Yardım Mishoptr Güvenli midir ve gerçekten xiaomimin resmi websayfası mı?

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Pixel experience
Telefon Modeli
Redmi note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Selam dostlar. Dediğim gibi mi mishoptr sitesi güvenli mi? Daha Yeni açılmış bir website ve resmi olduğunu söyleyen tek bir kaynak bulabildim o da webtekno. Oradan Mi band 5 almayı düşünüyorum çünkü hem fiyatı biraz uygun hemde webtekno mishoptr'de satılan tüm ürünlerin xiaomi Türkiye garantisinde olduğunu söyledi ama benim bildiğim kadarıyla xiaomi Türkiye garantisi demek evofone demek ve evafon da kendi sitesinde aynı fiyata distribütör garantili satıyor bunların farkı nedir ki? Güzel bir kardeşim inşallah güvenilir bir şekilde anlatır.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201101-200246559.jpg
    Screenshot_20201101-200246559.jpg
    201,8 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20201101-200207595.jpg
    Screenshot_20201101-200207595.jpg
    217,1 KB · Görüntüleme: 36

kdrngn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
POCOX3NFC 6/128
Meslek
Muhasebe
Konular
19
Kontrol ettiğimde sitede anasayfada solda üstte xiaomi nin kendi mi sitesinin linki var ayrıca aşağıdaki linkte sayfanın ''mesafeli satış sözleşmesi'' kısmı mevcut, ilk maddesi şu şekilde;

2) SÖZLEŞMENİN KONUSU

2.1) İşbu web sitesinde yapılan satışlar Xiaomi Türkiye Teknoloji Ltd. Şti. tarafından yetkilendirilen Dora İletişim ve Ticaret A.Ş. (Dora İletişim) tarafından yapılmakta olup; fatura ve satışla bağlantılı diğer her türlü belge (Mesafeli Satış Sözleşmesi, Ön Bilgilendirme Formu vd.) Dora İletişim tarafından düzenlenmektedir.

ayrıca aşağıdaki paylaşımda da yine resmi ağızdan açıklama olduğu söylenen bir yazı mevcut bu da doğrular nitelikte..

Oyla:

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Kontrol ettiğimde sitede anasayfada solda üstte xiaomi nin kendi mi sitesinin linki var ayrıca aşağıdaki linkte sayfanın ''mesafeli satış sözleşmesi'' kısmı mevcut, ilk maddesi şu şekilde;

2) SÖZLEŞMENİN KONUSU

2.1) İşbu web sitesinde yapılan satışlar Xiaomi Türkiye Teknoloji Ltd. Şti. tarafından yetkilendirilen Dora İletişim ve Ticaret A.Ş. (Dora İletişim) tarafından yapılmakta olup; fatura ve satışla bağlantılı diğer her türlü belge (Mesafeli Satış Sözleşmesi, Ön Bilgilendirme Formu vd.) Dora İletişim tarafından düzenlenmektedir.

ayrıca aşağıdaki paylaşımda da yine resmi ağızdan açıklama olduğu söylenen bir yazı mevcut bu da doğrular nitelikte..

İyiymiş ya. Demek site sağlam. Ama bana nedense çok tuhaf geliyor. Evofone xiaomi resmi yetkili satıcısı ve garanti servisi, cepport da garanti servisi oldu üstelik bu mishoptr dorailetisim deniyor ya işte o Dora iletişim da xiaomi garanti servisi. Çok acayip bir iş bu... Cevap için teşekkürler.

Oyla:

kdrngn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
POCOX3NFC 6/128
Meslek
Muhasebe
Konular
19
İyiymiş ya. Demek site sağlam. Ama bana nedense çok tuhaf geliyor. Evofone xiaomi resmi yetkili satıcısı ve garanti servisi, cepport da garanti servisi oldu üstelik bu mishoptr dorailetisim deniyor ya işte o Dora iletişim da xiaomi garanti servisi. Çok acayip bir iş bu... Cevap için teşekkürler.
Bana da tuhaf geliyor bir çok firma olunca kafa karışıyor doğal olarak. Ama bence de sayın adminimizin dediği gibi onların sitesinden alıp destek olun bence de :) hem bir sorun olduğunda sana destek olacak bir forum var bu da en büyük artısı ;)

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
MIUI Türkiye dururken başka yerden resmi mi değil mi diye almak da ne bileyim biraz saçma olur gibi...

Hazır sağlamı varken... :D

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
MIUI Türkiye dururken başka yerden resmi mi değil mi diye almak da ne bileyim biraz saçma olur gibi...

Hazır sağlamı varken... :D

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Reis valla görmedim ya. Pişman oldum. :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bizim sitemiz dururken başka yerden almakta ayıp :)
Hocam pişman oldum şimdi bir de aynı gün kargoymus çok daha iyi burasi ama hiç görmedim bee...

Oyla:

Livix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mazlum
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28

Hocam iptal ettim siparişi buradan sipariş vermeye karar verdim. 3 günde kargoya vereceklerdi bu site ise aynı gün kargo. İnşallah hemen yollarlar parayı da alırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam market miuturkiye sitesinin iade ve değişim politikasına baktımda ağır konuşacağım biraz cidden rezalet hatta daha da ötesi. Neredeyse heryer 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade kabul ederken gönderdiğiniz site sadece 7 iş günü içinde ve ambalaja dahi zarar verilmeden yani hiç kullanılmadan geri iade edilmeli diyor. O yüzden bu siteyi lütfen kimseye bana ettiğiniz gibi tavsiye etmeyin. Bu site yerine mishoptr kesinlikle daha iyi en azından koşulsuz iade kabul ediyor.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt