Uygulama Migrate Yedek Alma [Görsel Ekli] [Root]

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Yok hocam yok. Çözüm bulamadım, programa güvenip başka yedekte almamıştım. Titanium backupta ilk kurulumda çalışıyordu sonra çalışmadı o da patladı. Rom değiştirecek pc ye aktarmaklada uğraşmak istemiyorum.

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
28
Arkadaşlar bu uygulamaya güvenip yedek almayın. 2. Kez şans vermek istedim. Toplu yedek aldım, format atacaktım. 1 uygulama ile deneme yapayım dedim. Sonra 1 adet uygulamayı yedekledim. Telefonumdan yedekledim programı sildikten sonra twrp den yedeği yükledim. Telefon açıldığında helper uygulamasını otomatik kurdu, programın için yedekleri yüklemek istedim ve yine hüsran. Revos rom kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-14-16-26-26-862_balti.migrate.helper.jpg
    Screenshot_2020-04-14-16-26-26-862_balti.migrate.helper.jpg
    204,8 KB · Görüntüleme: 42

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Hocam cvp için teşekkür ederim. peki swift backup mu migrate backup mı? Ve sizce neden cevaplarsan çok teşekkür ederim
Mesajınızı gözden kaçırmışım hocam kusura bakmayın. Ben Swift Backup kullanıyorum. Migrate'de birkaç uygulamaları geri yüklerken hata oluşabiliyor.

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
İki rom arası geçiş yapmak çok kolay bir iş değildir. Her romda yeni bir başlangıçlar yapmak geride bıraktığımız düzeni sağlamak hem zaman alıyor hem de birtakım sorunlarla mücadele verebilir işler daha da can sıkıcı bir hale gelebilir. Uygulama tamamen ücretsiz.

Türkçe Dil Desteği bulunmamaktadır. Kullanmamı çok kolay olduğu için 4. Sınıf İngilizcesi gene yeterli olacaktır
:D:D

Android Q'da uyumluluk sorunu yașayabilirsiniz.

Aynen diğer yedekleme uygulamalarında da olduğu gibi Migrate de uygulama verilerini, APK dosyalarını, sistem izinlerini, çağrı kayıtlarını, mesajlaşmaları, rehberimizi, mesajlarımızı, ekran DPI ayarını ve varsayılan klavye tercihlerini yedekler.

Yedek aldığınız zaman telefonunuzun ana dizinine Migrate adında bir klasör oluşacaktır. Tüm yedekleriniz tahmin edeceğiniz gibi burada yer alıyor. Bu klasör herhangi bir sebepten dolayı silinirse doğal olarak yedekleriniz de gidecektir. Bu yüzden; dahili hafızanızı sileceğiniz kurulumlarda bu klasörü muhakkak kişisel bilgisayarınıza veya varsa hafıza kartınıza aktarmanızı öneririm.

Twrp'den Install bölümünden yükleyiniz.

Nasıl Kullanılır?

Migrate'ye giriyoruz. Backup(Yedekleme) kısmına tıklıyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İstediğiniz uygulamaları yedekleyebilirsiniz.

Ben Kullanıcı Uygulamalarını seçiyorum. Toplu seçmek için aşağıdaki çift tike tıklayabilirsiniz. Yedekliyeceğimiz uygulamaları seçtikten sonra Next'e tıklıyoruz.

Burada Rehber, Mesajlar, Çağrı Kayıtları, DPI Ayarları
Klavye tercihleri yedeklensin mi diye soruyor. İstediklerinizi seçip Start Backup'a tıkladığımız zaman yedekleme işlemi başlıyor.

İşlem başarıyla tamamlandı :)

Hocam geri yüklerken ilk önce romu boot edip sonra tekrar twrp ye dönüp mü yüklüyoruz yoksa romu yükleyip reboot system demeden ana ekrana dönüp install kısmından yükleyip ilk bootu mu gerçekleştiriyoruz?

semsengineer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sems
Cihazım
note3pro
Konular
24
Hocam geri yüklerken ilk önce romu boot edip sonra tekrar twrp ye dönüp mü yüklüyoruz yoksa romu yükleyip reboot system demeden ana ekrana dönüp install kısmından yükleyip ilk bootu mu gerçekleştiriyoruz?
en güzeli romu yükleyin telefonu açın romun yüklenmesini tamamlayın snra tekrar twrp ye gidip flashlayın. bence en sağlıklısı bu ben sürekli bu şekilde yaparım.

Üst Alt