MIUI 12.5 Miui 12.5 Closed Beta Rom 21.9.15 Redmi Note 8 Pro - Android 11

Husso_1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
4.13 sürümündeyim, indirip kuracağım hocam, bakalım ne olacak. Gelişmeleri yazarım
Teşekkür ederim hocam, rica etsem önce wipe data yapmadan üzerine kurmayı dener misiniz ? Siz de benim gibi hata alırsanız bir de wipe data ile denerseniz o zaman ne olduğunu anlarız.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Teşekkür ederim hocam, rica etsem önce wipe data yapmadan üzerine kurmayı dener misiniz ? Siz de benim gibi hata alırsanız bir de wipe data ile denerseniz o zaman ne olduğunu anlarız.

Cihazım çin cihazı, oyüzden hafıza kartı kullanamıyorum hocam. Yani data işlemi asla yapamam, dosyalarım gider :)

Bu arada 4.13 sürümünden direkt 5.25 sürümüne yükselttim, hiç bir sorun olmadı. Tek eksiği Morelocale2 kurmadan yükselttim. Onu hatırlayamadım, yoksa kurar öle yükseltirdim. Not: Sizin için önceki sürüm üzerine kurayım dedim ve pcde 4.13 sürümü varmış.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Husso_1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Cihazım çin cihazı, oyüzden hafıza kartı kullanamıyorum hocam. Yani data işlemi asla yapamam, dosyalarım gider :)

Bu arada 4.13 sürümünden direkt 5.25 sürümüne yükselttim, hiç bir sorun olmadı. Tek eksiği Morelocale2 kurmadan yükselttim. Onu hatırlayamadım, yoksa kurar öle yükseltirdim. Not: Sizin için önceki sürüm üzerine kurayım dedim ve pcde 4.13 sürümü varmış.

Tekrar teşekkür ederim hocam, ben sıfırlıyorsunuz sanmıştım o yüzden önce sıfırlamadan denemenizi istemiştim.
Biraz garip o zaman ben de 4.13 kurup öyle yükseltmeyi deniyim bakalım o zaman nasıl bir sonuç alacağım.
Hazır 25 yüklemişken notification style'ı test etme şansınız var mı ?

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Tekrar teşekkür ederim hocam, ben sıfırlıyorsunuz sanmıştım o yüzden önce sıfırlamadan denemenizi istemiştim.
Biraz garip o zaman ben de 4.13 kurup öyle yükseltmeyi deniyim bakalım o zaman nasıl bir sonuç alacağım.
Hazır 25 yüklemişken notification style'ı test etme şansınız var mı ?

Tamamdır hocam.
Notification style derken neyini kontrol edeyim hocam ?

Husso_1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Tamamdır hocam.
Notification style derken neyini kontrol edeyim hocam ?
Chrome'dan rasgele bir indirme başlatıp, Notification Style kısmından MIUI ve Android arasında geçiş yaparak üstteki chrome simgesinin aşağıdaki gibi değişip değişmediğini test edin hocam.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Chrome'dan rasgele bir indirme başlatıp, Notification Style kısmından MIUI ve Android arasında geçiş yaparak üstteki chrome simgesinin aşağıdaki gibi değişip değişmediğini test edin hocam.

Baktim hocam, ve dediginiz gibi degismiyor. Hep miui simgeleri kaliyor

Husso_1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Baktim hocam, ve dediginiz gibi degismiyor. Hep miui simgeleri kaliyor
Çok teşekkür ederim hocam sizi bugün çok yordum angel~~
Ben de bu arada 4.13 kurdum ama cihaz sürekli twrpye atıyor, farklı sürümler deneyeceğim.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Çok teşekkür ederim hocam sizi bugün çok yordum angel~~
Ben de bu arada 4.13 kurdum ama cihaz sürekli twrpye atıyor, farklı sürümler deneyeceğim.

Rica ederim hocam. Her zaman buradayım.

Twrp ye neden atar? Magisk kurdunuz mu? Normalde ya magisk Yada format data yapmanız gerekiyordur. Bende 4.13 sürümde sorunsuzdu :$

Husso_1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Rica ederim hocam. Her zaman buradayım.

Twrp ye neden atar? Magisk kurdunuz mu? Normalde ya magisk Yada format data yapmanız gerekiyordur. Bende 4.13 sürümde sorunsuzdu :$
Kurdum hocam magisk 23 ve 21.4 ile denedim
Açılışta BL kilit simgesi gidince cihaz kapanıyor açılıp rom yokmuş gibi twrp'ye atıyor. 4.28'i denedim o sorunsuz açıldı üstüne 5.25 kurdum ama aynı hataları aldım.

Ben data yüzünden değil de system ile alakalı olduğunu düşünüyorum arada çok sürüm var downgrade yapınca ortaya öyle bi sorun çıkıyor olabilir hocam, sistemi silince yüksek ihtimalle çözülecek önce sistemi silip 5.25 kuracağım belki üstüne kurduğum için hataları alıyor olabilirim bunu yapmak daha önce aklıma geldi ama uygulamalarım gidecek diye korkuyordum wipe seçeneklerine pek hakim değildim araştırınca uygulamaların gitmeyeceğini öğrendim şimdi deneyip bakacağım.

Olmazsa da daha fazla uğraşmayacağım 5.20 sürümü ile devam edeceğim bu kadar uğraş yeter, yeni sürümleri deniyip duruma bakacağım stabile kadar 5.20 kullanmak zorunda kalacağım gibi duruyor :D

Edit: wipe system de işe yaramadı 5.20 ile devam.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Kurdum hocam magisk 23 ve 21.4 ile denedim
Açılışta BL kilit simgesi gidince cihaz kapanıyor açılıp rom yokmuş gibi twrp'ye atıyor. 4.28'i denedim o sorunsuz açıldı üstüne 5.25 kurdum ama aynı hataları aldım.

Ben data yüzünden değil de system ile alakalı olduğunu düşünüyorum arada çok sürüm var downgrade yapınca ortaya öyle bi sorun çıkıyor olabilir hocam, sistemi silince yüksek ihtimalle çözülecek önce sistemi silip 5.25 kuracağım belki üstüne kurduğum için hataları alıyor olabilirim bunu yapmak daha önce aklıma geldi ama uygulamalarım gidecek diye korkuyordum wipe seçeneklerine pek hakim değildim araştırınca uygulamaların gitmeyeceğini öğrendim şimdi deneyip bakacağım.

Olmazsa da daha fazla uğraşmayacağım 5.20 sürümü ile devam edeceğim bu kadar uğraş yeter, yeni sürümleri deniyip duruma bakacağım stabile kadar 5.20 kullanmak zorunda kalacağım gibi duruyor :D

Edit: wipe system de işe yaramadı 5.20 ile devam.

Hocam, bende hiç bir sorun yokken sizde olması çok ilginç. Yüksek sürümden düşüğüne geçişte elbette sorunlar olabilir ama düşükten yükseğe geçişte sorun olmaması lazım. Evet belki 1 ay arayla yaptığımızda belki bir sorun oluşturacak durum olabilir. Lakin ben 4.13 ü temiz kurulum yaptım, üzerine 5.25 direkt yükledim. Hiç bir sorunum yok maşallah

Üst Alt