Yardım mi9t pro eu rom nasıl kurulur?

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global kararlı
Telefon Modeli
mi9t pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkeze merhaba mi9t pro global kararlı kullanıyorum ve eu rom yüklemek istiyorum. Lütfen şurada yazıyor bakabilirsiniz yazan linkleri atmayın çünkü forumda bu konu ile alakalı başlıkları okudum parça parça oldukları için de anlamadım anlasam zaten konu açmam. Şu anda üzerinde global kararlı rom yüklü. 2 hafta önce OEM kilidini açtım ve mi hesabı oluşturup girdim. Ayrıca cihazın orjinal imeisi üzerinde hala.(tr kayıtlı değil). EU STABİL ROMu yüklemek istiyorum cihaza ve yardıma ihtiyacım var. Bir kişi lütfen bana hiç bilmeyen birine anlatıyor gibi tek tek baştan tüm ayrıntılarıyla nasıl yapabileciğimi yazabilir mi? Lütfen kullanacağım herşeyin indirme linklerini de verin. Bana balık vermeyin balık tutmayı öğretin. Ayrıca romu değiştirdiğimde orjinal imei gidecek mi? Eğer gitmiyorsa orjinal imei ile kullanmak sorun çıkarır mı? Tekrar rica ediyorum lütfen başka konu başlıklarının linkini atmayın bana. Parça parça okuyunca olan aklım da karışıyor.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Kısa, öz ve aklınız karışmadan sırası ile
1. BL kilidi açılması
2. Twrp yüklenmesi
3. Kurmak istediğiniz romu indirip TWRP üzerinden yüklenmesi

Edit:
Tabi bu işlemler "Delta Servis" hariç garanti dışı bırakacaktır. Ayrıca işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız sürece IMEI sıkıntı olmaz.

Oyla:

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Kısa, öz ve aklınız karışmadan sırası ile
1. BL kilidi açılması
2. Twrp yüklenmesi
3. Kurmak istediğiniz romu indirip TWRP üzerinden yüklenmesi

Edit:
Tabi bu işlemler "Delta Servis" hariç garanti dışı bırakacaktır. Ayrıca işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız sürece IMEI sıkıntı olmaz.
Teşekkürler ben bl kilidi açmayı biliyorum Lütfen gören bir kişi bana herseyiyle mi9t pro için twrp yi nasıl yükleyeceğimi ayrıntılarıyla anlatsın ve linkini versin bir kişide uygun romun linkini verip twrp ile nasıl kuracagımı anlatsın delirecem

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Teşekkürler ben bl kilidi açmayı biliyorum Lütfen gören bir kişi bana herseyiyle mi9t pro için twrp yi nasıl yükleyeceğimi ayrıntılarıyla anlatsın ve linkini versin bir kişide uygun romun linkini verip twrp ile nasıl kuracagımı anlatsın delirecem
Hocam bunların hepsi cihazınızın konu başlığında mevcut delirmenize gerek var mı 8=) Sadece ilgili cihazın bölümüne bakmanız yeter.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu konu boşa gitti o zaman..

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
Ben sana yardımcı olayım .
Masaustune(PC) xioami diye bir klasör aç.

Bu linkteki TWRP dosyasını bilgisayarina indir . İndirdigin bu dosyayi,o actigin xioami klasörünün içine at, hatta TWRP diye bir dosya daha aç, oraya çıkart bu indirdigin dosyanın içindekileri.

o orda dursun.

sonra Bu driverları indir . Bunu da bilgisayara kur.

sonra telefonu al eline ,

geliştirici seceneklerinden USB hata ayiklamayi ve 2 satır altındaki USB ile yükleme sekmesini AÇ

sonra telefonu PC ye bağla..

ve az önce indirdigimiz TWRP klasörünün içindeki " twrp_yukleme_araci_redmik20pro" dosyasını bilgisayardan çift tıkla çalıştır . Karşına kırmızı bir ekran çıkacak , o ekrandaki adımları analitik düşünme kabiliyetini kullanarak yerine getir , telefonun işlemin sonunda TWRP menüsünü önüne çıkaracak...

Ve bu işlemlerin hepsini, telefonunun bl kilidini actigin PC ile yap...aynı PC ile yap...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu yapmayı cozdugunde bana bu konuda tekrar yaz , sonrasında da eu beta kurmayı anlatacağım

Oyla:

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24

Bu linkteki TWRP dosyasını bilgisayarina indir . İndirdigin bu dosyayi,o actigin xioami klasörünün içine at, hatta TWRP diye bir dosya daha aç, oraya çıkart bu indirdigin dosyanın içindekileri.

o orda dursun.

geliştirici seceneklerinden USB hata ayiklamayi ve 2 satır altındaki USB ile yükleme sekmesini AÇ

ve az önce indirdigimiz TWRP klasörünün içindeki " twrp_yukleme_araci_redmik20pro" dosyasını bilgisayardan çift tıkla çalıştır . Karşına kırmızı bir ekran çıkacak , o ekrandaki adımları analitik düşünme kabiliyetini kullanarak yerine getir , telefonun işlemin sonunda TWRP menüsünü önüne çıkaracak...

Ve bu işlemlerin hepsini, telefonunun bl kilidini actigin PC ile yap...aynı PC ile yap...

Bunu yapmayı cozdugunde bana bu konuda tekrar yaz , sonrasında da eu beta kurmayı anlatacağım
Değerli büyüklerim global stock rom dan eu roma geçişte twrpden wipe yaparken nereleri siliyoruz neler kalıyor? Aydınlatın lütfen

o orda dursun.

Değerli büyüğüm internetim çok yavaş olduğu için yarına kaldı ben araştırdım iyice konuyu olayı anladım. Ben kafamdaki bir kaç soruyu buraya bırakayım görünce cevaplarsın.

1-Globalden euya geçerken sanırım temiz kurulum yapmak gerekiyor wipeden neleri silecem neleri silmeyecem.
2-Romlamadan önce mi hesabını çıkacak mıyım duracak mı?
3-mi flash tool ile stock romu flashlama diye birşey yazıyor. Yapayım mı?
4-bir de eu stabil olan rom indirme linkini atar mısın

Son düzenleme:
Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Değerli büyüklerim global stock rom dan eu roma geçişte twrpden wipe yaparken nereleri siliyoruz neler kalıyor? Aydınlatın lütfen

Değerli büyüğüm internetim çok yavaş olduğu için yarına kaldı ben araştırdım iyice konuyu olayı anladım. Ben kafamdaki bir kaç soruyu buraya bırakayım görünce cevaplarsın.

1-Globalden euya geçerken sanırım temiz kurulum yapmak gerekiyor wipeden neleri silecem neleri silmeyecem.
2-Romlamadan önce mi hesabını çıkacak mıyım duracak mı?
3-mi flash tool ile stock romu flashlama diye birşey yazıyor. Yapayım mı?
4-bir de eu stabil olan rom indirme linkini atar mısın

1- Yedeklerinizi aldıktan sonra 4 wipe yapın (Forum içerisinde konu anlatımları mevcut)
2- Her zaman çıkış yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
3- Gerekmez
4- Rom - [Android Q] Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro - Xiaomi.eu MIUI 11 v9.10.31 Beta - v11.0.2.0 Stabil Rom İndirme Bağlantıları

Oyla:

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Oyla:

D1rty03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
samsung s8+
Konular
24
Kurdum stable 9.8.15 versiyonu Tek sikintisi turkce yapinca twrp ekranina Geri atiyor ingilizce kullanicam mecbur eularin hepsi boyle mi sorun degil pek ama

Pubg hassasiyet sorunu eu atinca duzeldi

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt