İnceleme MIUI 10 - 8.11.8 Global Beta Güncelleme Değişiklikleri (Yayınlandı)

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MIUI 8.11.8 Global Beta Güncellemesi

Açıklama
İngilizce-Türkçe Çeviri

Important Bug Fixes
( Önemli Hata Düzeltmeleri )

1-Fix - Hidden app is not working (POCO).
( Düzeltme - Gizli uygulamanın çalışmaması (POCO). )

2-Fix - Can't find security app in Settings.
( Düzeltme - Ayarlar'da güvenlik uygulamasının bulunmaması. )

3-Fix - Digital messages showed on system apps updater but there are not apps need to be updated.
( Düzeltme - Sistem mesajlarını güncelleyen dijital mesajlar göstersede aslında uygulamaların güncellenmesi gerekmemesi. )

4-Fix - Notification shade shows blank.
( Düzeltme - Bildirim gölgesinin boş gösterilmesi. )

Recovery Rom

Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem Güncelleme menüsünden sağ üst köşede bulunan 3 noktaya tıklayıp girerek Güncelleme paketini seçin seçeneğinden Dosya yöneticisi üzerinden indirdiğiniz Recovery Link'lerini göstererek güncelleme yapabilirsiniz
Ya da
TWRP üzerinden de yapabilirsiniz indirdiğiniz Recovery Link'lerinde ki bulunan dosyayı göstererek Wipe data vb. seçenekleri yaparak temiz bir kurulum ile.

Fastboot Rom

Masaüstü bilgisayar üzerinden Mi Flash 64 Bit uygulaması ile Fastboot Rom Link'lerinde ki indirdiğiniz dosyaları Masaüstüne çıkart yapıp arkasından tekrar çıkardığınız dosyaya tıklayarak tekrar çıkart işlemini yaparak Masaüstüne klasör dosya haline geldiğinde içinde İmages vs flash dosyalarının bulunduğu içerik oluşacaktır.
Sonrasında Mi Flash 64 bit ile klasörü göstererek cihazınızı Fastboot menüsünde iken bağlarak işleminizi yapabilirsiniz.

Telefonunuz üzerinde bulunan verileri mutlaka yedekleyiniz.
İşlemlerde oluşan bug vb. hataları en aza indirmek için Temiz kurulum yapınız.

MIUI 8.11.8 Global Beta Güncellemesi

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

Recovery

Fastboot Rom

-Beğenen gönülleriniz dert derman görmesin :)

Son düzenleme:

ib199754

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkay
Cihazım
Mi5s
Konular
0
mi5s icin geri cekilen guncellemeyi tekrardan vereceklermi acaba ?

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
mi5s icin geri cekilen guncellemeyi tekrardan vereceklermi acaba ?

Şu an paylaşılan resmi bir açıklama bulunmuyor maalesef bilgi veremiyoruz hangi cihazlar için yayınlanıp yayınlanmayacağını.

keremkendirci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kerem
Cihazım
Xiaomi 5s
Konular
0
Linkler gözükmüyor

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Şimdi benim birkaç sorum olacak. Halihazırda mi 8 cihazımda 10.0.3.0 global kararlı sürüm mevcut. Fakat mevcut sürüm 8.1 oreo ve acilinden android 9a yükseltmem gerekiyor. Bu sebeple;

1-) 10.0.3.0 global kararlı sürümünden direk android 9 tabanlı beta 8.11.8 sürümünü yükleyebilir miyim?

2-) Birinci sorunun cevabı evetse, bu güncellemeyi recovery rom ile ayarlar/telefon hakkında/sistem güncellemesi/üç nokta üzerinden yapabilir miyim? Yoksa illa ki fastboot rom - mi flash/twrp üzerinden mi yüklemem gerekiyor?

3-) Birinci sorunun cevabı hayır ise eylül başında yayınlanan son 8.1 oreolu beta sürümünün recoverysini (zannedersem 8.9.26) yine üç nokta üzerinden yükleyip ota üzerinden 8.11.8e geçebilir miyim? Yoksa herhalukarda benim kararlıdan betaya geçmem için (betanın android 8 ya da 9 olması farketmeksizin) twrp/mi flash vs üzerinden fastboot mu atmam lazım?

4-) Velev ki bir şekilde global kararlı 10.0.3.0 oreo 8.1den android 9 tabanlı betaya geçiş yaptım diyelim. Tekrar global kararlı 10.0.3.0'a sorunsuz geçiş yapabilir miyim? Yapabilirsem üç nokta ya da fasboot üzerinden mi geçiş yapabilirim? Yoksa antirollback nedeniyle global kararlıya sadece yeni android 9 güncellemesi gelirse mi geçebilirim?

5-) sizce android 9 tabanlı mi8 global kararlı güncellemesi ne zaman gelir? Yakın zamanda gelecekse betaya geçiş yapmak mantıklı olur mu olmaz mı?

Epey arıntılı sordum çünkü brick mevzuları canımı sıkıyor. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bir de bilgisayara bağlayıp twrp ya da miflash da kullanmak istemiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
efiltem

1-Cihazınız üzerinde şu an bulunan sistem ile geçiş yapamazsınız.TWRP ve Bootloader kilidiniz açık halde geçiş yapabilirsiniz.

2- Cevabı net olarak geçiş yapamazsınız güncelleyici üzerinden.

3-Hayır geçiş yapamazsınız altyapı uyumsuzluğundan dolayı geçişiniz yapılmaz.Kullandığınız şu an ki 10.0.3.0 Global Stable yapısı Android 8.1 yapısını kullandığı için cihazınız bir üst sürüme geçiş izni veremez sadece kullandığınız Rom'da güncelleme gelirse ancak mümkün olabilir. Bootloader kilidinizi açarsanız tabi ki Mi Flash ile Fastboot Rom kurulumu yapabilirsiniz.

4-Tekrar geriye dönüş yapamazsınız sürüm düşüklüğü gerçekleşmez aynı şekilde Fastboot Rom üzerinden yapabilirsiniz. Sürüm farklılıklarından dolayı kaynaklanıyor bu sorunlar biri Android 8.1 diğeri Android 9.0.

5-Şu an resmi açıklama mevcut değil. Global beta'da kullanımları başladığına göre elbette ki en kısa sürede gelecektir diye tahmin ediyorum.

Rica ederim.
İyi Forumlar.

ib199754

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkay
Cihazım
Mi5s
Konular
0
Mi5s icin geldi
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt