Mod [Mi9T Pro/K20 Pro] Ekranınızı overclock edin. Ekran Yenileme Oranı 75 - 81HZ [RooT]

zimba

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sefa
Cihazım
K20pro
Meslek
Makine Müh.
Konular
5
Kimsenin denemesini tavsiye etmiyorum.Telegram gruplarında bir yazı vardı uzun süre kullanım sonrası bi arkadaşın ekranında yanma meydana gelmiş.Parlaklıklıgı arttırıp kullanabiliyormuş.
Buda doğru birde iletkenleri isindirip yakabilir çünkü 60hz ile 81 Hz ekran için iletkenler farklı

mahmutuloz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mahmut
Cihazım
gm elite
Konular
3
Arkadaslar ben bu yontemi denedim, bayadir kullandim. Aradaki farki pek anlamiyordum ama tesufodaki 75 degeri mutlu ediyordu(plasebo?). Sonra telefonun amoled ekran oldugunu, olur da yanarsa nerden baksan en az 600 tl girecegini bildigim icin vazgectim. Bence cokta elzem degil, tavsiye etmiyorum

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
bu overlock cihazın bozulma riskinide acıga çıkarıyordur muhtemelen ömrü kısalır

Atakan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Orjinal dosyayı kaydetmede sıkıntı yaşadığım için bulamıyorum, elinde orjinal dosya olan atabilir mi rica etsem?

NovaTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
4
Kurup kullanan veya bilgisi olan varmı?
Ben varım,Redmi K20 Pro MİUİ 11.0.3.0 global'da ve bi alt sürümünde 1-2ay kadar kullandım,şimdi arkadaşlar benim cihazım rootsuz ve twrp ıvır zıvır ile uğraşmadan aşırı basit bir şekilde yaptım,xda'da fastboot moda alıp yapılacağına dairde bilgiler var ancak sizler twrp ya da başka yöntemler ile denediğiniz için patlaşmışsınız hep :D şimdi ilk başta 81hz flashladım ve displayhz .com dan baktığımda ekran hz'im 36ya düştü zaten gözle görülür fark resmen kasıyor,sonrasında hiç panik yapmadan xda'daki tüm HZ img'larını tek tek flashladım hangisi olursa,içlerinden sadece 66hz SORUNSUZ birşekilde çalışıyor,ve gayet güzel 6hz'den fark edermi derseniz,kesinlikle eder,MİUİ güncellemesi yaptım sonrasında tekrar 60a düştü ve gözüme kasıyormuş gibi gördündü 60hz :D şarj,ısınma,ekran yanmasına gelecek olursak hiçbir ısınma durumu yok,şarj ömrü ilk bi kaç hafta iyiydi son zamanlarda hızlı bitmeye başladı çok yoğun kullanımda onuda hz'e bağlamıyorum ama illaki şarjın hızlı bitmesine destek oluyordur,onun dışında eğer 66hz'de olmassa fastboot üzerinden xda'daki 60hz img'ını flashlayabilirsiniz,bir sorun yaşarsanız bana sorabilirsiniz,iyi forumlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Orjinal dosyayı kaydetmede sıkıntı yaşadığım için bulamıyorum, elinde orjinal dosya olan atabilir mi rica etsem?
Xda'da 60hz.img dosyası mevcut,sorun yaşarsan onu flashla düzelir,Miui 11 Android 10 kullanıyorsan fastboot mod ile 66hz flashla olur.

Hommate01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi8 64 G
Konular
5
hangi romu kullaniyorsunuz 66 hz icin ??? ve yukleme adimlarini nasil yaptiniz

NovaTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi K20 Pro
Konular
4
hangi romu kullaniyorsunuz 66 hz icin ??? ve yukleme adimlarini nasil yaptiniz
Şuan MİUİ 11.0.5 EEA rom kullanıyorum ve 66hz,işlem basit,cihazınızı fastboot moda alın,adb driverlarının olduğu yerde cmd açın ve komutları yazın
Fastboot flash dtbo 66hz.img (ya da dosyanın adı ne ise)
Fastboot reboot
İşlem tamam,eğer olmassa kasarsa sitedeki 60hz img'ını flashlayın

Darkmen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 t
Konular
2
Bu modu kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır!
Sadece Mi 9T Pro/K20 Pro için test edildi
Henüz ekrana herhangi bir hasara yol açıp açmadığı bilinmiyor.

Herhangi bir MIUI veya MIUI tabanlı olmayan ROM'da çalışmalıdır.

Kurulum:
Ekteki Lanthanum System Toolbox.apk dosyasını ve
75Hz için dtbo_K20P_75Hz_d2e98.img dosyasını,
81Hz için dtbo_K20P_81Hz.img dosyasını indirin ve kullanacağınız dosyanın adını dtbo.img olarak değiştirin
Lanthanum System Toolbox'ı yükleyin.
Root erişimi verin
Soldaki menüden Partition settings sekmesini açın ve dtbo öğesini bulun
dtbo ögesini tıklayıp Export image seçin ve orjinal yedeğinizin nereye kaydedeceğinizi seçin.
Sonra dtbo tekrar tıklayın ve flash image seçip ekte indirdiğimiz dbto.img seçin ve yükleyin.
Başarılı bir kurulumdan sonra telefonu yeniden başlatın.
Şimdi ekran eskisinden daha yumuşak olmalı
Tüm oyunlar 60 fps, hatta bazıları 30 fps ile sınırlıdır, bu nedenle yalnızca başlatıcı ve uygulamalar da yapılan geçişlerde fark edeceksiniz

Her şeyi geri döndürmek için orijinal dbto dosyasını (yedeklediğimiz) flaşlamanız ve telefonu yeniden başlatmanız gerekir.

Önce room mu atmaliyiz telefona

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Hocam bu işlemin twrp den flashlamali yöntemi varmidir. Yada tecrübeli hocalarimiz bu durumla ilgilenip hazirlama imkani varmidir.

Üst Alt