Soru MIUI 10 ve Sıkıntısı

• Konbuyu başlatan enoes
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 52
  • Görüntüleme 5K

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
10a geçtim şarj inanılmaz düştü batarya ilk zamanlar kötü olabilir dediniz buraya kadar tamam ama başta iyi olup sonra kötüleyen var mı? Bi güncelledim batarya gitti format attım temiz yani

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Pil istatistiklerinden ekran görüntüsü vermeden yorum yapmak son derece zor... Ancak temiz kurulum yaptığınızı belirtmişsiniz. Bu durumda resim, video, rehber, dosyalar vs. bulut alanından geri yüklenmiş olabilir. Siz cihazı kullanmasanız bile arka planda senkronizasyon devam etmiş ve bataryanızı normalden daha çabuk bitirmiş olma ihtimali yüksek gibi görünüyor... Diğer yandan rom içerisinde gelen uygulamalar güncel değilse bunların arka planda güncellenmesi de aynı etkiyi yaratır. Tabii kesin bir şey pil istatistiklerine bakmadan söylemek mümkün değil.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-10-12-37-37-006_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-10-10-12-37-37-006_com.miui.securitycenter.png
    185,2 KB · Görüntüleme: 114
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cihazınızı yeni şarjdan almışsınız. Yorum yapbilmek için biraz kullanmanız gerekli. Gün içerisinde kullandıktan sonra yukarıdaki saat simgesine tıklayıp oradan, aynı ekrandan tekrar, donanım sekmesine geçerek o ekrandan ve bataryanızı çok kullananlardan ekran görüntüleri ile tekrar bekliyorum.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Cihazınızı yeni şarjdan almışsınız. Yorum yapbilmek için biraz kullanmanız gerekli. Gün içerisinde kullandıktan sonra yukarıdaki saat simgesine tıklayıp oradan, aynı ekrandan tekrar, donanım sekmesine geçerek o ekrandan ve bataryanızı çok kullananlardan ekran görüntüleri ile tekrar bekliyorum.
Tamamdır hocam yalnız dikkatimi çeken bir husus var android sistemi 17 falan kullanılıyor herkeste gördüğüm kadarıyla ama bende hep 33 34 hiç değişmiyor

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Tamamdır hocam yalnız dikkatimi çeken bir husus var android sistemi 17 falan kullanılıyor herkeste gördüğüm kadarıyla ama bende hep 33 34 hiç değişmiyor

Orada ki yüzdelik değer cihazı nasıl kullandığınıza göre değişkenlik gösterir. İstisnai durumlar hariç tabii.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telefonunuz çekmiyor olabilir. Android sisteminin yüksek kullanımı pek çok farklı nedenden kaynaklanır ancak en sık karşılaştığımız düşük sinyal gücü.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Orada ki yüzdelik değer cihazı nasıl kullandığınıza göre değişkenlik gösterir. İstisnai durumlar hariç tabii.
Anladım hocam peki İlk yüzde 10 herkeste çok hızlı mı gidiyor 78 düştüğümde 1 saat veya 1 buçuk saat ekran almış oluyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20181010_130616.jpg
    IMG_20181010_130616.jpg
    90,3 KB · Görüntüleme: 71
Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Anladım hocam peki İlk yüzde 10 herkeste çok hızlı mı gidiyor 78 düştüğümde 1 saat veya 1 buçuk saat ekran almış oluyorum

Bu değerler ne yazık ki 5 Plus için çok düşük. Yalnız dediğim gibi kullanıma bağlı olarakta değişecektir. cantara hocam bahsetmiş, sinyal gücü düşük olduğu zamanlarda güç tüketimi artacak ve ekran süresine olumsuz olarak etki edecektir. Cihazınızı sıfırlamış mıydınız güncelledikten sonra? Sıfırlamadıysanız sıfırlamanızı öneririm. İsterseniz bl kilidinizi açıp miflash ile de temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Fabrika ayarlarına rönd
Bu değerler ne yazık ki 5 Plus için çok düşük. Yalnız dediğim gibi kullanıma bağlı olarakta değişecektir. cantara hocam bahsetmiş, sinyal gücü düşük olduğu zamanlarda güç tüketimi artacak ve ekran süresine olumsuz olarak etki edecektir. Cihazınızı sıfırlamış mıydınız güncelledikten sonra? Sıfırlamadıysanız sıfırlamanızı öneririm. İsterseniz bl kilidinizi açıp miflash ile de temiz bir kurulum yapabilirsiniz.
Fabrika ayarlarına döndüm güncelledikten sonra

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Aynı model telefonu 2 kişi kullansa bile farklı değerler ortaya çıkacaktır.
Uygulamalar, telefonu kullanma yoğunluğu
Aynı model arabayla iki arkadaş ayrı ayrı yolculuk yaptığımızda ve aynı yoldan gittiğimizde bile yakıt sarfiyat değerleri değişik çıkmıştı.

Oyla:

enoes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
henüz yok
Konular
17
Hocam 12 15 dakka kadar ekle bi reset attım sıfırladı. Birde batarya yeni olduğu için deniliyordu ilk başta iyi gidip kötüleyip düzelme ihtimali var mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-10-14-14-31-356_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2018-10-10-14-14-31-356_com.miui.securitycenter.png
    58,1 KB · Görüntüleme: 53
Oyla:
Üst Alt