Yardım Miflash flash sparsecrclist error hatası

yolwerin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 10
Konular
3

yasar2004

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Pocophone F1
Konular
0
Slm bende MIUI 12.5 eu rom yükledim. Tekrar 12.03 Hint romuna dönmek isterken aynı hatayı aldım. Çözüm olarak en son twrp yükledim. Oradan Hint romunun zip versiyonunu yükledim. Şimdi sorun yok. Ancak mi flahla şimdi yazılım atamıyorum.

by_BenjamiN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin Yav
Cihazım
Mi Max
Konular
1
Slm bende MIUI 12.5 eu rom yükledim. Tekrar 12.03 Hint romuna dönmek isterken aynı hatayı aldım. Çözüm olarak en son twrp yükledim. Oradan Hint romunun zip versiyonunu yükledim. Şimdi sorun yok. Ancak mi flahla şimdi yazılım atamıyorum.
Aynı çözümler sizin içinde geçerli.

clonarek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kürşat
Cihazım
mi 10 5g
Konular
13
hocam ben ankarada bir telefoncuya getirdim yaptı bunu ama nasıl yaptığını anlatmadı o crc hatasını 2 pcden bütün forumdaki şeyleri denedim ama olmadı nedense fakat şimdi de efs mi zarar gördü bilmiyorum ekranda ara ara donmalar yapıyor

gablin40

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
2
Flash_all.bat dosyasını not defterinde veya notepad+ da açın.

14. ve 15. satırda şöyle bir şey yazacak,

fastboot %* flash crclist %~dp0images\crclist.txt || @echo "Flash crclist error" && exit /B 1
fastboot %* flash sparsecrclist %~dp0images\sparsecrclist.txt || @echo "Flash sparsecrclist error" && exit /B 1

Bunların başına REM ekleyin;

REM fastboot %* flash crclist %~dp0images\crclist.txt || @echo "Flash crclist error" && exit /B 1
REM fastboot %* flash sparsecrclist %~dp0images\sparsecrclist.txt || @echo "Flash sparsecrclist error" && exit /B 1

Bundan sonra kurulum yapacaktır yalnız kurulumun sonunda hata verecektir ama yüklenecektir. Bugün bende sabahtan beri aradım az önce buldum, uyguladım ve yüklendi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşlem sonunda bu hatayı verecek.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

clonarek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kürşat
Cihazım
mi 10 5g
Konular
13
hocam mükemmelsin bunun yüzünden 150 tl para verdim bunu bu sorunu yaşayan herkese yol olur umarım
Flash_all.bat dosyasını not defterinde veya notepad+ da açın.

14. ve 15. satırda şöyle bir şey yazacak,

fastboot %* flash crclist %~dp0images\crclist.txt || @echo "Flash crclist error" && exit /B 1
fastboot %* flash sparsecrclist %~dp0images\sparsecrclist.txt || @echo "Flash sparsecrclist error" && exit /B 1

Bunların başına REM ekleyin;

REM fastboot %* flash crclist %~dp0images\crclist.txt || @echo "Flash crclist error" && exit /B 1
REM fastboot %* flash sparsecrclist %~dp0images\sparsecrclist.txt || @echo "Flash sparsecrclist error" && exit /B 1

Bundan sonra kurulum yapacaktır yalnız kurulumun sonunda hata verecektir ama yüklenecektir. Bugün bende sabahtan beri aradım az önce buldum, uyguladım ve yüklendi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşlem sonunda bu hatayı verecek.

ayxan941

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatmagot
Cihazım
redmi
Konular
0
Demeli

1 ci oz recovery flash yap

2 ci 3b.2 twrp BOOT YAP. FORMAT DATA YAP daha so ra reboot fastboot ve yeniden ayni twrp boot yap en sonuncu eu romu flahsla sonra reboot fastboot ve istediyin romu kura bilirsin fastboot ile

superocu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
fatih
Cihazım
mi 6
Konular
0
yukarıda paylaşılan "Çözüldü - Uptade Spance Crc List Failed Hatasının Çözümü" bunu denedim. Denemez olaydım.
Telefon şimdi hiç fastboot olmuyor. sol üst köşede " unknown platform type 43 " yazıyor.
bunun anlamı nedir. nasıl çözebiliriS
yukarıda paylaşılan "Çözüldü - Uptade Spance Crc List Failed Hatasının Çözümü" bunu denedim. Denemez olaydım.
Telefon şimdi hiç fastboot olmuyor. sol üst köşede " unknown platform type 43 " yazıyor.
bunun anlamı nedir. nasıl çözebilirim.
bunun anlamı nedir. nasıl çözebilirim.
Slm hocam sizin sorun çözüldümü bendeki cihazdada aynı sıkıntı var şuan

quertle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi10
Konular
1
unknowm platform type 43 hatası bende de var cihazın arka kapağının açmadan bir işlem yapılmıyor mu

quertle

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi10
Konular
1
Edl modda fasboot rom yükleme gerek hocam. Yetkili hesap ile yapılır ücretli yapanlar var. Bu işlere uzak isen ücretiyle yaptır. Kendim yapacağım dersen de linux qdl tool var işini görecektir. Ama cihazın arka kapağının açılıp edl moda alınması gerek. Geçmiş olsun
Hocam merhaba cihazı kendim yapmaya karar verdim.işlemleri yapabilmem için kısa bir rehber tarzı birşey var mı gerekli dosyalar vb.de olur

Üst Alt