Rom MIUI 12 EU Beta / Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

Murat5748

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mİ9SE
Meslek
Makina Mühendisi
Konular
21
Beta olduğu için ve daha ilk rom olduğu için bir kasma mevcut. Özellikle bildirim panelini indirirken. Bu yüzden 11 e geri dönüyorum :)

keremyvz58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem Yavuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
2
Mi6 için temiz yükleme ile kurulum gerçekleştirdim, ilk izlenimleri aktarıyorum:

Arayüz kesinlikle çok hoş, eu rom sadeliği olayı daha da güzelleştirmiş günlük kullanımda rahatsız etmeyecek bir akıcılık var.
Donanımsal olarak kesinlikle bir sıkıntısı yok, her aksamı çatır çatır çalışıyor. :D
Güncelleme ile gelen bir çok yeni özelliğe sahipsiniz, özellikle uygulama izinleri yönetimi ve güç tüketimi grafikleri çok çok başarılı.
Eksileri elbette var ve ama ilerleyen günlerde düzeltilerek daha da iyiye gidecektir. Nedir bu eksiler diye soracak olursanız:

-Kamera arayüzü yenilenmemiş, muhtemelen şuan sadece android 10 sürümü için mevcut. Yazılımsal olarak bir geliştirme yapılmış mı merak ediyordum.
-SuperWallpaper'lar kesinlikle çok hoş ama telefonu yeniden başlatmanız gerektiğinde eski duvar kağıdına geri dönebiliyor, tekrardan ayarlamanız gerek.
-Ekran boyutunu ayarlayınca uygulama simgelerinde, bildirim merkezinde ve kontrol merkezinde bir ölçeklendirme sorunu yaşıyorsunuz.
-Bildirim üzerinden gelen mesajları (WhatsApp, Telegram) cevaplamak bi tık zor, bildirimi aşağı kaydırınca cevapla ve okundu olarak işaretle gibi seçenekler gelmiyor.
-Rom camera2api açık gelecek söylentileri vardı, açık değil kendiniz tekrardan kurmanız gerekli,
-Pencere içinde pencere (Floating Window) maalesef yok, veya aktif değil.

Estetik olarak gözüme çarpan detaylar bunlar. Pil performansı hakkında bir şey söylemek için henüz erken :D

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

isimsiz2424

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
4
Mİ 9 lite yükleyen arkadaşlar kasma mevcutmu kamera arayüzü değişmişmi

vural49

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
2
mi 8 drive link :

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Beyler Twrp üzerinden Wipe>Advanced Wipe bölümünden Cache, Dalvik&Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
Ardından tekrardan Wipe>Format Data (yes) yapıp Reboot>Recovery
yaptığım zaman fastboot a atıyor. 2 dir aynısı oldu baştan mi tool ile global rom flashladım. TRWP orangeFox değil. illa onu mu kurmam gerekiyor.
Hocam aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz
Format data
Reboot recovery
Wipe işlemeri
Bu sıra ile yapabilirsiniz

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
arkadaşlar eu beta 20.3.26 yüklü. sıfırlamadan, sadece twrp yoluyla yükleyemez miyim bunu ? Format falan uğraşmak istemiyorum

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
arkadaşlar eu beta 20.3.26 yüklü. sıfırlamadan, sadece twrp yoluyla yükleyemez miyim bunu ? Format falan uğraşmak istemiyorum
Yükleyebilirsiniz hocam ama temiz kurulum daha iyi olacaktır

Üst Alt