Mod Miui 10 Dolby Atmos ve Viper4 Kurma( Oreo )

mefistotr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Konular
7
Andorid 7de ikiside muntazam çalışıyor bende fakat 8'de viper çalışıyor ama dolby çalıştıramadım. Dolby yüklüyorum yükleniyorda çalışmıyor. :)
Mi 5S Epic Rom Miu10.

Antagonist35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi6,PocoX3 NFC
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
mi6 miui10 eu stable kullanıyorum.
uygun bir dolby atmosu mi6da çalıştırabilen var mı ?
edit: burada paylasilan son dolby dosyasi calisiyor.

Son düzenleme:

se7en

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gurkan
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
2
Dostum senin eklediğin Dolby bir türlü çalışmadı, çalışan versiyonu da sevmedim. Ancak şu sitedeki Axon7 versiyonu çalıştı. Sorun yaşayanlar bu sürümü kullansın. Magisk 17.1 sürüm ve Xiaomi eu 8.1.0 romda Viper4fx ile aynı anda kullanıyorum.

Sürüm no 09202018

İyi forumlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dostum senin eklediğin Dolby bir türlü çalışmadı, çalışan versiyonu da sevmedim. Ancak şu sitedeki Axon7 versiyonu çalıştı. Sorun yaşayanlar bu sürümü kullansın. Magisk 17.1 sürüm ve Xiaomi eu 8.1.0 romda Viper4fx ile aynı anda kullanıyorum.

Sürüm no 09202018

İyi forumlar.

Bu linktekini çalıştırabildim. Axon7 only oreo versiyonunu yüklemelisiniz. Bende magisk 17.1 sürümü yüklü.

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Mi note 3 ve eu rom 10.0.5.0 stabil için denedim çalışıyor. Teşekkürler
Edit: Ne olduysa sese bir etkisi kalmadı. Açık kapalı farketmiyor ses az geliyordu. Yeni sürümünü kurdum o çalışıyor. Maşallah diyeyim de birşey olmasın

Son düzenleme:

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
Viper4android rar şeklinde, magiskden yüklenmiyor. Ne magisk ne twrp görüyor. Zip şeklinde uzantıyı değiştirdiğimde magisk zip hatalı diyor. Viper4 kurabilen oldu mu?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Viper4android rar şeklinde, magiskden yüklenmiyor. Ne magisk ne twrp görüyor. Zip şeklinde uzantıyı değiştirdiğimde magisk zip hatalı diyor. Viper4 kurabilen oldu mu?
Magiskin kendi deposunda var hocam. Ordan yükleyebilirsiniz.

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Sonunda gerçekten Miui10 Oreo'da tam anlamıyla çalışan bir Dolby atmos bulabildim. ilk kullandığım Dolby'in tadını malesef hiçbirinde bulamamıştım. Bulduklarım da düzgün çalışmıyordu. Sonra aşağıdaki kendi bulduğum eski yöntemle yani busybox ve selinux flashlayarak çalıştırabildim. Oda beni memnun etmedi. Sesler çok tiz geliyordu bana. Telefon haparlörüyle kısık sesle birşey dinleyemiyordum en kısık ses bile yükseliyordu kendi kendine.

Dolby Atmos-Axon7-Oreo yu da Twrp den flashlıyoruz. Magiskten de flashlanıyor ama ben twrpyi tercih ederim. Hepsi bu kadar.
ViPER4androidFX de kullanmak isterseniz ilk önce Audio Modification Library kurup yeniden başlatıp ardından ViPER4androidFX kurulumu yapın

Güncelleme 12.10.2018:
Yine sorunsuz çalışan başka bir Dolby atmos modülü ektedir

Not: Başka herhangi bir ses modülü varsa hepsini kaldırıyoruz. Eğer başka bir program için kullanmıyorsanız aşağıdaki yöntem için yüklediğimiz Busybox for android NDK ve Magisk Selinux Manageri de kaldırıyoruz.
Cihaz olurda açılış ekranında kalırsa Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma konusunu inceleyebilir veya dosyasını twrp den flashlayıp Magisk'i kaldırabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle Magisk Reposundan;
1- Busybox For Android NDK
2- Magisk SELinux Manager
Modlarını sırasıyla her birinde yeniden başlatarak kurulumunu yapın
Sonra yine Modüllerden
3- Dolby Atmos(One plus X) i kurmayı deneyin
4- Çalışmazsa One plus x dosyasını magiskten kaldırıp yeniden başlatıp, Tekrar Twrp ye dönün ve Bu dosyayı twrp den flaşhlayın
Cihaz olurda açılış ekranında kalırsa Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma veya dosyasını twrp den flashlayıp Magiski kaldırabilirsiniz
Bunları yaptıktan sonra Viper4android FX uygulamasını da Magisk reposundan indirip kurabilirsiniz. Eğer Viper veya Dolby ikisi aynı anda çalışmaz ise Magisk Reposundanki Audio Modification Library flashlayın.
Viper4 için PURE hocamın paylaştığı hazır ses profillerini isterseniz ekteki doyayayı zipten çıkarıp telefonunuzdaki "ViPER4Android" dosyası ile değiştirin
burdaki dolby atmos android 8 de çalışıyor mu Mi6 için uygun mudur acaba ?

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Mi5 eu romda hiç biri çalışmıyor bildir hatası verip kapanıyor