Yardım Mishoptr Güvenli midir ve gerçekten xiaomimin resmi websayfası mı?

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Pixel experience
Telefon Modeli
Redmi note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Selam dostlar. Dediğim gibi mi mishoptr sitesi güvenli mi? Daha Yeni açılmış bir website ve resmi olduğunu söyleyen tek bir kaynak bulabildim o da webtekno. Oradan Mi band 5 almayı düşünüyorum çünkü hem fiyatı biraz uygun hemde webtekno mishoptr'de satılan tüm ürünlerin xiaomi Türkiye garantisinde olduğunu söyledi ama benim bildiğim kadarıyla xiaomi Türkiye garantisi demek evofone demek ve evafon da kendi sitesinde aynı fiyata distribütör garantili satıyor bunların farkı nedir ki? Güzel bir kardeşim inşallah güvenilir bir şekilde anlatır.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201101-200246559.jpg
    Screenshot_20201101-200246559.jpg
    201,8 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20201101-200207595.jpg
    Screenshot_20201101-200207595.jpg
    217,1 KB · Görüntüleme: 36

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.195
Hocam iptal ettim siparişi buradan sipariş vermeye karar verdim. 3 günde kargoya vereceklerdi bu site ise aynı gün kargo. İnşallah hemen yollarlar parayı da alırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam market miuturkiye sitesinin iade ve değişim politikasına baktımda ağır konuşacağım biraz cidden rezalet hatta daha da ötesi. Neredeyse heryer 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade kabul ederken gönderdiğiniz site sadece 7 iş günü içinde ve ambalaja dahi zarar verilmeden yani hiç kullanılmadan geri iade edilmeli diyor. O yüzden bu siteyi lütfen kimseye bana ettiğiniz gibi tavsiye etmeyin. Bu site yerine mishoptr kesinlikle daha iyi en azından koşulsuz iade kabul ediyor.

Hocam bu site bu platforma ait orda 1 ay içinde bile iade etmek isteyen müşterilerin siparişini iade aldık biz ve merak etmeyin hiç kimseyi mağdur etmedik :) Bizden daha iyisi varsa getirin elini öpecem bu konuda.

Ayrıca buyurun şartları da sizin için güncelledim. Dediğim gibi biz her zaman en iyi hizmeti sunuyoruz. Sunmaya devam ediyoruz. :) Sadece şikayetinizi bizlere iletmeniz yeterli. Bilgi olarakta iade koşulları yasal olarak aslında ilk olduğu gibi yazılır ama müşterilerin anlaması için biz sizin dediğiniz gibi güncelleme yaptık

Son düzenleme:
Oyla:

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Hocam bu site bu platforma ait orda 1 ay içinde bile iade etmek isteyen müşterilerin siparişini iade aldık biz ve merak etmeyin hiç kimseyi mağdur etmedik :) Bizden daha iyisi varsa getirin elini öpecem bu konuda.
Eğer böyle bir şey cidden varsa ve net iade 14 gün içinde iade alınıyorsa yapılması gereken sözleşme şartlarını değiştirmek ve 7 yerine 14 gün içinde koşulsuz iade alınır yazılmalıdır. Bu arada orada yazılan 7 gün içinde ambalaj açılmadan geri iade edilmeli kısmı acaba cidden yasal mı? Çünkü bir çok yerde tüketici hakkı olarak 14 gün içinde koşulsuz iade hakkına sahip olduğunuzu söylüyor.

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.195
Eğer böyle bir şey cidden varsa ve net iade 14 gün içinde iade alınıyorsa yapılması gereken sözleşme şartlarını değiştirmek ve 7 yerine 14 gün içinde koşulsuz iade alınır yazılmalıdır. Bu arada orada yazılan 7 gün içinde ambalaj açılmadan geri iade edilmeli kısmı acaba cidden yasal mı? Çünkü bir çok yerde tüketici hakkı olarak 14 gün içinde koşulsuz iade hakkına sahip olduğunuzu söylüyor.

Buyurun şartları da sizin için güncelledim. Dediğim gibi biz her zaman en iyi hizmeti sunuyoruz. Sunmaya devam ediyoruz. :) Sadece şikayetinizi bizlere iletmeniz yeterli. Bilgi olarakta iade koşulları yasal olarak aslında ilk olduğu gibi yazılır ama müşterilerin anlaması için biz sizin dediğiniz gibi güncelleme yaptık.

İade almak istemeyen firma her türlü zaten o ürünü iade almamak için bahanelere sahiptir. Örnek HB sitesinde iade şartları (her ürün için olmaya bilir) daha zordur.

Oyla:

EMPYRİUM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk As
Cihazım
Oneplus 7T Pro
Konular
10
Forumda birkaç yöneticiden edindiğim bilgiye göre forumun alışveriş bölümünde ürünlerin gönderimini yapan Cepport. Buradan olmasada gittigidiyor cepport üzerinden şuanda halen daha orada mağazası aktifmidir bilmiyorum tonlarca Xiaomi marka ürün aldım. Telefon haricinde.. sorun yaşamadım. İade konusundan kesit olarakta şunu söyleyebilirim ki onlardan aldığım xiaomi wifi routerın çekim kapasitesinden memnun kalmadığımdan incelenmesi için taraflarına göndermiştim, inceleyip geri dönüş yapılacağı beyan edilmişti yaklaşık 3 gün sonra sorgu yada sual edilmeden belkide üründe de sıkıntı vardı bilemiyorum. para iadesi yaptılar 14 gün içinde de değil aradan 1 ay geçmişti. Yoğun olduğum için kaldı öyle yani şansımı deneyeyim belki inceleme yaparlar diye düşündüm en azından garantiliydi sonuçta diye konusu varken yazayım yedim kendileriyle bir bağım yok, satış elamanlarından da değilim. Böyle firmaları gördükçe yazıyorum, arkadaşlarında bilgilerinin olmasını istiyorum sadece. cantara hocamla görüşmemde de buradaki alışveriş bölümünden yapılan alışverişlerde gönderimlerin Cepport tarafından yapıldığını öğrendim, iyi bir firmadır. Beğenmeyip iade ettiğim ürünlerde oldu firmanın kalitesi satış öncesi değil satış sonrası çıkar derler zaten. Öncesindeki süslü ikna kelimelerinden çok sonrasında duyacağınız kelimeler önem arz eder.

