Güncelleme MIUI 10 Global Kararlı [Stable] ROM Güncellemesi

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Tabii ki gelmiyorsa bir sorun, sıkıntı vardır. Ama sizce de çok gecikmedi mi kararlı sürüm ? Bu arada mi 6 kullanıcısıyım.
Bence gecikmedi hocam. iOS bile aylarca beta sürecinden geçiyor o da eylül ortası gibi dün geldi mesela. Miui 10 dan önce başladı beta süreci ayrıca. Ve iOS yenilik adına neredeyse sıfır MIUI 10 sıfırdan yenilenmiş gibi. Bu açıdan bakın.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

quande

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
mi 6 Seramik
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Bence gecikmedi hocam. iOS bile aylarca beta sürecinden geçiyor o da eylül ortası gibi dün geldi mesela. Miui 10 dan önce başladı beta süreci ayrıca. Ve iOS yenilik adına neredeyse sıfır MIUI 10 sıfırdan yenilenmiş gibi. Bu açıdan bakın.

Sıfırdan yenilenmiş gibi evet haklısınız. Ama çok fazla sıkıntı çıktı güncellemelerde ve bu da yayınlamalarını geciktirmiş gibi duruyor. Daha önceden eliminde olabilirdi güncelleme bence.

Lixard

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Arka kamerada Aİ yapay zeka özelliği gelmiş mi peki.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arka kamerada Aİ yapay zeka özelliği gelmiş mi peki.
Hayır öyle birşey yok geleceğini de sanmıyorum donanımsal bir özellik çünkü.

demircialptekin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptekin
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
21
Sıfırdan yenilenmiş gibi evet haklısınız. Ama çok fazla sıkıntı çıktı güncellemelerde ve bu da yayınlamalarını geciktirmiş gibi duruyor. Daha önceden eliminde olabilirdi güncelleme bence.
Bizzat bu işlerin içindeydim ios kullanırlen. Jailbreak için tweak geliştirdik. Dil dosyasında değişiklik yapınca sapıtma olurdu çok alakasız. En basit dosyalardan biridir dil dosyası fakat oluyor işte. Zor işler hocam. Eylül sonunda güzel güzel stabil şekilde kullanacağız emin olun. Bu kadar zamanda bu kadar cihaza yazılım vermek büyük iş. iOS diyorum bakın tekrar bir sürü beta veriyor ediyor aylarca ek bişey de yok içinde telefon ekran boyutu ve işlemci uyumluluğu dışında başka bişey yapılmıyor. Varın hesabı siz yapın. Ben çok başarılı buluyorum MIUI yazılım ekibini. Android ekosisteminde böyle bir arayüz, stabilite büyük başarı. Yıllarını vermiş Samsungun bile tonlarca eksiği var hala arayüz konusunda. Takılma oluyor s9+ cihazda. Arayüzü yeniden yükleme olayı yapıyor cihaz bazen.

Lixard

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burhan
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Bizzat bu işlerin içindeydim ios kullanırlen. Jailbreak için tweak geliştirdik. Dil dosyasında değişiklik yapınca sapıtma olurdu çok alakasız. En basit dosyalardan biridir dil dosyası fakat oluyor işte. Zor işler hocam. Eylül sonunda güzel güzel stabil şekilde kullanacağız emin olun. Bu kadar zamanda bu kadar cihaza yazılım vermek büyük iş. iOS diyorum bakın tekrar bir sürü beta veriyor ediyor aylarca ek bişey de yok içinde telefon ekran boyutu ve işlemci uyumluluğu dışında başka bişey yapılmıyor. Varın hesabı siz yapın. Ben çok başarılı buluyorum MIUI yazılım ekibini. Android ekosisteminde böyle bir arayüz, stabilite büyük başarı. Yıllarını vermiş Samsungun bile tonlarca eksiği var hala arayüz konusunda. Takılma oluyor s9+ cihazda. Arayüzü yeniden yükleme olayı yapıyor cihaz bazen.

Merhaba size bir sorum olacak ben guncelleyici uzerinden veya twrp uzerinden bir rom yukledigimde mesela suan yukledim diyelim haftaya otadan guncelleme dagitilinca ben o guncellemeyi alabilecekmiyim bir de mi 6 ya miui 10 ne zaman gelir sizce burdaki basliktan guncelledim ama sorunlar mevcut ekran kilitliyken durum cubugu asagiya indiriliyor mesela bu ozelligi kapatmak icin ayarlarda buton vardi kaldirmislar.

quande

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
mi 6 Seramik
Meslek
Öğrenci
Konular
0

Zaten şuan android tarafında miui ekibinin eline su dökecek ekip yok, samsung ekibi bile bence geri kalıyor miui ekibinden. İndiriyorum demiştim ya indirdim kurdum stabil şuan bir sorunu yok tabi ilerleyen günlerde ortaya çıkacak sorun falan var ise. Yüklememin sebebine gelecek olursak miui 9 da bazı uygulamalar durduk yere hata verip kapanıyordu ve artık can sıkıcı hale gelmişti. Bende artık düzelmesi umuduyla direk sabırsızca indirdim kurdum. :)

Brznklc

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berzan
Cihazım
Mi9T
Meslek
Kuaför
Konular
6
Bugün farkettim, kilit ekranında da bildirimler görünmüyor hiç bir şekilde.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Biraz kurcaladım ve sorunun uygulama izinlerinden kaynaklandığının farkına vardım. Şuan bildirim sesleri geliyor ve kilit ekranında da görünüyor..

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hayır öyle birşey yok geleceğini de sanmıyorum donanımsal bir özellik çünkü.

Yok mu tüh. Ah xıaomı ah. Evet donanımsal ama mi6 donanımı zaten Aİ özelliğini destekliyor. Ki snapdragon 660 kullanan daha alt modeller de bile Aİ var. Mı6 ya hak ettiği yazılım desteğini vermiyorlar

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ayni rom ha otadan gelmis ha indiril guncelleyiciden kurmussunuz ne farj olucak basiniza is acmayin fakan denmis alakasiz alakasiz yorum olmus

Üst Alt