İnceleme MIUI 11 olumsuz yanları

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
İPhone 6 kullanıyorumdum 4-5 yıl. Ondan öncede g2 vardı. Ve bu bahsettiğim sorunlar direk miui ile ilgili kullandığım custom romlarda hiçbir sıkıntı olmuyor.
Hocam bende, Iphone 3GS den 8 e kadar IOS kullandım.Hazirandan beri Android ve MIUI kullanıyorum.Benim için gecikmeler, Sizde olduğu gibi çok sorun teşkil etmediğinden pek umursamıyorum.MIUI dışında kullanmadğım için kıyaslama yapamam ama MIUI ile çok uğrasıyorum ve beni mutlu ediyor.Belki de konuda bu kadar cahil olduğum içindir.

Mustafa Korkut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi S2
Konular
29
Miui 11 ilk izlenimlerim pek olumlu degil.

1. Kendi stock klavyesinde kasmalar var(gboard)
2.Simge boyutlari cok buyumus
3. Uygulama kasasına geçiş yaparken (app vault) sola kaydirinca hafif kasma var.
4. Yeni doğa sesleri gelmiş ama benim kullandigim kendi stock zil sesi (MIX) kaldırılmış.

Bonus: Bu arada hesap makinesinin taşınabilir olmasi mukemmel olmuş. En cok begendigim ozelligi de bu miui 11'in.

Hepsine tamam ama şu gboard acayip kasıyor yazarken acaba kendine gelir mi zamanla?

Bu arada telefonum note 7 global versiyon.
bölgeyi hindistan yap, kendi xiaomi facemoloji klavyesini kullanın o daha güzel. bölgeyi tekrar türkiye yapın işlem tamam.

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Hocam bende, Iphone 3GS den 8 e kadar IOS kullandım.Hazirandan beri Android ve MIUI kullanıyorum.Benim için gecikmeler, Sizde olduğu gibi çok sorun teşkil etmediğinden pek umursamıyorum.MIUI dışında kullanmadğım için kıyaslama yapamam ama MIUI ile çok uğrasıyorum ve beni mutlu ediyor.Belki de konuda bu kadar cahil olduğum içindir.
Miui Arayüz ve özellikler olarak inanılmaz güzel şeylere sahip ama beni sinirlendiren çok uzun zaman geçmesine rağmen düzeltilmemiş olması. IOS da olan uygulama cihaz uyumluluğunu arıyorum bazen.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Miui Arayüz ve özellikler olarak inanılmaz güzel şeylere sahip ama beni sinirlendiren çok uzun zaman geçmesine rağmen düzeltilmemiş olması. IOS da olan uygulama cihaz uyumluluğunu arıyorum bazen.
IOS a bağlanmanın en büyük sebebi stabilitesi zaten.Ama artık IOS te mutlu etmiyor, her açıdan.Gördüğüm kadarı ile fanatik IOScuların abarttığı gibi sorunlu değil android bence.Ve biraz uğraştırsa da uygulama alternatifleri çok daha zengin. Dediğim gibi ben Xiaomi ye ve MIUI a alıştım ve sevdim.
Xiaomi çok fazla model çıkarıyor pazarı domine etmek için.Birazda yazılım için çaba sarf etse dahaa iyi olacak galiba.MIUI konusunda uzman değilim ama eski kullanıcılarda bazı kronik sorunlardan şikayetçi.Umarım artık bu sorunlar için biraz daha fazla çaba sarf ederler.Custom romlara pek giriş yapmadım ama Fanlar, Xiaomi nin bu açığını kapatıyormuş.

Hommate01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi8 64 G
Konular
5
Aynı sorun bende vardı bootloop olunca romu üzerine tekrar kurunca cihaz açılıyordu ama tekrar magisk yüklediğimde yine aynısı oluyordu. Eğer arkadaş benim gibi güncelleme yaptıysa uyumsuz bir modülden dolayı oluyor muhtemelen
disable force encryptionu kuriyormusunuz magisktrn once yada sonra ? soylemi yapmam gerekicek ?
twrp son surum kurulacak
magisk uninstaller yapilacak
twrpten format data yapilacak
sonra magisk son surum yuklenecek ?

rec

Ugurmiraç21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugur
Cihazım
Mi 9se
Konular
35
Miui 11 e gectim fabrika ayarlarina dondum kurulum yaptim yeniden arayuzde takilmalar oluyor ozellikle kilit ekranindan ana ekrana gelindigi zaman

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
disable force encryptionu kuriyormusunuz magisktrn once yada sonra ? soylemi yapmam gerekicek ?
twrp son surum kurulacak
magisk uninstaller yapilacak
twrpten format data yapilacak
sonra magisk son surum yuklenecek ?

rec
Ben sorunu çözmüştüm hocam diğer arkadaş için yazmıştım.

samster

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14
Beyler Mi 9t pro da batarya hızlı emcüklüyormuş kullanan arkadaşlar aynı sorun sizde de var mı ?

Virtuoso

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevcut değil
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
24
Durum çubuğu, mesajlaşma ve tuş takımı teması kişiselleştirilemiyor. Bildirim paneli için dokunmadan sonra kapat ayarı kaldırılmış.

Üst Alt