Çözüldü Miflash tool hatası

matez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selçuk
Cihazım
mi 10 ultra
Konular
1
merhaba hocam ben mi 10 ultra aldım.Mifirm.net'ten eu rom indirdim fakat uzantısı tgz şeklinde değil ve Miflash yüklediğimde bu hatayı veriyor couldn't find flash script . indirme yeri burası yardımcı olursanız çok sevinirim

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
merhaba hocam ben mi 10 ultra aldım.Mifirm.net'ten eu rom indirdim fakat uzantısı tgz şeklinde değil ve Miflash yüklediğimde bu hatayı veriyor couldn't find flash script . indirme yeri burası yardımcı olursanız çok sevinirim
Eu romlar twrp üzerinden yüklenir uzantısı zip olur

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yanlış rom indirmişsiniz. Sizin indirdiğiniz recovery rom ve bu rom TWRP ile yüklenir.

Ayrıca orada EU yazdığına bakmayın EEA rom o. xiaomi.eu romları custom romdur yani resmi romlar değil.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Yanlış rom indirmişsiniz. Sizin indirdiğiniz recovery rom ve bu rom TWRP ile yüklenir.

Ayrıca orada EU yazdığına bakmayın EEA rom o. xiaomi.eu romları custom romdur yani resmi romlar değil.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

bercem65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6
Cihazım
redmi pro
Konular
0
Her şeyden önce alt kısımda "clean and lock" seçmişsiniz. Bu seçenek bootloader kilidinizi kapatır ve bir sorun yaşamanız halinde cihazınız brick olur.

Kullandığınız Mi Flash sürümünü tavsiye etmiyorum. Buradan indireceğiniz 64 bit mi flash kullanın ve "wipe all" seçeneğini işaretleyin.

Rom klasörünüzden de bir ekran görüntüsü paylaşabilirseniz onu da kontrol edelim?
merhaba hocam tam olarak dediğiniz şey brick oldu boatloder kapalı yanlış rom yüklü NV hatası alıyorum unlock yapamıyorum usb debbuga ulaşamadığım twrp yükleyemiyorum rom atamadım mi flaş sürekli bir hata veriyor yardımlarımızı bekliyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

merhaba hocam tam olarak dediğiniz şey brick oldu boatloder kapalı yanlış rom yüklü NV hatası alıyorum unlock yapamıyorum usb debbuga ulaşamadığım twrp yükleyemiyorum rom atamadım mi flaş sürekli bir hata veriyor yardımlarımızı bekliyorum
bu arada cihaz redmi note 8 model M1908C3JI

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu arada cihaz redmi note 8 model M1908C3JI

Eğer bootloader kilidini daha önce kendiniz açtıysanız öncelikle bootloader kilidinizi tekrar açın ve sonrasında tekrar mi flash ile rom yükleyin.

Eğer kendiniz açmadıysanız (veya aldığınız hata nv data corrupted hatası ise) Zenex gibi bir profesyonelden ücretli yardım almanız gerekebilir.

bercem65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6
Cihazım
redmi pro
Konular
0
Eğer bootloader kilidini daha önce kendiniz açtıysanız öncelikle bootloader kilidinizi tekrar açın ve sonrasında tekrar mi flash ile rom yükleyin.

Eğer kendiniz açmadıysanız (veya aldığınız hata nv data corrupted hatası ise) Zenex gibi bir profesyonelden ücretli yardım almanız gerekebilir.
aynen kilidi ben açmadımrom yüklerken dalgınlığıma geldi kapttım yanlış romdon dolayı nv data corrupted hatası alıyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
aynen kilidi ben açmadımrom yüklerken dalgınlığıma geldi kapttım yanlış romdon dolayı nv data corrupted hatası alıyorum
Geçmiş olsun... Bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. Yetkili hesap kullanılması gerekli gibi görünüyor. Söylediğim gibi Zenex ile iletişime geçebilirsiniz.

bercem65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6
Cihazım
redmi pro
Konular
0
Geçmiş olsun... Bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok. Yetkili hesap kullanılması gerekli gibi görünüyor. Söylediğim gibi Zenex ile iletişime geçebilirsiniz.
teşekkür ederim zenex hocamıza yazdım

Üst Alt