Rom MIUI 10 EU Stable Rom / Beta Rom 9.8.29/9.9.3/9.9.6 Güncellemesi Ve Değişiklikler (Linkler Eklendi)

kjaer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
bilal
Cihazım
mi 8
Konular
7
Doğru mu anladım hocam, şimdi ben global beta 9.5.17 de iken, eu beta 9.5.17 ye geçtim diyelim. Tekrar global beta 9.5.17 ye dönüş yapmamda sorun çıkmaz, cihazım global.

tucker2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
1
Dostlar merhaba, cihazım xiaomi mi 9 6/64 global model.İlk cihazı kurduğumda Global Stabil rom vardı.Bildirimlerin kaybolması ve diğer sorunlardan dolayı biraz araştırınca linkteki basit yöntem sayesinde Global Beta'ya geçiş yaptım.Bu forum, xiaomi'nin kendi community forumu, xda vs çeşitli yerlerde çok sayıda konu okudum, doğru bir çıkarım yaptıysam xiaomi mi 9 için en verimli ve en kullanıbilir rom EU Beta.Yalnız hem markaya hem de cihaza çok yeniyim, yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve bootloader kilidi kapalı, root vs. yapmadım.Sormak istediğim birkaç şey var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. linkteki rom bu konuda geçen EU ROM mudur ? Eğer o ise beta olanı nereden bulabilirim ? Değilse bu hangi rom oluyor ?
2.Şuan cihazım 9.5.16 Global Beta romda, bu haliyle linkteki yöntemi uygulayarak EU Beta'ya geçebilir miyim ?
3.Önceki mesajlarda arkadaş da sormuş benim sorum da benzer, EU Beta kurduktan sonra yukarıdaki linkteki yöntemle geri Global Beta veya Global Stabil romlara geçebilir miyim ?

HollyHood

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taner
Cihazım
Mi 6
Meslek
Muhasebeci
Konular
9
Arkadaşlar konuyla pek alakası yok ama ben mi 6 cihazımla "dokundur-öde" şeklinde ödeme yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim.(Eu global kullanıyorum.)

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Dostlar merhaba, cihazım xiaomi mi 9 6/64 global model.İlk cihazı kurduğumda Global Stabil rom vardı.Bildirimlerin kaybolması ve diğer sorunlardan dolayı biraz araştırınca linkteki basit yöntem sayesinde Global Beta'ya geçiş yaptım.Bu forum, xiaomi'nin kendi community forumu, xda vs çeşitli yerlerde çok sayıda konu okudum, doğru bir çıkarım yaptıysam xiaomi mi 9 için en verimli ve en kullanıbilir rom EU Beta.Yalnız hem markaya hem de cihaza çok yeniyim, yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve bootloader kilidi kapalı, root vs. yapmadım.Sormak istediğim birkaç şey var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. linkteki rom bu konuda geçen EU ROM mudur ? Eğer o ise beta olanı nereden bulabilirim ? Değilse bu hangi rom oluyor ?
2.Şuan cihazım 9.5.16 Global Beta romda, bu haliyle linkteki yöntemi uygulayarak EU Beta'ya geçebilir miyim ?
3.Önceki mesajlarda arkadaş da sormuş benim sorum da benzer, EU Beta kurduktan sonra yukarıdaki linkteki yöntemle geri Global Beta veya Global Stabil romlara geçebilir miyim ?
1. Verdiğiniz link link xiaomi nin resmi linkidir ve global stabil ve beta romlardır.
2 Geçemezsiniz. Eu beta custom rom dur ve cihazınıza yüklemek için önce bl kilidinizin açılması ve daha sonra cihazına uygun twrp yüklenmesi gerekir.
3. Önce ne istediğinize karar verin. Şu an global beta kullanan birinin eu roma geçmeden tekrar global Beta'ya geçebilir miyim diye sorması sadece abesle iştigaldir ama evet geçebilirsiniz.

tucker2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mete
Cihazım
Xiaomi mi 9
Konular
1
1. Verdiğiniz link link xiaomi nin resmi linkidir ve global stabil ve beta romlardır.
2 Geçemezsiniz. Eu beta custom rom dur ve cihazınıza yüklemek için önce bl kilidinizin açılması ve daha sonra cihazına uygun twrp yüklenmesi gerekir.
3. Önce ne istediğinize karar verin. Şu an global beta kullanan birinin eu roma geçmeden tekrar global Beta'ya geçebilir miyim diye sorması sadece abesle iştigaldir ama evet geçebilirsiniz.

Anladım o sayfanın ne olduğunu ama ben Mi 9 EEA yazan romu kast etmiştim sorarken.Yok yani olur da EU Beta'ya geçebiliysem bl ve twrp işlemleri olmadan belki kullanımıma çok etki edecek bir eksikliği vs olursa tekrar tekrar soru kirliliği olmamasın diye sormuştum ama zaten local update ile geçilmiyormuş verdiğiniz cevaba göre.Teşekkür ederim cevaplarınız için.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Doğru mu anladım hocam, şimdi ben global beta 9.5.17 de iken, eu beta 9.5.17 ye geçtim diyelim. Tekrar global beta 9.5.17 ye dönüş yapmamda sorun çıkmaz, cihazım global.
Eu roma twrp üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Tekrar global beta roma gecerken twrp yada fastboot mod ile rahat bir şekilde geçebilirsiniz

MI 5s Eu Beta 9.5.16

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Üstadlar yeni gelen güncellemeyle android 9 geldi ama memnun kalmadım android 8 e geri dönebilir miyim? Mi 6 da antirollback yok diye biliyorum android 8 olan romu 9 un üstüne direk kursam bir sorun olurmu? Temiz kurulum yapmaya pek vaktim yok

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Üstadlar yeni gelen güncellemeyle android 9 geldi ama memnun kalmadım android 8 e geri dönebilir miyim? Mi 6 da antirollback yok diye biliyorum android 8 olan romu 9 un üstüne direk kursam bir sorun olurmu? Temiz kurulum yapmaya pek vaktim yok

Evet mi6 da ARB yok. Rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Yalnız cihazın stabil çalışması için temiz kurulum şart. Yani format data..

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Evet mi6 da ARB yok. Rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Yalnız cihazın stabil çalışması için temiz kurulum şart. Yani format data..
Hocam bir kaç saatlik stabil çalışmasın :) android 9 da bilgisayara internet bağlanmıyor her şeyi denedim rom kaynaklı olduğunu düşünüyorum işim bitince temiz kurulum yapacağım teşekkürler

Üst Alt