Yardım Mi9T sistem uygulaması yapılamıyor

ohga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Merhaba gps joystick uygulamamı sistem uygulaması yapmaya çalışıyorum denemediğim uygulama yöntem kalmadı App Systemizer, termus, link2sd vs vs vs gider bütün popüler uygulamaları denedim sürekli hata alıyorum App Systemizer a root yetkisiyle bile app leri göremiyorum elle taşıdığımda telefonum sistem uygulaması olarak görünüyor ancak uygulama kendisini sistem uygulaması olarak görmüyor.

Ayrıca data/app e girdiğimde bütün uygulamalarım ekte verdiğim resimdeki gibi gözüküyor bir diğer arkadaşım da normal "com.xxxxxx" gibi görünüyor.

Değerli forum kullanıcıları bilgilerinizi benimle paylaşırsınız diye ümit ediyorum.

not: link2sd ile yapmaya çalıştığımda mount: '/system' not in /proc/mounts diye hata alıyorum.

Ekli dosyalar

• 3200d67f-5baa-4635-a305-bc81347f3b84.jpg
    3200d67f-5baa-4635-a305-bc81347f3b84.jpg
    205,8 KB · Görüntüleme: 19

Nostradamus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Şimdi denedim sıkıntısız sistem uygulaması yaptı
Bende de dosya isimleri aynı
Recorwery olarak oranfox kullanıyorum

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

çok iyi olur ayrıca twrp ayarlarına paylaşırsanız çok iyi olur mutlaka rom atarken veya depolama ile alakalı bir durum sözkonusu olduğunu düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-07-27-18-58-02-020_bin.mt.plus.png
    Screenshot_2022-07-27-18-58-02-020_bin.mt.plus.png
    390 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:

Nostradamus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Şimdi denedim sıkıntısız sistem uygulaması yaptı
Bende de dosya isimleri aynı
Recorwery olarak oranfox kullanıyorum

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Şu dosyayı /system/priv-app/

Dizinine atar mısın zipten çıkartıp klasör şeklinde at

Ekli dosyalar

• com.theappninjas.zip
    6,9 MB · Görüntüleme: 4
Oyla:

ohga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Şu dosyayı /system/priv-app/

Dizinine atar mısın zipten çıkartıp klasör şeklinde at
telefonu kapatıp açtım vs bir şey olmadı apksından yükledim bu seferde data/app e yükledi normal yükler gibi kendim elle attım telefon açılmadı....

ayrıca neden bilmiyorum twrp de ayarını yapmama rağmen system dosyasınıda göremediğim için tekrar rom atmam gerekecek gibi :D

Oyla:

ohga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
adım adım ilerliyorum şimdi android versiyonumu 10 miui 11,0,5 e düşürdüm magisk i 20.1 i yükledim lucky patcher ile sistem uygulaması olarak yükledim ancak şimdi de uygulama açılmıyor "gps joystick sürekli olarak duruyor" hatası alıyorum :D

merhaba cinnettin :)

Oyla:

Nostradamus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
adım adım ilerliyorum şimdi android versiyonumu 10 miui 11,0,5 e düşürdüm magisk i 20.1 i yükledim lucky patcher ile sistem uygulaması olarak yükledim ancak şimdi de uygulama açılmıyor "gps joystick sürekli olarak duruyor" hatası alıyorum :D

merhaba cinnettin :)
Temiz kurulum yapıp tekrar deneyin
Telefonda şifre olmasın

Oyla:

ohga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Temiz kurulum yapıp tekrar deneyin
Telefonda şifre olmasın
7 kere dediğinizi yaptım :D şuanlık istediğim uygulamaları farklı yollar ile çalıştırdım ancak sistem uygulaması kesinlikle yapamıyorum. magisk i gizlemek isteyenler içinde eski versiyonlarını indirin işe yarıyor yeni versiyonu mi 9t için işe yaramıyor, tahminim mi 9t de farklı bir kodlama yapılmış. diğer mi telefonlarında olmayan spesifik sorunlar yaşıyor örneğin priv-app e bir uygulamayo root explorer ile taşırsanız telefon açılmıyor system/app e taşırsanız telefon sistem uygulaması olarak görüyor ama uygulama sistem uygulaması olarak kendini görmüyor :D şimdiden aynı sorunu yaşayanlar için geçmiş olsun.

Yöneticilere öneri: konuyu kapatmayıp bir çözüm bulunana kadar durmasını öneriyorum.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
anlamıyorum bu acayip dosya isimlendirme bir tek mi 9t de var heralde "~~37jdsb8362" bu nedir miui dan soğudum tahminimce dosya işleme türünden mi 9t rom larından kaynaklanıyor diye düşünüyorum umarım bi destek verebilecek biri çıkar diye ümit ediyorum...
Bahsettiğiniz karışık dosya isimlerinin oluşmasının sebebi dosyaların şifrelenmiş olması. Telefonla alakalı bir durum değil tüm Android cihazlarda var bu durum. Format Data atıp sonrasında dfe flashlamaniz gerekecek sifrelenmemesi için. Format.data atınca da tüm verileriniz silinecek

Oyla:

ohga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
mi 9t
Konular
1
Bahsettiğiniz karışık dosya isimlerinin oluşmasının sebebi dosyaların şifrelenmiş olması. Telefonla alakalı bir durum değil tüm Android cihazlarda var bu durum. Format Data atıp sonrasında dfe flashlamaniz gerekecek sifrelenmemesi için. Format.data atınca da tüm verileriniz silinecek
teşekkürler peki bu sistem uygulaması yapamama sebebi nedir? ben buna yoruyorum doğrumu düşünüyorum?

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
teşekkürler peki bu sistem uygulaması yapamama sebebi nedir? ben buna yoruyorum doğrumu düşünüyorum?
O şifreleme sadece twrp'ye karşı oluşuyor, cihaz kapalı iken dosyaların kurcalanmasini engellemek için. Cihazınız açıldığında şifreleme zaten çözülüyor yoksa telefonunuz acikken bilgisayara bağlandığınız da da dosyalarınızı goremezdiniz.

Sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Sadece sistem dizinin değil tüm dosyalar sifreleniyor çünkü, eğer bundan kaynaklansaydi normal uygulama da yükleyemezdiniz cihaza.

Oyla:

Nostradamus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
O şifreleme sadece twrp'ye karşı oluşuyor, cihaz kapalı iken dosyaların kurcalanmasini engellemek için. Cihazınız açıldığında şifreleme zaten çözülüyor yoksa telefonunuz acikken bilgisayara bağlandığınız da da dosyalarınızı goremezdiniz.

Sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Sadece sistem dizinin değil tüm dosyalar sifreleniyor çünkü, eğer bundan kaynaklansaydi normal uygulama da yükleyemezdiniz cihaza.
Aynen Şifreli olsaydı böyle görünürdü

Ekli dosyalar

• images [miuiturkiye.net].jpeg
    images [miuiturkiye.net].jpeg
    73,8 KB · Görüntüleme: 8
Oyla:
Üst Alt