İpucu MiFlash Tool Hatalar ve çözümleri

mehmetturk2303

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
retmi not 8
Konular
2
Hocam hata koduyla arama yapıp bu konuya gelecek arkadaşlarımız için izninizle küçük bir ekleme yapmak istiyorum.

Genellikle can not found file flash_all.bat hatası ile fastboot rom dosyasındaki hatalar nedeniyle karşılaşılıyor.

En sık karşılaşılanlar :

1) Kullanıcı .tgz uzantılı fastboot dosyası yerine .zip uzantılı recovery dosyasını indiriyor. (Doğru rom indirilmeli)
2) Mi Flash aracına Fastboot rom klasörünü değil klasör içerisinde yer alan images klasörü gösteriliyor. ( Bir üst klasör gösterilmeli)
3) Rom dosyası hatalı iniyor ve dosya içerisinde flash_all.bat dosyası bulunmuyor. (Rom dosyası tekrar indirilmeli)
4) Yayınlanan fastboot rom dosyası iki defa sıkıştırılmış oluyor ve dosya içinden klasör değil tek bir dosya çıkıyor. ( Dosya tekrar çıkartılmalı)

hocam merhaba. 4. seçenekte dosyayı nasıl tekrar açacağım söyler misiniz

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Mi Flash ile clean all yapmaya hazırlanıyordum. Hazırlığımı yapmıştım. Öncesinde programın menülerine bakmaya karar verdim. Configuration sayfasına girdim. Check MD5 before flash seçeneğini işaretledim. Sonra Other menüsüne tıkladım. Check SHA256 yazıyordu. Tıkladım. Bu sırada aşağıda flashlama işleminin başladığını görünce şok oldum. Henüz flash butonuna tıklamamıştım. Yeşil bar yavaş yavaş ilerledi ve yaklaşık 500 saniye sonra doldu. Ancak kurulum bitmedi. Şu an 1500 saniyeyi geçti. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uzun bir süre bekledikten sonra artık dayanamayıp bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayarı yeniden açtığımda Mi Flash'tan vazgeçip MIA3_MIUI_Fastboot_Flasher_v1.0.exe programıyla telefona Custom MIUI 11 flashladım. Neyse ki hiçbir sorun olmadı. Ancak bu süreçte telefona bir şey olduğu düşüncesiyle soğuk ter döktüm resmen. Bence o sırada flash yapmıyordu çünkü Flash butonuna basmamıştım. Program bana fake atmış. :)

Son düzenleme:

Yasinc50

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
9
status de pause yazıyor bu masıl bir sorun bilen var mı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende şuanda $pause yazıyor status kısmında

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
status de pause yazıyor bu masıl bir sorun bilen var mı
Telefon yeniden başladıysa sorun yok. Yanlış bir şey yapmadıysanız 1 dakika içinde telefonunuz açılacak. Mi A3'e yükleme yaparken bende de "pause" ile bitmişti flash işlemi. Success yazmadı.

Yasinc50

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
9
Telefon yeniden başladıysa sorun yok. Yanlış bir şey yapmadıysanız 1 dakika içinde telefonunuz açılacak. Mi A3'e yükleme yaparken bende de "pause" ile bitmişti flash işlemi. Success yazmadı.
tlelefon açıldı kurulumda yaptım sorun yok gibi gözüküyor ama emin olamadım ondan dolayı sormak istedim ama hala flashing yazıyor

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
İyi forumlar. İlk defa rom atacam mi flash ile ama nedense kafam çok karıştı korkmaya başladım :)

ffffatihh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
HTC Desire Eye
Meslek
Öğrenci
Konular
3
bootloaderı açmadan stock rom kurma şansımız yok mu ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
bootloaderı açmadan stock rom kurma şansımız yok mu ?

Maalesef....

Linkteki program ile şansınızı deneyin..

ffffatihh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
HTC Desire Eye
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Mi A2 Lite telefon cepteyken değişik şeyler olmuş recovery moda girmiş "Can't load Android system. Your data may be corrupt." Yazıyor ve factory reset ile try again yazıyor. Dahili bellekteki verileri silmeden bu telefonu nasıl açarız ?

uhuguknjb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilker
Cihazım
note8 xiaomi
Konular
0
arkadaşlar konuyla ilgili yardımı olur belki . cihaz note 8 xiaomi . cihaza çin rom yükledim . ve beni o kadar çok yordu ki anlatamam cihaza twrp yükledim unlook cihazlarda bu işlem ayrıca . sonra eski sürümü cihaz klasörünün içine atıp twrp ile yükledim cihaz açıldı herhangi bir sorun yok . mi flash la uğraşmayın işlem bitiminde cihazı sıfırlayın kalıntı dosyalar için hadi iyi geceler :)

Üst Alt