MIUI 11 MIUI 11 2.ETAP Dağıtılmaya başladı, (Güncel)

dyonizos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tez
Cihazım
xiaomi mi9
Konular
0
Aynen öyleydi, o nedenle bu tarih işine güvenmeyelim. İpin ucu Çinlilerde, ne ne zaman olur bilemiyorum

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mi9 da phase 2 ama ilginç bir şekilde tarihi bile gelmeden MIUI 11 android 10 la beraber geldi.
Demek ki tarihlere çokta takılmamak lazım.

nacagu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
mi 8
Konular
4
Mi9 da phase 2 ama ilginç bir şekilde tarihi bile gelmeden MIUI 11 android 10 la beraber geldi.
Demek ki tarihlere çokta takılmamak lazım.
bu güncelleme globala gelmedi . Çin sürümleri zaten tarihlerden önce alıyor. Mi8 de öyle aldı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

her gün 1-2 modele güncelleme veriyorlar. Bu gidişle bir kaç model ya son 2 gün kala alacak güncellemeyi ya da Bu tarihlerden çok sonra alacak

ache1905

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cuneyt
Cihazım
Pocophone
Konular
0
Bazılarına sırayla cevap vereyim.

iPhone 11 pro hem baş hem vücut olarak sar değeri 0.99 W/kg Xiaomi Mi 9 ise Başta 1.389 W/kg vücutta ise 1.301 W/kg. Samsung Note 10 Plus Başta 0.187 W/kg vücutta 1.404 W/kg. Yani iPhone sar değeri konusunda çok çok iyi.

Yere düşen her telefon paramparça olur zaten. 2 defa iPhone x düşürdü abim. Ama hiçbir şey olmadı.

Geri tuşu tamamen yazılımsal olarak iOS da ve uygulamada mevcut.

Evet SD card takılmıyor. Zaten 10.000 veren adam 200 300 TL daha koyar 64 yerine 128 alır. Yurt dışında zaten telefon ucuz.

Tek kameralı iPhone XR Dxomark puanı 101. Note 9 103, mi Mix 3 103 redmi k20 pro 102 S9 plus 99. Kamera konusunda çok çok başarılı son 3 senedir.

iPhone 11 Pro Max 226 Gram. Note 10 Plus 198 Gram. 300 Gram nerde ? Arada da ahım şahimlik bir fark yok.

Facebook Android de 54 MB mi ??? Resimde de göreceğin gibi tam tamına 704 MB.

Kulaklık girişi artık çoğu üst seviye Mi 8 mi 9 yada iPhone 8 X yada Samsung Note 10 da kulaklık girişi yok. Bundan sonrada olmayacak amiral gemisi modellerde.

Ekran çözünürlüğü düşük ama o ekranların kalitesine bir mağazaya gidip bak ondan sonra karar ver istersen.

Yanımda Powerbank olmadan sokağa çok rahat çıktım. Şarj konusunda hiç sorun yaşatmadı.

21. Yüzyılda müzik atan var mı artık bilemiyorum. Spotify var. Var oğlu var yani. Atmak içinde ücretsiz kuruluyor. Eksilmeyiz yani bı tarafımızdan.

Çift hatlı iPhone lar var.

Pahalıdır evet çünkü 6 yıl destek sunar. 2 yıl sonra silmez o cihazı.

Açıkçası bu zamana kadar karşılaştığım en garip Apple Lover gerekçeleri.

- Yere düşen telefon örneklemesini anlayamadım. Pocophone kullanıyorum, haftada bir düşürmüşlüğüm var zerre çatlak patlak yok ?

- Geri tuşuna Yazılımla çözüm üretmeniz takdire şayan.

- SD Card'a 64-128 GB farkı olarak 200-300 TL değer biçmen mantıklı, sana katılıyorum ancak keşke apple senin kadar insaflı olsa 2000 Lira fark biraderim.

- Bu devirde uygulama boyutunun hesabını yapan mı kalmış ? 3000 liraya aldığım 128 GB'lık Pocophone'umla küçük hesapların peşine düşmüyorum misal. -Sanırım apple'cıların geleneği.

- Şu müzik atma meselesine gelirsek, daha henüz 2 yıldır bluetooth dosya transferi yapabilme özelliğine kavuşmuş IOS kullanıcılar olarak Spotify'ı önermenize şaşırmadım doğrusu.

- 6 yıl destek evet sunuyor, geçen sene yaşanan skandalı ben balık hafızalı değilim, unutmuyorum. Güncelleme ile pil ve işlemci performansı düşürecek kadar kullanıcısını öpme gayreti diğer hiçbir telefon üreticisinde karşılaşılan bir durum değildi. Valla kardeşim kusura bakma da, böyle güncellemeyi aldığına sevinen ender kullanıcılardansın, apple tarafından ödüllendirilmeli :)

Saygılar.

1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
19
Redmi 5 plus kullanıyorum üst modellere bile gelmediyse ne olacak onu merak ediyorum açıkçası benimki bide phase 2

rusensenkal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ruşen
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
5
Artık güncellemeler eea mi ve ru sürümlerine aynı anda gelmeye başladım. Bende ru sürümü var tüm note 7 lerle aynı alırım heralde

kingdomkiak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
5
Şu iphone/apple muhabbetinden sıkılmadınız mı? Modlara sunalım öneriyi, bölüm açsınlar orda konuşalım. Apple'ın avantajı olduğu gibi dezavantajı da var. Üstün tarafları olduğu gibi, olmadığı yanları da var bu biraz isteklere göre şekillenen bir şey. Bu istekler: maddi güç, marka bağlılığı, tasarım detaylarındaki farklılık, güven her şeyi kapsıyor. Yanlış anlamayın ama bence yeri burası değil.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ugurmiraç21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugur
Cihazım
Mi 9se
Konular
35