İnceleme MIUI 11 olumsuz yanları

eastblood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
RED mi K20 Pro
Konular
23
Bence 10 dan çok daha iyi.. benim telefonumda kameradan galeriye geçiş sorunu, bootloop sorunu MIUI 11 den sonra gitti... bence şu anda gayet stabil durumda...

Öyle animasyonda tıkanma, gboard kalveyde takılma vs de yok

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
rootlanmiyor iste miui 10 da denedigim yontem miui 11 olmuyor bootlop oluyir
Benim yaptığım yöntemi anlatıyorum size. Öncelikle bu dosyayı indirin ve twrp den flashlayın.
Daha sonra magisk in son sürümünü sitesinden indirin ve onu flashlayın. Bu şekilde kesin düzelmesi lazım. Eğer twrp silinirse baştan yüklemeniz lazım bende silinmemişti.

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Bootloop a düşüyorsa yeniden rom atman gerekir bence. TWRP aktif mi?
Aynı sorun bende vardı bootloop olunca romu üzerine tekrar kurunca cihaz açılıyordu ama tekrar magisk yüklediğimde yine aynısı oluyordu. Eğer arkadaş benim gibi güncelleme yaptıysa uyumsuz bir modülden dolayı oluyor muhtemelen

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Aynı sorun bende vardı bootloop olunca romu üzerine tekrar kurunca cihaz açılıyordu ama tekrar magisk yüklediğimde yine aynısı oluyordu. Eğer arkadaş benim gibi güncelleme yaptıysa uyumsuz bir modülden dolayı oluyor muhtemelen
Size katılıyorum uyumsuz modülden kaynaklanan bir sorun.Ben her zaman sıfır kurulumdan yanayım, çünkü çok kere yaşadım rom üzerine yenisini atınca cihaz çalışsa da problemler çıkıyor ve kasmalar oluyor.
Cihaz içinde magisk uninstall u her zaman tutuyorum, özellikle yeni romdan sonra çok fazla uyumsuz modül oluyor ve uninstall neredeyse her zaman sorunu çözüyor ama ben yine de sıfırdan rom atıyorum.

Note8Pro

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Miraç
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
1
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynı cihazı bende kullanıyorum ama bir türlü gelmedi guncelleme her telefona aynı anda gönderilmesi gereken güncelleme neden parça parça dagitiliyor şahsen anlamış degilim
Parti parti şeklinde dağıtılmasının önemli ve mantıklı 2 sebebi var.
1.si güncelleme dosyasının büyüklüğü sunuculara ağırlık verebiliyor. Yani bütün kullanıcılara aynı anda dağıtılırsa hem sunucu altyapısı zarar görebilir hemde aksaklıklara yol açabilir.
2. sebep ise dağıtılan partiler arası boşluklarda geri dönüt sağlanabilecek olumsuz yönler veya yazılımsal hataları göz önünde bulundurabilmek. Örnekle anlatmak gerekirse;
600 kişiye yemek organizasyonu vermeniz gerekiyor ve 150 kişilik salonunuz var. Hemde yemeği bir anda herkese vermektense 150'şer kişilik gruplara ayırıp ilk grubun dile getirdiği hataları 2. gruba vermeden önce düzeltmeyi hedefliyorsunuz.
Umarım açıklayıcı olmuştur ☺️

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Bildirimler hala stabil çalışmıyor. Gmaile anlık gelen mail uyarısı bazen 1-2 dk sonra geliyor. Whatsapp ta birkaç kişiyle aynı anda mesajlaşınca bazen yeni bildirim geldiğinde diğer kişiden gelen yanlış eski bildirimi gösteriyor. Benim gibi akıllı satan kullananlar için aşırı kötü. Ve bu sorunlar 1.5 sene önce cihazımı aldığımdan beridir devam ediyor. Yazılım olarak kullandığım en kötü cihaz sanırım

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Bildirimler hala stabil çalışmıyor. Gmaile anlık gelen mail uyarısı bazen 1-2 dk sonra geliyor. Whatsapp ta birkaç kişiyle aynı anda mesajlaşınca bazen yeni bildirim geldiğinde diğer kişiden gelen yanlış eski bildirimi gösteriyor. Benim gibi akıllı satan kullananlar için aşırı kötü. Ve bu sorunlar 1.5 sene önce cihazımı aldığımdan beridir devam ediyor. Yazılım olarak kullandığım en kötü cihaz sanırım
Daha önce hangi cihazı kullanıyordunuz Hocam?

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Daha önce hangi cihazı kullanıyordunuz Hocam?
İPhone 6 kullanıyorumdum 4-5 yıl. Ondan öncede g2 vardı. Ve bu bahsettiğim sorunlar direk miui ile ilgili kullandığım custom romlarda hiçbir sıkıntı olmuyor.

Üst Alt