Rom MIUI 12 EU Beta / Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

ichburak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Bilgisayar Müh
Konular
52
neden note 6 pro gelmiyor ya çok üzücü

ekinox122

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eko
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Harekat Memuru
Konular
9
mi 9t'ye kuran arkadaşlar yazabilirler mi, arayüz ve geçişlerimde cok rahatsız edici bir kasma mevcut temiz kurulum yaptım benzer durumu yasayan varsa bildirebilir mi lütfen

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31

Dyavol

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Mi 8 ee
Konular
4
Mi 8 Explorer editions link i neden açılmıyor acabaa daha sonra yüklenen açılmış hepsi

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Mi6 için temiz yükleme ile kurulum gerçekleştirdim, ilk izlenimleri aktarıyorum:

Arayüz kesinlikle çok hoş, eu rom sadeliği olayı daha da güzelleştirmiş günlük kullanımda rahatsız etmeyecek bir akıcılık var.
Donanımsal olarak kesinlikle bir sıkıntısı yok, her aksamı çatır çatır çalışıyor. :D
Güncelleme ile gelen bir çok yeni özelliğe sahipsiniz, özellikle uygulama izinleri yönetimi ve güç tüketimi grafikleri çok çok başarılı.
Eksileri elbette var ve ama ilerleyen günlerde düzeltilerek daha da iyiye gidecektir. Nedir bu eksiler diye soracak olursanız:

-Kamera arayüzü yenilenmemiş, muhtemelen şuan sadece android 10 sürümü için mevcut. Yazılımsal olarak bir geliştirme yapılmış mı merak ediyordum.
-SuperWallpaper'lar kesinlikle çok hoş ama telefonu yeniden başlatmanız gerektiğinde eski duvar kağıdına geri dönebiliyor, tekrardan ayarlamanız gerek.
-Ekran boyutunu ayarlayınca uygulama simgelerinde, bildirim merkezinde ve kontrol merkezinde bir ölçeklendirme sorunu yaşıyorsunuz.
-Rom camera2api açık gelecek söylentileri vardı, açık değil kendiniz tekrardan kurmanız gerekli,
-Pencere içinde pencere (Floating Window) maalesef yok, veya aktif değil.

Estetik olarak gözüme çarpan detaylar bunlar. Pil performansı hakkında bir şey söylemek için henüz erken :D

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Android 9 cihazlara pekte özellik gelmiş gözükmüyor. Miui 11 beta romlarda gösterilen yeni animasyonlar bile yok. Animasyonlarda kasmalar yaşanabiliyor. İlk sürümler olduğu için buna katlanıyorum. Bunun dışında arayüz hızı olarak Miui 11'den daha hızlı net bir biçimde hissettiriyor. Hazirana kadar bakalım neler gelecek Mi6 ve Mix2'nin fişini çekecekler o zamana kadar ne geldiyse artık. Rastladığım bazı buglar var ses kontrol yerinde elle yükseltip alçaltmak tam işkence. (ses tuşlarını kullanmandan) Elinle ayarlıyorsun ses kontrol gidince tekrar kendisi eski haline dönüyor. Kontrol panelinden konuma basılı tutup konum ayarlarına gidince açılması bir kaç saniye sürüyor. (şak diye açılması gerekiyor normalde) İlerleyen sürümlerde mutlaka giderilmesi gerekiyor bu sorunların. Bildirim sorunu hakkında birşey söylemek zor ama henüz eski sıkıntılar ile karşılaşmadım. Umarım kökten çözülmüştür.

Edit: Eklemeyi unutmuşum klasörleri açarken çok minik bir kasma oluyor. Daha önce EU,MiRoom gibi Miui tabanlı romlarda yaşanan soruna benziyor.

Son düzenleme:

Aksan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
K20 pro
Meslek
Tekstil
Konular
26
hocam kuralı 10 15 dk oldu henüz. yedeklerimi kuruyorum. nihai görüş için bir süre kullanmak gerek. üstte bazı yorumlar okudum. romu kurup 5 dk sonra ben bunu beğenmedim demek mantıklı değil. sistem bi kendine gelsin değil mi?

ilk gözlemim başarılı 'herhangi bir' sorun yaşamadım henuz. ilerleyen saatlerde daha sağlıklı sonuckar yazabilirim.
Hocam sizden ses açma kapama ekran görüntüsü rica etsem kapalı beta da normal MIUI 11 idi varmı değişiklik

HyrllhDgn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Elek Elek Mühendis
Konular
1

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-02-15-45-47-086_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2020-05-02-15-45-47-086_com.miui.home.jpg
    244,7 KB · Görüntüleme: 49

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Reboot recovery den sonra fastboot a düşenler aşağıdaki işlemi yapabilirler.

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
arkadaslar normal rom kurdum cihaz acildi google ayarlari geliyor sifre kullanin diyor sifre olusturuyorum sonra parmakizi ne geciyor ne parmakizini uyguluyor nede o ekrandan cikamiyorum masik rom dan format data ve 4 wipe ile gectim mecburen miroom gectim ne yapmaliyim

Üst Alt