Yardım Miflash flash sparsecrclist error hatası

yolwerin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 10
Konular
3
12.5 den android 10 a geçiş bir hayli sıkıntılı, stabil twrp çıkmadan geçmek cihazlara kalıcı zarar verebilir. Aynı sıkıntıyı yaşamış biri olarak geri dönüşü şu şekilde yaptım.

1. Boot.img ile fastboot flash twrp 06.12, sonrasında format data
2. Twrp 3.4.0 flash
3 Twrp 12.06 one click tool
3. Custom rom yükleme eu miui 12.08
4. Twrp 23.06 flash one click tool
5. Twrp restore (Back-Up varsa)
6. Magisk 20.4 (opsiyonel, twrpden root da yapılabilir)

Mi 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

arifdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
redmi note 5
Konular
0
Linux kurulu bir PC de (dual boot da olabilir) adb fastboot araçlarını kurun. Fastboot rom klasörünün içinde terminal açıp sudo ./flash_all.sh komutunu çalıştırıp cihazı fastboot modda orjinal kablosu ile PC ye bağlayın. İşlem bitince kendi reboot edip normal kuruluma geçecektir.
Linux hiç kullanmadım ve çevremde de mevcut değil.

arifdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
redmi note 5
Konular
0
12.5 den android 10 a geçiş bir hayli sıkıntılı, stabil twrp çıkmadan geçmek cihazlara kalıcı zarar verebilir. Aynı sıkıntıyı yaşamış biri olarak geri dönüşü şu şekilde yaptım.

1. Boot.img ile fastboot flash twrp 06.12, sonrasında format data
2. Twrp 3.4.0 flash
3 Twrp 12.06 one click tool
3. Custom rom yükleme eu miui 12.08
4. Twrp 23.06 flash one click tool
5. Twrp restore (Back-Up varsa)
6. Magisk 20.4 (opsiyonel, twrpden root da yapılabilir)

Merhaba, nasıl yaptığınızı çözemedim. bu konularda yeniyim. biraz daha açıklayıcı yazma imkanınız var mı.

by_BenjamiN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin Yav
Cihazım
Mi Max
Konular
1
Linux hiç kullanmadım ve çevremde de mevcut değil.
Tarafımca aynı sorun için denendi. 12.5 sonrası hindistana dönüş yaptım Manjaro linux indirebilirsin. 2. Yöntem. Fastboot modunda hindistan romu içerisinde ki recovery.img boot.img super.img yükleyebilirsiniz.

yolwerin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 10
Konular
3
Merhaba, nasıl yaptığınızı çözemedim. bu konularda yeniyim. biraz daha açıklayıcı yazma imkanınız var mı.
Öncelikle bu işlem için 3 farklı Twrp sürümü gerekiyor.

Forumda mi 10 başlığı altında bulabilirsiniz sürümleri, neden 3 tane kullanıyoruz derseniz.

06.12 tarihinde çıkan twrpde decrypt sorunu ve format sonrası yetkilendirme sorunu var. Bu sebeple cihazı boot etme ve yükleme işlemleri esnasında sıkıntılar yaratıyor.

3.4.0 sürümünün cihaz klasörlerine erişim sorunu var bu sebeple işlem yapamıyor. Boot sorunsuz olduğu için boot işleminde kullanılıyor.

06.23 ise android 10 uyumlu, android 11 de fastboottan çıkmıyor cihaz.

12.5 sürümünde cihazın geliştirici seçeneklerini açıp bilgisayarı yetkilendirdikten sonra cihazda varsa şifreleri kaldırıp cihazı fostboota alın

06.12 sürümünü

fastboot flash recovery twrp.img ( ya da hangi isim ile isimlendirdiyseniz boot.img twrp0612.img gibi) yükleyin cihazı twrpden açıp formatlayın

Sonrasında cihazı fastbootta alıp twrp 3.4.0 sürümünü one click tool ile yükleyin. Sürüm çincedir. Twrp açıldıktan sonra sağ en alttan tekrar cihazı fastbootta açın

Bu defa 06.12 sürümünü one click tool ile yükleyin

Cihaz biraz geç açılıp dokunmatik bozuk çalışacaktır. Panik yapmayın
Yüklemek istediğiniz romu yükleyin ben eu 12.08 stabile döndüm.
Cihazı ister açıp kurun ister açmadan fasboota alıp

23.06 tarihli twrp one click tool ile twrp yükleyin.

Twrpden yedek aldıysanız yediğinizi restore alanından yükleyip magisk kurun. Almadıysanız magisk kurun. Ya da magisk kurmadan tercihinize göre cihazınızı açın kullanın

arifdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
redmi note 5
Konular
0
Öncelikle bu işlem için 3 farklı Twrp sürümü gerekiyor.

Forumda mi 10 başlığı altında bulabilirsiniz sürümleri, neden 3 tane kullanıyoruz derseniz.

06.12 tarihinde çıkan twrpde decrypt sorunu ve format sonrası yetkilendirme sorunu var. Bu sebeple cihazı boot etme ve yükleme işlemleri esnasında sıkıntılar yaratıyor.

3.4.0 sürümünün cihaz klasörlerine erişim sorunu var bu sebeple işlem yapamıyor. Boot sorunsuz olduğu için boot işleminde kullanılıyor.

06.23 ise android 10 uyumlu, android 11 de fastboottan çıkmıyor cihaz.

12.5 sürümünde cihazın geliştirici seçeneklerini açıp bilgisayarı yetkilendirdikten sonra cihazda varsa şifreleri kaldırıp cihazı fostboota alın

06.12 sürümünü

fastboot flash recovery twrp.img ( ya da hangi isim ile isimlendirdiyseniz boot.img twrp0612.img gibi) yükleyin cihazı twrpden açıp formatlayın

Sonrasında cihazı fastbootta alıp twrp 3.4.0 sürümünü one click tool ile yükleyin. Sürüm çincedir. Twrp açıldıktan sonra sağ en alttan tekrar cihazı fastbootta açın

Bu defa 06.12 sürümünü one click tool ile yükleyin

Cihaz biraz geç açılıp dokunmatik bozuk çalışacaktır. Panik yapmayın
Yüklemek istediğiniz romu yükleyin ben eu 12.08 stabile döndüm.
Cihazı ister açıp kurun ister açmadan fasboota alıp

23.06 tarihli twrp one click tool ile twrp yükleyin.

Twrpden yedek aldıysanız yediğinizi restore alanından yükleyip magisk kurun. Almadıysanız magisk kurun. Ya da magisk kurmadan tercihinize göre cihazınızı açın kullanın

yukarıda paylaşılan "Çözüldü - Uptade Spance Crc List Failed Hatasının Çözümü" bunu denedim. Denemez olaydım.
Telefon şimdi hiç fastboot olmuyor. sol üst köşede " unknown platform type 43 " yazıyor.
bunun anlamı nedir. nasıl çözebilirim.

by_BenjamiN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin Yav
Cihazım
Mi Max
Konular
1

by_BenjamiN

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin Yav
Cihazım
Mi Max
Konular
1
cihaz fastboot modunda açılmıyor. sanırım komple sistemi sildim.
Edl modda fasboot rom yükleme gerek hocam. Yetkili hesap ile yapılır ücretli yapanlar var. Bu işlere uzak isen ücretiyle yaptır. Kendim yapacağım dersen de linux qdl tool var işini görecektir. Ama cihazın arka kapağının açılıp edl moda alınması gerek. Geçmiş olsun

Üst Alt