MIUI 14 [Mi9T] XTBUI Enhanced 14.1.2.0 | Android 13

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Cihazınız Safetynet Testini Geçiyor mu? -> Bu testi nasıl yapacağım?
Magisk Üzerinden Google Play Hizmetleri, Google Play ve eğer varsa Career Service'yi de gizlediniz mi? -> Gizlemedim
Magisk mi kullaniyorsunuz Magisk Delta mi? -> Magisk Delta yüklü
Play Store'dan Yasnac indirin testi yapın hocam.

Bahsettiğim uygulamalar içinde root'u gizleyin.

Magisk Delta kullanmanız daha iyi. Eğer Safetynet hakkında bilginiz yoksa Fox modülünü kurmamışsınız demektir. Google'a Safetynet Fix yazın ilk çıkan Github sayfasından Safetynet Fix modülünü indirip Magiskten kurun hocam.

caglar103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağlar
Cihazım
Poco F5 Pro
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
5
Play Store'dan Yasnac indirin testi yapın hocam.

Bahsettiğim uygulamalar içinde root'u gizleyin.

Magisk Delta kullanmanız daha iyi. Eğer Safetynet hakkında bilginiz yoksa Fox modülünü kurmamışsınız demektir. Google'a Safetynet Fix yazın ilk çıkan Github sayfasından Safetynet Fix modülünü indirip Magiskten kurun hocam.
Play Store'dan Yasnac indirin testi yapın hocam. -> İndirdim. Basic integrity (kaldı) - CTS profile match (Kaldı)

Bahsettiğim uygulamalar içinde root'u gizleyin. -> hide list de google play ve carier çıkmıyor. o yüzden ekleyemedim.

Safetynet fix kurdum - Yasnac bu sefer testten geçti.

Son durum aynı hata devam ediyor.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Play Store'dan Yasnac indirin testi yapın hocam. -> İndirdim. Basic integrity (kaldı) - CTS profile match (Kaldı)

Bahsettiğim uygulamalar içinde root'u gizleyin. -> hide list de google play ve carier çıkmıyor. o yüzden ekleyemedim.

Safetynet fix kurdum - Yasnac bu sefer testten geçti.

Son durum aynı hata devam ediyor.

Sağ üstten uç noktaya tıklayın ve sistem uygulamalarını göster seçeneğini kullanın. Sonrasında dediğim uygulamalardan root'u gizleyin.

Akbank uygulamasının verilerini temizleyin. Tekrar giriş yapın daha sonrasında.

Tüm bunları yaptıktan sonra Akbank uygulamasına girin, ayarlar > güvenlik ayarları> kolay giriş kısmına girin ve kolay girişi aktiflestirin.

Kolay girişi aktiflestirdikten sonra Akbank uygulamasına bir sonra ki girişinizde telefon doğrulaması isteyecek ve Akbank sizi arayacaktır. Telesekreter araması olacak, işlemi siz yaptıysanız 1'i tuşlayın diyecek. 1'i tuşlayın ve sonrasında tekrar deneyin temassız ödemeyi. Eğer yine aynı hatayı alırsanız yapılabilecek tek şey biraz daha beklemek olacak hocam. 1 gün daha beklemeniz ve sonra tekrardan denemeniz gerek.

NFC çalışmıyor olsaydı ben Ziraat hesabımda aktifleştiremezdim hocam temassiz ödemeyi. Ben kullanıyorum, Akbank kullandığım için de şunu biliyorum ki aynı sorunu bende yaşadım ve benden bir süre sonra kolay giriş için izin istedi ve ondan sonra da sorunsuzca NFC tanimlayabildim. Bu sorun romdan ziyade temassız ödemeyi başka bir romda aktiflrstirmis olduğunuz için yaşanıyor. En son çare ise Akbank müşteri hizmetlerini arayıp yardım istemek olacak.

caglar103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağlar
Cihazım
Poco F5 Pro
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
5
Sağ üstten uç noktaya tıklayın ve sistem uygulamalarını göster seçeneğini kullanın. Sonrasında dediğim uygulamalardan root'u gizleyin.

Akbank uygulamasının verilerini temizleyin. Tekrar giriş yapın daha sonrasında.

Tüm bunları yaptıktan sonra Akbank uygulamasına girin, ayarlar > güvenlik ayarları> kolay giriş kısmına girin ve kolay girişi aktiflestirin.

