Rom MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.8.29/9.9.3/9.9.6 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Evet sayın üstadım, öyle bir karar aldık. Eu betada şarj kullanımıyla ilgili bazı sıkıntılar vardı. Özellikle de 9.3.21 de.... Bir sonra ki güncelleme olan 9.3.28 le birlikte bir nebze olsun düzelmesine rağmen sıkıntı devam ediyordu. ( Herkes sizin gibi bir Kral a sahip değil ki 20 saat ekran süresi alsın ) Stabil Eu 10.3.1.0 sürümünün Eu betacıların en performanslı sürüm dedikleri 9.3.7 üzerine inşaa edildiği ile ilgili yorumları görünce yükleyip test etmek istedim. Benim gibi Mi 6 kullanan Ottoman ve Brismo hocalarımın da 9.3.7 sürümünü kullandıklarını biliyorum. Sürüm düşürmektense kararlıya geçmek daha uygun olur diye düşündüm. Ayrıca hem her hafta güncelleme almak için betada kalıp hem de güncelleme yapmamanın da bir mantığı yok diye düşündüm ( Adını zikrettiğim hocalarımı tenzih ederim ).
Daha evvel ilk kullanımda aldığım 4.5 saat ekran süresi Eu stabile geçtikten sonra ilk kullanımda mobil veri uzun süre açık olmasına rağmen 5.5 saati geçti. Daha ilk gün. Zamanla daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum. Eu betada bazı uygulamalarda belli belirsiz kasmalar yaşıyordum. Şimdi hiç bir problem yok. Cihaz adeta yağ gibi akıyor.
Eu betada bazı uygulamaları root yetkisi olmadığı için yüklemekte sıkıntı yaşıyordum. AdaWay ve Titanium Backup gibi... Bu kullandığım Magisk v18.1 sürümüyle de alakalı olabilir diye düşündüm ama google kamera ve dolby de problem olmaması da kafamı karıştırdı. Eu kararlı romla birlikte Magiskin en son sürümü olan 19.0 ı yükledim ve problem kökten çözüldü. ( V18.1 le sıkıntı yaşayan arkadaşlara tavsiye ederim )

Eu betada olup ta stabilde olmayan bazı uygulamalar mevcut. Henüz test aşamasında olan şarj animasyonu, son kullanılanlarda uygulamaların parmakla yukarı hareketi ve benim sürekli kullandığım gece modu özelliği gibi özellikler kararlı romda yok. Olmasa ne olur? Hiç bir şey....

Son cümle olarak; Ben sizin gibi güncelleme hastası biri olmadığım için Cumhur hocam daha evvel beni uyarmıştı. Skorpi' ye hiç bulaşma, seni de yoldan çıkarır diye. Galiba haklıymış. Bu güncelleme hastalığı ucundan kenarından bana da bulaşmış olmalı ki Stabil romda önümüzdeki hafta betaya gelecek güncellemeyi merak ediyorum. Belki geçen hafta güncelleme gelmiş olsaydı. Eu kararlıya belki de hiç geçmemiş olacaktım. Fakat memnun musun derseniz çok memnunum.
Eğer siz de geçmek isterseniz 20 saat ekran süreniz 30 saate çıkar ki bu efsane bir şey olur. Kral daha bir stabil çalışır. Lâkin kaşıntınız tutunca ne yaparsınız işte onu bilemiyorum. Tabii ki karar sizin...
Biraz uzun bir izahat oldu ama betadan kararlıya geçecek arkadaşlar varsa başlarına gelecekleri bilsinler istedim.Saygılarımla...8=)clap~~clap~~
Hocam 9.3.7 ye o kadar alıştım ki artık güncelleme filan bulaşmam diyordum çünkü yazdan beri ilk defa bir romdan 8 saate yakın ekran süresini gördüm ve benim için en önemli özellik kilit ekranındaki sabit bildirimlerin görünmesi.
Şimdi siz böyle söyleyince stabile geçesim geldi ama şöyle bir düşününce anı fren yaptım ( zaten 9.3.7 de istediğim her özellik var pil durumu iyi şimdi stabil de aynı olsa bile ileride gelecek olan 10.4.1 vs. Artık ne ise o sürümde bozmayacakları ne malum)
Velhasıl en iyi rom en güncel olan değil; pil, performans ve özellikler yönünden en verim aldığın romdur diye düşünüyorum. Tabi rom güncel ise daha harika olur

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Ekonomist
Konular
76
Hocam 9.3.7 ye o kadar alıştım ki artık güncelleme filan bulaşmam diyordum çünkü yazdan beri ilk defa bir romdan 8 saate yakın ekran süresini gördüm ve benim için en önemli özellik kilit ekranındaki sabit bildirimlerin görünmesi.
Şimdi siz böyle söyleyince stabile geçesim geldi ama şöyle bir düşününce anı fren yaptım ( zaten 9.3.7 de istediğim her özellik var pil durumu iyi şimdi stabil de aynı olsa bile ileride gelecek olan 10.4.1 vs. Artık ne ise o sürümde bozmayacakları ne malum)
Velhasıl en iyi rom en güncel olan değil; pil, performans ve özellikler yönünden en verim aldığın romdur diye düşünüyorum. Tabi rom güncel ise daha harika olur

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Hocam valla ilk kurduğum rom EU Beta 9.3.7'ydi. Ben Mi-Globe 9.3.7'ye geçeceğim. Dün EU Stable Rom'a geçtim ama durum çubuğunun çentikten uzun olması çok sinirimi bozdu. 9.3.7 sürümünde hiçbir sorunum yoktu. Mi-Globe de bildiğiniz gibi EU Rom'a bir iki tane performans modu eklenmiş hali. Bugün ona geçiyorum ve bu işe bir son veriyorum. 9.3.7 mükemmel bir sürümdü.

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Hocam valla ilk kurduğum rom EU Beta 9.3.7'ydi. Ben Mi-Globe 9.3.7'ye geçeceğim. Dün EU Stable Rom'a geçtim ama durum çubuğunun çentikten uzun olması çok sinirimi bozdu. 9.3.7 sürümünde hiçbir sorunum yoktu. Mi-Globe de bildiğiniz gibi EU Rom'a bir iki tane performans modu eklenmiş hali. Bugün ona geçiyorum ve bu işe bir son veriyorum. 9.3.7 mükemmel bir sürümdü.

Globe rom eu romdan alıyor zaten birkaç özellik dışında aynı. Ama denemekten zarar gelmez. Bu da olmazsa global beta 9.3.7 öneririm.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semih
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tekstil
Konular
2
cihaz redmi note 5 eu beta 9.3.28 kurdum kurduktan sonra tekrar TWRP kurmam gerekıyormu güncelleme için gereklimi onun için soruyorum

Çveneburi

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
cihaz redmi note 5 eu beta 9.3.28 kurdum kurduktan sonra tekrar TWRP kurmam gerekıyormu güncelleme için gereklimi onun için soruyorum

twrp olmadan güncelleme yapamazsınız zaten, kontrol edin twrp açılıyorsa zaten sorun yok açılmıyorsa tekrar kurmalısınız

HollyHood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Meslek
Muhasebeci
Konular
9
Mİ 6 İÇİN ÇIKAN yeni güncellemeyi twrp le kurmaya çalışıyorum ancak kurmuyor.

Üst Alt