Haber MIUI 12.5 Global Sürüm Resmen Tanıtıldı! İşte Alacak İlk Modellerin Listesi

murathak198555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat Hak
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
12.5'u deneyimleyebilecek Global Testerların ID listesi yayınlanmış

murathak198555

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat Hak
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
O testerların biri benim :D Fakat az önce cihaza başka bir rom yükledim. Mi Flash ile global romu yükleyip kilidi kapatırsam bir sorun olur mu acaba?
bende o şanslı/bahtsız kişilerdenim :D hocam bir fikrim yok.Bilgisi olan biri cevaplar.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Miui 12.5 beta testlere kayıt olanlara ota yoluyla güncelleme ne zaman gelecek acaba hiç bir yerde bilgi yok varmı duyum alan haber alan

Ömür Kaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömür
Cihazım
POCO F2 PRO
Konular
7
Arkadaşlar yayınlanan beta kayıtlarının MIUI 12.5 olmadığı açıklanmıştı. Yanlış bir anlaşılma olmuş orada, ben söyleyeyim de sonradan üzülmeyin :)

Titanic024

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emrah
Cihazım
Mi10t
Konular
10

Xiaomi, MIUI 12.5'i Global olarak nihayet tanıttı. İşte güncellemeyi ilk alacak modeller.​

Xiaomi, yeni arayüzü MIUI 12.5’in Global sürümünü biraz önce gerçekleştirdiği lansman ile resmen tanıttı. Daha önce Çin’de tanıtılıp beta olarak yayınlanan bu güncelleme, genel olarak sistem optimizasyonlarına odaklanıyor. Çekirdek tüketimi %20 oranlarında azaltılarak daha akıcı bir performans sunmayı vaat eden bu arayüz, aynı zamanda güç tüketimini de %15’lere kadar düşürüyor.

MIUI 12.5 Global tanıtıldı​

MIUI 12.5 ile birlikte Xiaomi, telefonun CPU’sunu aşırı yoran yükü ortadan kaldırdı. Yani önceki sürümlere nazaran MIUI 12.5, hareketler ve animasyonların çalışması görevini, başka bir iş parçacığına aktardı. Bu sayede de yeni sürüm telefonlarımızda daha verimli ve akıcı bir şekilde çalışacak.

Tıpkı Çin sürümünde olduğu gibi MIUI 12.5 Global sürümde de, kullanıcıların sistem uygulamalarını kaldırmalarına izin veriliyor. Artık cihazınızda bulunmasını istemediğiniz sistem uygulamaları, sistemden kaldırabileceksiniz. Ancak bu bazı uygulamalar ile sınırlı kalacak. Yani tutup da kamera uygulamasını kaldırma gibi bir yetkiniz olmayacak.

Peki hangi uygulamaları kaldırabileceğiz?​

Sınırlı olarak kaldırabileceğiniz sistem uygulamaları şöyle;

• Mi hesap makinesi
  • Note uygulaması
  • Hava durumu
  • Pusula
  • Tarayıcı
  • Mi kaydedici
Bunları da sadece gizleyebileceksiniz

• Tema
  • Mi Müzik
  • Mi Video
  • İndirmeler
  • Mi Dosya yöneticisi

MIUI 12.5 Global dağıtım programı​

MIUI 12.5 Global lansmanını gerçekleştiren Xiaomi, ek olarak tanıtım sonrasında güncelleme takvimini de açıkladı. İşte birinci ve ikinci dalga olarak sunulacak güncellemenin listesi;

İlk Dalga

• Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10T
  • Xiaomi Mi 10T Pro
İkinci Dalga

• Mi 10 Lite 5G
  • Mi 10T Lite
  • Mi Note 10 Pro
  • Mi Note 10
  • Mi Note 10 Lite
  • Redmi Note 9T
  • Redmi Note 9 Pro
  • Redmi Note 9S
  • Redmi Note 9
  • Redmi Note 8 Pro
  • Redmi 9
Önümüzdeki günlerde bu listeye daha fazla model eklenecektir diye umut ediyoruz.

Kaynak: Tekno İxir
Mi 10 t ilk dalga deniyor. Deniz bitti hâlâ güncelleme yok. :)

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Arkadaşlar güncelleme gelse de ne olacak ki hava civa... Şu an mi 10 cihazım da eu. 12.5 kullanıyorum zerre kadar değişiklik yok... Zil seslerine girince hayvan resmi ile sesi çıkıyor yaptıkları güncelleme bundan ibaret... Eskiden bir heves güncelleme beklerdik şu an külliyyen yalan dolan güncelleme adı altında resmen sahtekarlık yapıyorlar. Sistem uygulaması kaldırılıyor diyor notlar hesap makinesi vs... Yav bunları niye kaldıralım... Güncelleme dediğin cihaz da gözle görülür değişiklik demektir... Yeni özellik demektir... Olmayan bir şeyin gelmesi demektir... Yeni arayüz demektir... Özellikle daha stabil ve daha az pil tüketimi demektir... Ama ne hikmet ise bunların hiç biri yok aksine batarya ömrü azalıyor sorunlar başlıyor... Belki abarttığımı söyleyen olacaktır ama bu eleştiriler boşuna değil... Mi5 den beri xiaomi kullanıyorum artık politikasını öğrendik... Yurt dışı cihazı olarak ucuz olduğu için kullanıyorum aksi olsa garantili cihaz alacak olsam Türkiye fiyatı ile asla bu cihazı almam...

Üst Alt