Oyla:

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Buyurun şartları da sizin için güncelledim. Dediğim gibi biz her zaman en iyi hizmeti sunuyoruz. Sunmaya devam ediyoruz. :) Sadece şikayetinizi bizlere iletmeniz yeterli. Bilgi olarakta iade koşulları yasal olarak aslında ilk olduğu gibi yazılır ama müşterilerin anlaması için biz sizin dediğiniz gibi güncelleme yaptık.

İade almak istemeyen firma her türlü zaten o ürünü iade almamak için bahanelere sahiptir. Örnek HB sitesinde iade şartları (her ürün için olmaya bilir) daha zordur.
Hocam direkt değiştireceğinizi beklemiyordum Ama böyle dikkat etmeniz cidden değerinizi çok arttırdı. Birde hocam yasal olarak koşulların önceki şekilde yazıldığını söylediniz de ben hiç öyle bir şey göremedim. Böyle bir kanunname varsa söylerseniz çok iyi olur. Birde HB'nın hakkını da yemeyelim lütfen:D m bu almak istediğim mi band 5 den once haylou ls05 almıştım 8 gün boyunca onu kullandım hoşuma gitmedi bende ürün hoşuma gitmedi deyip ürünü iade ettim kapıya kadar hepsjet kargosu geldi ürünü aldı 3 gün sonra para bankama transfer edildi üstelik bu Kargo gelip aldığında bile kargo parası almadılar kendileri ödediler.

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.195
Hocam direkt değiştireceğinizi beklemiyordum Ama böyle dikkat etmeniz cidden değerinizi çok arttırdı. Birde hocam yasal olarak koşulların önceki şekilde yazıldığını söylediniz de ben hiç öyle bir şey göremedim. Böyle bir kanunname varsa söylerseniz çok iyi olur. Birde HB'nın hakkını da yemeyelim lütfen:D m bu almak istediğim mi band 5 den once haylou ls05 almıştım 8 gün boyunca onu kullandım hoşuma gitmedi bende ürün hoşuma gitmedi deyip ürünü iade ettim kapıya kadar hepsjet kargosu geldi ürünü aldı 3 gün sonra para bankama transfer edildi üstelik bu Kargo gelip aldığında bile kargo parası almadılar kendileri ödediler.

Hocam kanun işlerinden ben çok anlamam bunları ilgili birim yazmıştı zamanında - HB eğer satıcı kendisi ise zorluk çıkarıyordu hocam. X bir satıcı ise her türlü iade alıyor çünkü herşey o X satıcıya kaçıyor :) Tabi şimdi değişti ise bilemem

Kimseyi kötülemek istemem bizde böyle sıradan kendi yağımızda kavrulan ama Türkiye'nin de en eski Xiaomi satış sitesiyiz.

Oyla:

Termux

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9 T
Konular
20
Satıcı kim olursa olsun amacım onu savunmak değil tabi ki jelatini açılmamış el değmemiş ibaresi yanlış ama kullanıcıda şu ürünü alayım da bir iki hafta kullanıp koşulsuz iade edeyim mantığıda yanlış bence. Bende mi band 4 aldım ,başka birinden alıp iki gün denesem hevesim kaçardı almazdım. Böyle bir takıntınız varsa ürünü internetten değil de gidip yerinde denemek beğeninizi kazanırsak olursa almaktır. Aldığınız ürün iki hafta içinde bozulursa ancak sizin mantığınızla uyuşur.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Reis valla görmedim ya. Pişman oldum. :(

MIUI Türkiye'den çok alışverişim oldu ben de tecrübelerimi yazayım... Aldıklarım içinde 3 tanesinde sıkıntı çıktı. İlk olarak Xiaomi mouse almıştım. Çok inceydi ve elime oturmadı. 10 gün kadar sonra gönderdim iki gün sonra ulaştı ertesi gün iade oldu. İkinci sorunlu ürün kulaklıktı. iki hafta kadar kullandım ve ses gelmemeye başladı. Gönderdim yine iki günde iade olur diyordum ama kulaklıklarda hijyen nedeni ile direk iade olmuyormuş. Servise girdi arızalı olduğu tespit edildi sonra değişim oldu, yenisini gönderdiler. Bu da kargo dahil bir hafta kadar sürdü. Üçüncü olarak da ekran koruyucu almıştım. Kırık geldi yine aradım, yenisini gönderdiler. Eskisini de istemediler herhalde kargo daha pahalı :D Saat, TV box, powerbank, bileklikler falan diğer aldığım ürünlerdeyse zaten hiç sorun yaşamadım, aynı gün kargoya verdiler ertesi gün elimdeydi hepsi. Yani ben çok memnunum, telefonla, maille falan diğer mağazalara ulaşır mıyım gibi bir sorun yok. Telefon numaraları da zaten var ama sorun yaşarsam da en yetkililere direk buradan ulaşırım, onlar nasıl olsa hallederler rahatlığı var. Zaten tüm gün buradalar.

Oyla:
Üst Alt