilmiyorum ama şarj konusunda çok bir fark görmedim ben. Performans konusunda da henüz bir sıkıntı yaşamadım. Bir tek geçtiğimiz gün ilk defa telefon "aşırı sıcak bazı özellikler kısıtlanacaktır" diye uyarı verdi ama havada 34-35 dereceydi onunda etkisi olabilir.

Ferhatkaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Hocam bu cihazdan cihaza değişir, sürüm aynı da olsa model farkı olunca sonuçlar,hatalar çok farklılık gösteriyor. Benim cihaz mi 9 bu arada.
Şarj konusunda pek bir fark göremedim. Birde miui 12 ile aynı zamanda mi band kullanmaya başladım BT 24 saat açık ve mi fit uygulamasında sürekli çalışıyor. Ne kadar etkisi var bilmiyorum ama şarj konusunda çok bir fark görmedim ben. Performans konusunda da henüz bir sıkıntı yaşamadım. Bir tek geçtiğimiz gün ilk defa telefon "aşırı sıcak bazı özellikler kısıtlanacaktır" diye uyarı verdi ama havada 34-35 dereceydi onunda etkisi olabilir.
Teşekkürler hocam bende mi 9t var hafif takılmalar harinicinde bir problemim yok. Bileklik ve mi fit bende de açık sürekli. Bu şeklde rahat bir günü çıkarıyor. Bakalım güncellerim gibi duruyor

KutlukBilge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutlukbilge
Cihazım
Mi9t
Konular
0
Arkadaşlar merhabalar. Mi9t cihazımı miui 12 ye güncelledim 3-4 gün önce. Genel olarak çok memnunum ama sizlere bir sorum olacak. Direkt olarak güncellemeyi kurdum ve sıfırlamadan devam ettim. Android sistemi %15 ile %20 arası sürekli en üstte şarj yiyor. Buna çözüm olarak hard reset mi yapmalıyım. Diğer ayarların hepsini yaptım ama pek bir işe yaramadı, hala tüketim çok fazla görünüyor. Bu haliyle aldığım ekran süresi 7,5-8 saat civarında. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Yanlış yere yazdıysam affola ilk mesajım. Teşekkür ederim.

Ferhatkaan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Arkadaşlar merhabalar. Mi9t cihazımı miui 12 ye güncelledim 3-4 gün önce. Genel olarak çok memnunum ama sizlere bir sorum olacak. Direkt olarak güncellemeyi kurdum ve sıfırlamadan devam ettim. Android sistemi %15 ile %20 arası sürekli en üstte şarj yiyor. Buna çözüm olarak hard reset mi yapmalıyım. Diğer ayarların hepsini yaptım ama pek bir işe yaramadı, hala tüketim çok fazla görünüyor. Bu haliyle aldığım ekran süresi 7,5-8 saat civarında. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Yanlış yere yazdıysam affola ilk mesajım. Teşekkür ederim.
Bende miui11 de de öyleydi 12 yı yükledim yine aynı ama şarjı biraz daha fazla yediği kesin

KutlukBilge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kutlukbilge
Cihazım
Mi9t
Konular
0
Ben miui 11 yüklememiştim şikayetlerden dolayı, direkt 10 dan 12 ye geçtim 2 kademede. Miui 10 da bu tarz bir sıkıntı yaşamadım hiç. İlginç bir durum hakikaten.

Üst Alt