Kolay girişi aktiflestirdikten sonra Akbank uygulamasına bir sonra ki girişinizde telefon doğrulaması isteyecek ve Akbank sizi arayacaktır. Telesekreter araması olacak, işlemi siz yaptıysanız 1'i tuşlayın diyecek. 1'i tuşlayın ve sonrasında tekrar deneyin temassız ödemeyi. Eğer yine aynı hatayı alırsanız yapılabilecek tek şey biraz daha beklemek olacak hocam. 1 gün daha beklemeniz ve sonra tekrardan denemeniz gerek.

NFC çalışmıyor olsaydı ben Ziraat hesabımda aktifleştiremezdim hocam temassiz ödemeyi. Ben kullanıyorum, Akbank kullandığım için de şunu biliyorum ki aynı sorunu bende yaşadım ve benden bir süre sonra kolay giriş için izin istedi ve ondan sonra da sorunsuzca NFC tanimlayabildim. Bu sorun romdan ziyade temassız ödemeyi başka bir romda aktiflrstirmis olduğunuz için yaşanıyor. En son çare ise Akbank müşteri hizmetlerini arayıp yardım istemek olacak.

- Google play - Google play hizmetleri ve carier service hide list ekleyebildim.

- akbank uygulamadı verileri temizledim. bu sefer sms geldi sms i girdim direk girdi zaten. kolay giriş aktif ti parmak izi ile giriş
telefon doğrulama telesekreter araması v.s. olmadı

- NFC garanti de çalışıyor. Akbank ta olmuyor aynen. Müşteri hizmetlerini aradım maalesef pekte yardımcı olamadılar. kaldırıp tekrar yükleyin dediler. olmayınca bir süre bekleyin yine deneyin dediler.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Bekliyelim bir süre daha bakalım :)

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
- Google play - Google play hizmetleri ve carier service hide list ekleyebildim.

- akbank uygulamadı verileri temizledim. bu sefer sms geldi sms i girdim direk girdi zaten. kolay giriş aktif ti parmak izi ile giriş
telefon doğrulama telesekreter araması v.s. olmadı

- NFC garanti de çalışıyor. Akbank ta olmuyor aynen. Müşteri hizmetlerini aradım maalesef pekte yardımcı olamadılar. kaldırıp tekrar yükleyin dediler. olmayınca bir süre bekleyin yine deneyin dediler.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Bekliyelim bir süre daha bakalım :)
Kolay giriş daha önce aktiflestirildiyse zaten cihaz doğrulaması yapılmıştır arama olmaması normal. Yapılabilecek tek şey biraz daha beklemek şuanda. :)

caglar103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çağlar
Cihazım
Poco F5 Pro
Meslek
Bilgi İşlem
Konular
5
Kolay giriş daha önce aktiflestirildiyse zaten cihaz doğrulaması yapılmıştır arama olmaması normal. Yapılabilecek tek şey biraz daha beklemek şuanda. :)

Şimdi juzdan uygulamasından denedim mobil ödeme nfc yi seçince ekranda hata çıktı "Juzdan durmaya devam ediyor diye" hata raporunun mi ye gönderelimmi diyor. Bu daha önce akbank uygulamasında da olmuştu. yani mobil ödeme nfc yi seçince program hata veriyor kapanıyor sanırım o ara 2 saniye siyah ekran bundan kaynaklı. bana akbank uygulamasına bağlı olarak rom da bir eksiklik gibi geliyor ama umarım yanılıyorum dur :)

özette şöyle bir şey var.

Crash
Exception class name
java.lang.SecurityException

Kaputt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
17
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

XTBUİ Enhanced 14.1.2.0 | Android 13

• Türkçe Dil
• Pop-up / NFC / Parmak İzi sorunsuz çalışıyor.
• Android 13 Tabanlı ve Stabil.
Diğer - İnfinity R6 Kernel - MIUI/AOSP kerneli öneririm. (Konuda ki dtbo.img'yi de flashlayin arkasından.)
•Leica Kamera fotoğraf çektikten sonra uygulamada atma sorununu çözmek için linkteki Leica kamera ile guncelleyin (Hata almamak için root izni vererek mt manager ile yapmanızı öneririm);

İndirme Linki;

Alternatif Link;

Kurulum;
-4 Wipe
-Rom Flash
-Format data

Önerilen Orangefox
Reyiz kilit ekranda yüz tanıma için dokununca mı çıkıyor yoksa otomatik mi?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Reyiz kilit ekranda yüz tanıma için dokununca mı çıkıyor yoksa otomatik mi?
Telegram kanalında paylaştıgım XTBUİ hocam bu daha önce demiştiniz bunu diye hatırlıyorum kanalda 😄 evet dokunmak gerekiyor

cuckolding

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco
Cihazım
Poco X3 NFC 128
Konular
16
Cihazın kullananlar için güzel bir yazılım.

Üst Alt